Volkswagen Jetta 2.0 FSI 150km Automat

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Zablokowany
Awatar użytkownika
Tomek19900
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: sob paź 29, 2016 14:30
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: Renault
Silnik: 2.0

Re: Volkswagen Jetta 2.0 FSI 150km Automat

Post autor: Tomek19900 » sob lis 03, 2018 23:56

On mieszka w starogardzie . Twierdzi , że tam na miejscu wyrwie się z pracy a , żeby do Gdańska 50 KM jechać to nie ma na to czasu bo później auta nie kupie w razie czego a czas stracony ... W sumie z jednej strony nie ma co się dziwić bo ja też bym się wkurzył gdybym raz , drugi pojechał i ktoś by auta nie kupił bo przegub do zrobienia ...



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Volkswagen Jetta 2.0 FSI 150km Automat

Post autor: dreyfus » sob lis 03, 2018 23:56

50 km + 50 km plus sprawdzenie ile godzin w plecy? Można kolesia zrozumieć...



Awatar użytkownika
Tomek19900
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: sob paź 29, 2016 14:30
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: Renault
Silnik: 2.0

Re: Volkswagen Jetta 2.0 FSI 150km Automat

Post autor: Tomek19900 » sob lis 03, 2018 23:57

No ja nie mówię , ze go nie rozumie. Bo 50 km jechać w jedną stronę. Sprawdzenie auta z godzina na pewno + np . czekanie na wolne miejsce na kanale + powrót . I teraz jak ktoś nie kupuje auta bo do czegoś się przyczepi to wszystko na darmo ...
Ostatnio zmieniony sob lis 03, 2018 23:57 przez Tomek19900, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Volkswagen Jetta 2.0 FSI 150km Automat

Post autor: doggie » sob lis 03, 2018 23:57

dreyfus pisze:
sob lis 03, 2018 23:56
50 km + 50 km plus sprawdzenie ile godzin w plecy? Można kolesia zrozumieć...
nie mówię że nie, aczkolwiek ja bym pojechał gdybym widział że klient napalony. Płaci za paliwo, stawia obiad i jest OK :bigok:



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Volkswagen Jetta 2.0 FSI 150km Automat

Post autor: dreyfus » ndz lis 04, 2018 00:07

doggie a jeżeli koleś za ten czas zarobi tysiaka albo dwa bo taką ma pracę? Po za tym patrząc jak do sprawy podchodzi tomek19900 to wcale bym nie był na miejscu kolesia pewny czy on to auto kupi... I pewno tak do tego podchodzi.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Volkswagen Jetta 2.0 FSI 150km Automat

Post autor: doggie » ndz lis 04, 2018 00:19

Dużo racji w tym jest ale zawsze jest jakieś "ale"



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Re: Volkswagen Jetta 2.0 FSI 150km Automat

Post autor: Garrison » ndz lis 04, 2018 09:51

Pastusiak pisze:
sob lis 03, 2018 18:35
Handlarze czasem dolewają miodu do oleju żeby ciszej chodził
Nie powtarzaj bzdur... Naoglądali się ludzie ustawionego wywiadu z "handlarzem" i każdy wierzy w miód spożywczy w silniku.



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Volkswagen Jetta 2.0 FSI 150km Automat

Post autor: dreyfus » ndz lis 04, 2018 10:09

Zostawcie biednego pastusiak punkt pierwszy on zawsze ma rację a jak ktoś pomyśli, że jej nie ma to... niech wróci do punktu pierwszego :okej:



wojtek-e30
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: śr gru 09, 2015 00:05

Re: Volkswagen Jetta 2.0 FSI 150km Automat

Post autor: wojtek-e30 » ndz lis 04, 2018 12:05

50km to w sam raz żeby się z autem zapoznać, jak do Ci poprowadzić oczywiście :)
Kiedyś kolega pojechał z Mazur do Szczecina i gość nie dał mu pokierować :banghead:



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Volkswagen Jetta 2.0 FSI 150km Automat

Post autor: dreyfus » ndz lis 04, 2018 12:11

To wracam do domu i wystawiam mu rachunek za podróż...



Awatar użytkownika
Tomek19900
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: sob paź 29, 2016 14:30
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: Renault
Silnik: 2.0

Re: Volkswagen Jetta 2.0 FSI 150km Automat

Post autor: Tomek19900 » ndz lis 04, 2018 12:34

Powiedzcie mi jeszcze jedno. Bo w tym silniku 2.0 FSI rozrząd jest + łańcuch. To jest jakoś " oddzielnie " ? chodzi mi o to , że jak sobie wchodzę na allegro sprawdzić ceny to jest np. zestaw rozrządu normalnie na pasku + oddzielnie łańcuch z reszta elementów.

Czyli o ile kupiłbym tą jette to wymieniać wszystko wraz z łańcuchem czy tylko ten podstawowy rozrząd ?

Sprawdzałem też ceny dwumasy. Kurczę komplet dwumasowy + sprzęgło - 1800-2500 zł + robocizna. Nie są widzę to tanie rzeczy hehe.


Dziś muszę podjąć decyzję czy jutro jadę po prostu na stacje diagnostyki sprawdzić dokładnie podwozie ( blachy ) , sprawdzić czy nie ma wycieków . Sprawdzenie zawieszenia , amortyzatorów , uk. hamulcowy , geometria i to byłoby na tyle bo na podstawowej stacji więcej nie sprawdzę . Nie jestem napalony na to auto i podchodzę z dystansem do niego ale po prostu miałem mu dać znać i muszę się zastanowić. Bo ogólnie jakbym kupił skarbonkę to można się tak wpakować , że będzie trzeba na starcie 10 tys w auto włożyć .



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Volkswagen Jetta 2.0 FSI 150km Automat

Post autor: dreyfus » ndz lis 04, 2018 12:59

W 2.0 tsi mam rozrząd na łańcuchu czyli w rozrządzie zamiast paska jest łańcuch... Może tam chodzi o jakiś dodatkowy pasek... Po drugie chyba się liczysz, że kupując używkę może się zdarzyć, że będzie wymagała wkładu, większego lub mniejszego w zależności od tego jaką padake kupisz:)



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1040
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: Volkswagen Jetta 2.0 FSI 150km Automat

Post autor: Pastusiak » ndz lis 04, 2018 13:10

Garrison pisze:
ndz lis 04, 2018 09:51
Nie powtarzaj bzdur... Naoglądali się ludzie ustawionego wywiadu z "handlarzem" i każdy wierzy w miód spożywczy w silniku.
Oczywiście motodoktor, skręcane przebiegi, auta składane z przystanków to też bdzury i ustawione wywiady z piekarzami. Przecież handlarz jedzie do Niemiec, kupuje furę typu Passat za 5.000€ i sprzedaje potem za 17 tys, to tego mycie, woskowanie, wszystko jako Matka Tereska z Kalkuty żeby Polak miał piękne auto za grosze :grin:
Tomek19900 pisze:
ndz lis 04, 2018 12:34
Powiedzcie mi jeszcze jedno. Bo w tym silniku 2.0 FSI rozrząd jest + łańcuch. To jest jakoś " oddzielnie " ? chodzi mi o to , że jak sobie wchodzę na allegro sprawdzić ceny to jest np. zestaw rozrządu normalnie na pasku + oddzielnie łańcuch z reszta elementów.

Czyli o ile kupiłbym tą jette to wymieniać wszystko wraz z łańcuchem czy tylko ten podstawowy rozrząd ?

Sprawdzałem też ceny dwumasy. Kurczę komplet dwumasowy + sprzęgło - 1800-2500 zł + robocizna. Nie są widzę to tanie rzeczy hehe.
Tam jest tak jak w 1,8T 20V jest pasek jako układ rozrządu i łańcuszek z napinaczem ale wymieniasz przede wszystkim pasek jak łańcuch nie hałasuje to nie ma sensu, to nie jest łańcuchowy rozrząd jak w 2,0 TSI tylko bardziej jak w FSI-turbo 2 litrowym to są kompletnie inne silniki.
A co do dwumasy no trudno, myślałeś że tak jak tutaj Panowie piszą tylko Lexus jest drogi w utrzymaniu? Niestety dwumas swoje kosztuje, dlatego pisałem o tym czy sprawdziłeś sprzęgło czy nie ślizga, czy nie hałasuje.
Ale jak raz zrobisz to masz spokój w benzynie nie jest to tak dokuczliwe jak w dieslu bo jest słabszy niuton z dołu i nie zabija dwumasy tak szybko jak w TDI.



Awatar użytkownika
Tomek19900
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: sob paź 29, 2016 14:30
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: Renault
Silnik: 2.0

Re: Volkswagen Jetta 2.0 FSI 150km Automat

Post autor: Tomek19900 » ndz lis 04, 2018 13:28

Dla mnie Pastusiak ma sporo racji jeśli chodzi o handlarzy. Ja miałem kolegę który pracował dla handlarza w sensie razem z nim na placu i " picował " te wszystkie auta do sprzedaży i sam mi opowiadał jakie cuda wianki się robi aby auto w dniu jazdy próbnej było " ok " a później się rozlatuje dlatego ja bardzo ostrożnie podchodzę do aut i w sumie nie robi mnie to , że będę i rok szukać samochodu. Fakt , faktem jak mam się nadziać na minę to i tak się nadzieje na nią. Czasami jest tak , że kupuje się auto używane i jest ok. Służy a tu nagle pada silnik bo skończył się żywot. Nie ma na to wpływu. Auto zawsze będzie wieczną skarbonką . Jedno większa a drugie mniejszą. Tylko chodzi o to by auto zaraz po zakupie nie " zrujnowało " życia i nie było tak , że trzeba 10 tys na starcie włożyć. Pisałem już jaką przygodę z swoim golfem 1.9 TDI miałem kupę lat temu podczas gdy to auto jeszcze " nowsze " było i nie takie stare . Na starcie ile kasy włożyłem bo jako gówniarz zaufałem handlarzowi i poleciałem na muzyczkę , przyspieszenie bo w tedy dla mnie to był " potwór " . Niestety czar szybko prysł i zaczęło się ładowanie kasy. Fakt , że jak sprzedawałem ten samochód to naprawdę sprzedający miał już zadbany egzemplarz z wymienionym dwumasem , turbiną i kompletem amorów + inne rzeczy. Także akurat ja kupiłem padlinę ale sprzedałem w b.dobrym stanie. Dlatego jak człowiek raz na czymś się przejedzie to później jest ostrożny.


Ja nie znam się tak bardzo. Dla mnie sprzęgło pracowało ok. Nie czułem by było coś nie tak. W sensie jakieś szarpanie , problem z skrzynią itp . Ale wiadomo jak wsiądzie ktoś kto bardzo dobrze się zna okazuje się , że wyczuje coś niepokojącego.



Zablokowany

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości