Golf 6 1.6 Tdi Katowice

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Skoda Octavia 2.0 tdi czy Rapid 1.6 tdi Katowice

Post autor: dreyfus » pn paź 08, 2018 19:28

andywiki pisze:
pn paź 08, 2018 17:32
A dla mnie ma bo kuzyn ma przejechane połowę mniej i jest jedynym kierowcą a ta nie wiadomo ilu było.
No to szukaj takiego auta :) tylko muszę Cię zmartwić raczej nie będzie w cenie którą miało to auto z ogłoszenia...



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9196
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Skoda Octavia 2.0 tdi czy Rapid 1.6 tdi Katowice

Post autor: wesol » pn paź 08, 2018 20:01

Co do rozrządu to miałem na myśli koszt w ASO. Części i robocizna. Niestety ale cena oscyluje między 2600 a 3400 PLN. Do 1.9 pd rozrząd w ASO w promocji bywa i po 800 zł. Konstrukcja rozrządu podobna a ceny całkiem inne.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

andywiki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: wt wrz 28, 2010 13:21
Lokalizacja: Katowice

Re: Skoda Octavia 2.0 tdi czy Rapid 1.6 tdi Katowice

Post autor: andywiki » pn paź 08, 2018 20:41

dreyfus pisze:
pn paź 08, 2018 19:28
andywiki pisze:
pn paź 08, 2018 17:32
A dla mnie ma bo kuzyn ma przejechane połowę mniej i jest jedynym kierowcą a ta nie wiadomo ilu było.
No to szukaj takiego auta :) tylko muszę Cię zmartwić raczej nie będzie w cenie którą miało to auto z ogłoszenia...
Wszystko się zgadza jak piszesz muszę znaleźć jakiś po prostu kompromis



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Skoda Octavia 2.0 tdi czy Rapid 1.6 tdi Katowice

Post autor: dreyfus » pn paź 08, 2018 20:58

Albo zmieniasz furę i wydajesz gruby hajs albo wydajesz trochę i jeździsz dalej swoim...



andywiki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: wt wrz 28, 2010 13:21
Lokalizacja: Katowice

Re: Skoda Octavia 2.0 tdi czy Rapid 1.6 tdi Katowice

Post autor: andywiki » wt paź 09, 2018 05:33

dreyfus pisze:
pn paź 08, 2018 20:58
Albo zmieniasz furę i wydajesz gruby hajs albo wydajesz trochę i jeździsz dalej swoim...
Widzę że nie dasz się przekonać ? Ch cial bym znać powód bo analizując i biorąc pod uwagę Octavia 2.0 tdi to jest auto z pewnym przebiegiem i książką serwisowa a sprowadzone to wiemy jak wygląda



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Skoda Octavia 2.0 tdi czy Rapid 1.6 tdi Katowice

Post autor: dreyfus » wt paź 09, 2018 06:35

Ale zrób jak uważasz, jak wygląda sprowadzone? Kupiłem sprowadzonego passata i jeździłem nim 7 lat, oprócz eksploatacyjnych rzeczy nic z nim nie robiłem więcej... Jeżeli jedynym wyznacznikiem dla Ciebie jest przebieg i książka serwisowa to kiepsko... Czystą serwisówke kupujesz i wypisujesz co chcesz, nalatasz do pierwszego przeglądu 150 tysięcy jedziesz go skręcić do 60 tysięcy np i co w SKP zapisuje diagnosta do systemu?



andywiki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: wt wrz 28, 2010 13:21
Lokalizacja: Katowice

Re: Skoda Octavia 2.0 tdi czy Rapid 1.6 tdi Katowice

Post autor: andywiki » wt paź 09, 2018 07:43

To nie jest jedyny wyznacznik ale dziękuję za odpowiedź tak jak już mówiłem w moim mam prawie 300tys później będzie go ciężko sprzedać... Tak myślę



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Skoda Octavia 2.0 tdi czy Rapid 1.6 tdi Katowice

Post autor: dreyfus » wt paź 09, 2018 08:51

Masz rację dlatego teraz jak go zrobisz będziesz nim długo jeździć :)



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2350
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Skoda Octavia 2.0 tdi czy Rapid 1.6 tdi Katowice

Post autor: herbu » śr paź 10, 2018 06:50

A ja dla odmiany powiem Ci tak - kupuj śmiało Octavie i najlepiej poleasingową. Ja takie miałem i złego słowa nie powiem. Auto wygodne, przestronne, nieźle wykonane - jakością jak dla mnie Octavia II śmiało może konkurować z plastikowym Golfem V, a na wielu polach zostawia go z tyłu. A jak jeszcze wiesz gdzie szukać, to taką O2 po firmie kupisz w bardzo dobrych pieniądzach - za 25 tys znajdziesz spokojnie rocznik 2013. Owszem Rapid będzie ze 2-3 lata młodszy, ale jakość wnętrza jest zauważalnie niższa niż w Octavii - więcej taniego plastiku. Ale poza tym może się podobać.
Co do silników - czy 1.6 czy 2.0 - oba śmiało można polecić. Miałem do czynienia z obydwoma w Skodach i VW - oba można polecić.
Generalnie jeśli nie jest dla Ciebie przerażający przebieg 250 tys. km w 4-5 letnim aucie, to śmiało bierz Skodę. Ja osobiście jestem przykładem, że są auta lepsze niż VW. Nie wiem z czego to wynika, ale ujeżdżam już 3 Skodę, po serii różnych VW. I o ile te starsze VW, tak do 2005 roku były ok, o tyle te młodsze już tak niezawodne nie są. A Skoda? Obecna Octavia TDI ma już prawie 300 tys. km i ani jednej, najmniejszej awarii w tym czasie.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Skoda Octavia 2.0 tdi czy Rapid 1.6 tdi Katowice

Post autor: dreyfus » śr paź 10, 2018 07:45

herbu pisze:
śr paź 10, 2018 06:50
Ja osobiście jestem przykładem, że są auta lepsze niż VW. Nie wiem z czego to wynika, ale ujeżdżam już 3 Skodę, po serii różnych VW. I o ile te starsze VW, tak do 2005 roku były ok, o tyle te młodsze już tak niezawodne nie są. A Skoda?
Chyba nikt nie przeczy, że są auta lepsze niż vv ale czy jest nią Skoda? Robiona z tych samych podzespołów, z tymi samymi silnikami się nie psuje a wredne vv już tak? Nie wiem jak Ty ale dla mnie cena nie jest jedynym wyznacznikiem motoryzacji, są jeszcze ludzie którzy np wolą zapłacić więcej za auto z Polskiego salonu od pierwszego czy drugiego właściciela w fajnej wersji i dobrym stanie niż kupować 4-5 letnie skodziny po firmach z nalotem po 250 tysięcy bo jest ekstra cena, nie wiem czy takim człowiekiem jest autor tematu za to ja napewno...



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Skoda Octavia 2.0 tdi czy Rapid 1.6 tdi Katowice

Post autor: doggie » śr paź 10, 2018 15:05

herbu pisze:
śr paź 10, 2018 06:50
Nie wiem z czego to wynika, ale ujeżdżam już 3 Skodę, po serii różnych VW.
chyba wyłącznie z przyzwyczajenia i przywiązania do marki, podstawowe wersje w obu przypadkach są strasznie plastikowe ale Skoda przewyższa Golfa swoją nijakością. Ja mimo wszystko skoro już mówimy o przyzwyczajeniach wolę przyzwyczajenie do Audi, tutaj czuje się najlepiej nawet jeśli ma swoje mankamenty


Każdy czuje to inaczej, są ludzie którzy nie widzą różnicy we wnętrzu Fiata Pandy a Mercedesa S, osobiście znam takich.

dreyfus problem w tym że przeważnie auta kupowane przez Polaków w polskim salonie są strasznie kondoniaste nie lepsze od tych poleasingowych



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Skoda Octavia 2.0 tdi czy Rapid 1.6 tdi Katowice

Post autor: dreyfus » śr paź 10, 2018 15:12

doggie pisze:
śr paź 10, 2018 15:05
dreyfus problem w tym że przeważnie auta kupowane przez Polaków w polskim salonie są strasznie kondoniaste nie lepsze od tych poleasingowych
Fajny avatar :pub: ale nie przeczę wcale dlatego uważam, że jak już się znajdzie coś fajnego warto za to dobrze zapłacić nie czując przy tym straty tylko satysfakcję z jazdy i użytkowania.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Skoda Octavia 2.0 tdi czy Rapid 1.6 tdi Katowice

Post autor: doggie » śr paź 10, 2018 15:15

dreyfus pisze:
śr paź 10, 2018 15:12
[
Fajny avatar :pub:
Dzięki, jak to mówią "stara miłość nie rdzewieje" ;-)



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2350
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Skoda Octavia 2.0 tdi czy Rapid 1.6 tdi Katowice

Post autor: herbu » śr paź 10, 2018 18:48

dreyfus pisze:
śr paź 10, 2018 07:45
herbu pisze:
śr paź 10, 2018 06:50
Ja osobiście jestem przykładem, że są auta lepsze niż VW. Nie wiem z czego to wynika, ale ujeżdżam już 3 Skodę, po serii różnych VW. I o ile te starsze VW, tak do 2005 roku były ok, o tyle te młodsze już tak niezawodne nie są. A Skoda?
Chyba nikt nie przeczy, że są auta lepsze niż vv ale czy jest nią Skoda? Robiona z tych samych podzespołów, z tymi samymi silnikami się nie psuje a wredne vv już tak? Nie wiem jak Ty ale dla mnie cena nie jest jedynym wyznacznikiem motoryzacji, są jeszcze ludzie którzy np wolą zapłacić więcej za auto z Polskiego salonu od pierwszego czy drugiego właściciela w fajnej wersji i dobrym stanie niż kupować 4-5 letnie skodziny po firmach z nalotem po 250 tysięcy bo jest ekstra cena, nie wiem czy takim człowiekiem jest autor tematu za to ja napewno...
Nie o to chodzi, że Skoda na tych samych komponentach jeździ, a identyczny VW się psuje. Bardziej chodziło mi o to, że VW w pewnym czasie przegiął trochę z pakowaniem niesprawdzonej techniki do swoich modeli (czytaj TSI, czy kiepskich TDI), kiedy Skode nadal można było kupić ze sprawdzonym, niezawodnym silnikiem.
Co do zakupu auta droższego, z lepszym wyposażeniem, z polskiego salonu, to też nie jest taka prosta sprawa. Po pierwsze zazwyczaj auta z naszych salonów są w bardzo skromnej specyfikacji, po drugie naprawdę ciężko o fajne auta z niewielkim przebiegiem. Owszem i takie się zdarzają, ale bardzo rzadko. Za to wśród aut po firmach można przebierać. Ale tu wiadomo - duży przebieg, za to niższa cena. Oczywiście większość by chciała niski przebieg i niska cenę :-)
Co do autora i jego preferencji - jeździ on od 2011 roku, czyli od nowości Octavia I z AXR pod maską i maksymalnym wyposażeniem jakie można było wtedy zamówić (poza skórą). I jak na razie, po przejechaniu prawie 300 tys km wiem, że Skoda zostanie jeszcze na długie lata i kilometry, bo ciężko mi będzie znaleźć równie niezawodne auto. I to jest dla mnie podstawa - auto ma jeździć, dawać pewność, że dojadę tam gdzie chcę, być ekonomiczne i tanie w użytkowaniu. Skoda daje mi to wszystko. Może nie wygląda jak milion dolarów, jej prestiż jest żaden, nie wzbudza żadnych emocji itp. Ale to akurat dla mnie zupełnie nieistotne :-)


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości