Golf mk5 GTI 2.0

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
DamianOSA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr sty 16, 2019 23:22

Golf mk5 GTI 2.0

Post autor: DamianOSA » śr sty 16, 2019 23:39

Witam , od kilku tygodni zastanawiam się nad kupnem golfa GTi 5 wersji . Wyczytałem już przeróżne wady i zalety tego auta , od zbierającego sie syfu po problemy z pompa paliwowa . Dzień w dzień czytam opinie ludzi na temat tego auta , ale nigdzie nie mogę natrafić na kody silnika . Który warto kupić czym się różnią itp Mowa oczywiscie o AXX i BWA . I jaki rocznik auta najlepiej kupić , tak i tak szukam max 175 tys przebieg .Mam zamiar mapowac golfa i nie wiem który silnik będzie wydajniejszy oraz wytrzymalszy .Dlatego zwracam się do was może ktoś się zna lepiej na tym , i czy warto kupic takie auto żeby później nie okazało się ze to skarbonka , bo już drugiej nie potrzebuje 😂 Pierwszą była Zafira wersja A ...



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1040
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: Golf mk5 GTI 2.0

Post autor: Pastusiak » czw sty 17, 2019 00:05

A jaki w ogóle budżet? bo niektórzy to po takie auta startują z 17 tys zł...także tego..
No wiesz skoro bierzesz pod uwagę przebieg to potem nie dziw się że kupujesz skarbonki bo w Kostrzynie nad Odrą czy gdzieś w Słubicach skręcą Ci przebieg na jaki tylko będziesz chciał nawet na 50 tys ;) ale stan auta się raczej nie zmieni.
Szukaj od osoby prywatnej lepsze BWA bo późniejsze, niech ktoś te 3 lata ma auto żadne handlarze, najlepiej opcję seryjną tzn 200 koni a nie jakieś padło rozkręcone na 250..
Usterki to popychacz pompy paliwa, wariator rozrządu, do tego zaleca się lać Pb98
Jak będziesz oglądać to posłuchaj czy nie terkocze jak TDI, jak będziesz miał wątpliwości czy oglądasz GTI czy TDI to będziesz wiedział że coś nie tak ;-)

A reszta to kwestia egzemplarza, ale wszystko zależy ile masz kasy.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Golf mk5 GTI 2.0

Post autor: doggie » czw sty 17, 2019 10:20

Też mnie ciekawi jaki budżet przewidujesz, bo jeśli taki o którym wspominał @Pastusiak to lepiej kupić 1.4 MPI

Poza tym prawda jest taka, że większość już nastoletnich GTI jest mocno wyeksploatowana, trzeba liczyć na pokaźny pakiet startowy. Istnieje ryzyko, że olej będziesz dolewał wiadrami jak ON do Ursusa, nie zweryfikujesz tego przed zakupem
DamianOSA pisze:
śr sty 16, 2019 23:39
żeby później nie okazało się ze to skarbonka , bo już drugiej nie potrzebuje 😂 Pierwszą była Zafira wersja A
Jak nie dopisze ci szczęście, to jeśli przy Zafirze skarbonką był prosiaczek to tutaj skarbonką może być maciora

I żeby nie było - nie uogólniam, znam na dwóch przykładach dwa GTI, które są studnia bez dna. Inaczej jeździ młody człowiek takim autem jak GTI a inaczej stateczny człowiek np. Passatem

Jeśli kupisz doinwestowany, zadbany egzemplarz z rozsądnym przebiegiem to powinieneś być zadowolony tylko musisz poświęcić na poszukiwanie sporo czasu



piotrassenior
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt gru 25, 2007 18:10
Lokalizacja: WLKP
Auto: VW Golf V
Silnik: BLX

Re: Golf mk5 GTI 2.0

Post autor: piotrassenior » czw sty 17, 2019 12:00

Święte słowa Kolegi doggie.
Ze swojej strony dodam że celowałbym tylko i wyłącznie w skrzynię manualną. DSG po tylu latach i przebiegach bym sobie darował i nie kusił portfela na naprawy - chociaz to nie reguła.
Ponad miesiąc temu rozglądałem się za GTi i muszę przyznać że 25 to minimum żeby kupić coś sensownego.
I skłaniałbym się za szukaniem również na zachodzie bo jest szansa coś szarpnąć.
Tutaj jest jedna zasada - lepiej kupić 3tys drożej dobry egzemplarz niż tańszy i wsadzić 6...

Ja miałem swojego czasu Octavie 2 vRS BWA z ori przebiegiem 170kkm i przyznam że auto było bezawaryjne. Totalnie nic się nie działo.

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości