Zakup gti mk7

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Magik170
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt cze 03, 2014 16:56

Zakup gti mk7

Post autor: Magik170 » ndz lis 18, 2018 13:33

Cześć planuje zakup mk7 gti 220koni rok min 2015.
Nie wiem czy brać manual czy DSG. Jakie skrzynie były w DSG ? Awaryjne ? Wiaodmo tez od stylu jazdy ale czy będzie to skarbonka ?
Silnikowo nie znalazłem złych oponi trzeciej generacji tsi



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1037
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: Zakup gti mk7

Post autor: Pastusiak » ndz lis 18, 2018 16:57

DSG nigdy nie było jakieś cudowne i super bezawaryjne, natomiast w GTI zwykłym jest 6-biegowy automat, a w Performance 7-biegowy, te 6tki są lepsze i sprzęgła więcej wytrzymują ale..przy ok 220-250 tys przebiegu może dojść do problemów, szarpania, jakieś opóźnienia czyli sprzęgło do wymiany i tutaj koszt może zabić, no niestety manual jest tańszy.
Do tego pojawiają się różne usterki mechatroniki, skrzynia pracuje nieprawidłowo.

Najlepiej sprawdź egzemplarz który kupujesz czy nic nie szarpie, czy płynnie zmienia biegi, redukuje itd Dla bezpieczeństwa lepiej wybrać manual chociaż wiadomo że te osiągi nie będą tak super wykorzystywane bo DSG błyskawicznie (jeśli jest sprawne) zmienia biegi.
Po prostu..jak wybierasz DSG w aucie używanym to nastaw się że mogą się pojawić kosztowne naprawy i wtedy unikniesz rozczarowania.
Warto systematycznie zmieniać olej ale to podstawa.



Magik170
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt cze 03, 2014 16:56

Re: Zakup gti mk7

Post autor: Magik170 » ndz lis 18, 2018 18:33

Jakie oznaczenie skrzyni siedzi w takim gti z 2015 ? Dq250 jeszcze ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości