Golf VI GTI manual – zna ktoś to auto?

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
endriu_z
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw gru 27, 2018 14:07

Golf VI GTI manual – zna ktoś to auto?

Post autor: endriu_z » pn gru 31, 2018 10:19

Cześć! Mam zamiar kupić Golfa GTI z silnikiem 2.0 TSI, koniecznie z rocznika 2012 (lub nowsze, jeśli są, ale o tym mowa niżej), bo ponoć na przełomie lat 2011 i 2012 wyeliminowano większość problemów, z którymi borykały się te silniki (przede wszystkim chlanie oleju).
Poszukuję koniecznie auta pięciodrzwiowego i z manualną skrzynią biegów.

Wpadł mi w oko samochód z tego ogłoszenia:
https://www.otomoto.pl/oferta/volkswage ... BzTJi.html
Mam jednak w związku z nim kilka pytań:
1. Czy może znacie to auto? Należy lub należało do któregoś z forumowiczów? Próbowałem go tu szukać (trochę po omacku), ale nie udało mi się niczego znaleźć.
2. Czy w 2014 roku ten model jeszcze w ogóle był produkowany? Gdzieś czytałem, że produkcja Golfa VI generacji zakończyła się w 2013 roku. Czy jesteście w stanie rozwiać moje wątpliwości?
3. Czy coś jeszcze zwróciło Waszą uwagę, zaniepokoiło Was w tym egzemplarzu? Na pewno przed ewentualnym zakupem zlecę sprawdzenie auta fachowcowi, ale… kto może znać się na tym lepiej od Was? :cool:

Odpowiadając, pomożecie mi nie wtopić prawie pięćdziesięciu koła – z góry dzięki za pomoc!



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1040
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: Golf VI GTI manual – zna ktoś to auto?

Post autor: Pastusiak » pn gru 31, 2018 17:05

W tym modelu - Golf VI nie ma czegoś takiego jak poprawione wersje, w GTI masz CCZB sprzed dekady i to jest 2,0 TSI EA888, czyli wadliwe, jedyne wersje które można brać pod uwagę z tych mocnych to GTI 35 Edition silnik EA113 (to są te starsze z czasów Golfa V GTI na pasku) lub "Rka" ten sam silnik tzn inny bo moc większa i kod też ale ta sama rodzina.
Dopiero w mk7 pojawiły się poprawione wersje silników.


Co do tego linku...to jest auto z USA, co gorsza nie dość że gość pominął kraj pochodzenia w rubrykach to jeszcze nie ma zaznaczonej opcji bezwypadkowy - przypadek wątpie? No pominął niewygodne fakty, a sam sprzedaje pewnie po roku użytkowania bo zapewne jakieś kwiatki wyszły. Kto taką furę sprzedaje tak szybko? Bo nie sadzę że ma ją długo jak auto ma 4 lata i jeszcze z USA.
W Europie do 2013 był produkowany Golf VI.

Co ja mogę poradzić? hmm czego oczekujesz od auta? Bo w tej kasie znajdziesz fajne i zdrowe od prywatnego S3 8P 4x4, możesz dorzucić kasę i szukać Golfa R.
Ale niech to będą pewne egzemplarze a nie jakieś pokombinowane sztuki.
Szukaj te które mają zaznaczone bezwypadkowe, bo nikt tego nie omija przypadkowo, a z kolei stłuczka nie stanowi o tym że auto nie jest bezwypadkowe.



endriu_z
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw gru 27, 2018 14:07

Re: Golf VI GTI manual – zna ktoś to auto?

Post autor: endriu_z » pn gru 31, 2018 18:40

Pastusiak, dzięki za odpowiedź!
Pastusiak pisze:
pn gru 31, 2018 17:05
Co ja mogę poradzić? hmm czego oczekujesz od auta? Bo w tej kasie znajdziesz fajne i zdrowe od prywatnego S3 8P 4x4, możesz dorzucić kasę i szukać Golfa R.
Czego oczekuję? Chciałbym kupić hot hatcha w cenie do 50 000 zeta, zależy mi, by był możliwie bezawaryjny, w miarę nowy, pięciodrzwiowy i choć trochę praktyczny. Zerkałem (i nadal zerkam) w stronę Focusa ST, ale ma trochę mały bagażnik.
Raczej wystrzegam się takich marek jak BMW, Audi czy Mercedes, teraz mam Mazdę, ale ruda nie daje mi spać po nocach. ;) Auto nie będzie garażowane, więc dobrze by było, gdyby nie miało jakichś większych tendencji do rdzewienia. Fajna jest Kia Ceed II generacji, ale nie wiem, jak z rudą. Pewnie podobnie jak w przypadku innych braci z Dalekiego Wschodu.
Ciekawe jest jeszcze Volvo V40, ale ponoć mają nagminnie problemy z elektryką.
To wszystko zaprowadziło mnie w stronę Golfa, tylko że tu też zakup przypomina spacer po polu minowym.

Edit:
A, zapomniałbym! Musi też być w miarę wąskie! ;) Mamy wyjątkowo ciasny parking pod blokiem. Początkowo myślałem o Citroenie C5, ale jest o 10 cm szersze od mojej Mazdy, a wszyscy wiemy, że 10 cm ma ogromne znaczenie. :hmm:



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1040
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: Golf VI GTI manual – zna ktoś to auto?

Post autor: Pastusiak » pn gru 31, 2018 19:50

Endriu_z, to może taka Meganka GT?
https://www.otomoto.pl/oferta/renault-m ... c1f4f46a11

ale nie rozumiem, Golf ma bagażnik 350 l, Focus bodajże 390..no to raczej nie mniejszy niż Golf. A dlaczego wystrzegasz się BMW, Audi czy Mercedesa? Audi A3/S3 to ten sam bliźniaczy samochód co Golf, masz jeszcze Leona.
Ogólnie Focus fajny ale mnie trochę wnętrze odrzuca, natomiast 2,5T konkret..5 garów + turbo robią robote i brzmi dużo lepiej niż większość turbo benzyn 4 cylindrowych.
Volvo V40 jeśli mówimy o II generacji to mocne turbo benzyny raczej kosztują więcej niż 50 tys zł.
Raczej szukałbym Volvo V70 III 2,5T

a Ty chcesz auto na lata? skoro boisz się rdzy? no bo raczej tak szybko nic nie zgnije z takich nowych aut z dna na dzień :)

Wolisz benzynę tak? Czy diesel też wchodzi w grę?
bo tutaj z kolei masz fajnego Leona FR
https://www.otomoto.pl/oferta/seat-leon ... 6e02878132



endriu_z
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw gru 27, 2018 14:07

Re: Golf VI GTI manual – zna ktoś to auto?

Post autor: endriu_z » śr sty 02, 2019 20:07

Pastusiak, dzięki za odpowiedzi, ostatecznie postanowiłem pójść za Twoją radą i dozbierać trochę kasy. Trudno, temat auta jeszcze poczeka. :D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości