Bora/golf IV 1.6 16v 2001

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Zablokowany
Piotr Kreska
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw gru 20, 2018 19:14
Auto: VW Bora Variant 1.6 16V 2001 (AZD, ERT, climatronic), od 2018, Pb 98 (8.3-9,8 L/100km - miasto)
Silnik: AZD

Bora/golf IV 1.6 16v 2001

Post autor: Piotr Kreska » czw gru 20, 2018 20:20

Witam wszystkich, :grin:
Po oględzinach:
- silnik AZD, skrzynia biegów ERT (raczej niepolecana ?) chyba ...
- auto do jazdy na co dzień po aglomeracji śląskiej,
- stan dobry: brak widocznej rudej, progi całe, szyby wszystkie z roku,
- katalizator i wydech oryginał,
- amortyzatory przód i tył powyżej 70%, stan zawieszenia - niewybite
- płyn chłodzący czysty bez przebarwień,
- olej nie zużyty

Diagnosta stwierdził pewne niedociągnięcia:
1. wyciek oleju silnik - trochę zaoliwiony od strony kabiny pasażerskiej, polecił umyć silnik i szukać, dodał od siebie że coś jakby odma ...
2. skrzypienie prawej poduszki silnika ... ?

Moje pytania:
- jaka to odma i czy będzie konieczna wymiana - ad. 1
- czyżby wymiana poduszki ? jak to sprawdzić na placu - ad.2
- jak sprawdzić klima-tronik jak jest na dworze około zera

Najważniejsze - ile to może kosztować (+/- oczywiście )

Proszę o rozsądne opinie.
Po wielu latach kupuję auto z tak małym silnikiem,
ostatnim był duży fiat 1500 1981, a później wszystkie miały grubo powyżej... :bajer:

Pozdrawiam forum
dla wszystkich browar - :pub:


VW Bora Variant 1.6 16V 2001 (AZD. ERT. climatronic) 2018*. Pb 98 (8.3-9,8l/100km - miasto) - :grin:

Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1037
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: Bora/golf IV 1.6 16v 2001

Post autor: Pastusiak » pt gru 21, 2018 03:17

Wg mnie za dużą uwagę przywiązujesz do detali, to są stare auta, swoje mają najechane, jak sie trzymają kupy to połowa sukcesu. W każde auto jest wkład, wady o których piszesz to żadne wady...Odma to odpowietrzenie skrzynki korbowej, ale skąd wiesz ze tam gdzieś się poci? Poza tym wężyki, rurki majątku nie kosztują, poduszka Febi..hmm? 100 zł? No to jest norma..i tak powinieneś wymienić płyny, filtry, zobaczyć co z rozrządem.

Kwestia skrzyni też oddzielny temat, używane chodzą po 400 zł, po kompletnej regeneracji 800 z papierami, bezsensu na zapas się przejmować, działa? dobrze w miarę wchodzą biegi? Nic nie wyje? to w czym problem?
Fakt w 1,6 bywały problemy z nitami w skrzyniach ale to są wiekowe auta więc nie ma sensu się w to zagłębiać, jak w momencie zakupu jest ok to dać sobie spokój, tak samo jak nie wiem maglownica..

Zastanawiałbym się czy nie lepiej iść w prostszą wersję zamiast 16 zaworowej głowicy? no ale to już odrębny temat, poza tym dziś to wszystko staniało..lepszym wyborem jest chyba 1,8 20V (rzadko spotykany w Golfach/Borach) lub 2,0 115 koni, więcej niutona, lepiej rozwija moc.

ile taki golf może kosztować? przy tych wadach z 7-8 max tys bym dał ale to zależy na żywo jak to jedzie, jaka historia, ile lat ktoś ma, co robił, w jakim stanie np opony bo jak za rok trzeba wymienić komplet no to średnia sprawa, albo nie wiem sprzęgło powoli ma dosyć.
No ale jak dla mnie to nie sa problemy w aucie.



Piotr Kreska
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw gru 20, 2018 19:14
Auto: VW Bora Variant 1.6 16V 2001 (AZD, ERT, climatronic), od 2018, Pb 98 (8.3-9,8 L/100km - miasto)
Silnik: AZD

Re: Bora/golf IV 1.6 16v 2001

Post autor: Piotr Kreska » sob gru 22, 2018 23:11

Dziękuję za rzeczową opinię.
Kupiłem.


VW Bora Variant 1.6 16V 2001 (AZD. ERT. climatronic) 2018*. Pb 98 (8.3-9,8l/100km - miasto) - :grin:

Zablokowany

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości