Golf V i VI 1.6 MPi

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

tomektz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz sie 05, 2018 14:26

Golf V i VI 1.6 MPi

Post autor: tomektz » ndz sie 05, 2018 23:43

Witam.Szukam golfika 1.6 mpi,możecie coś podpowiedzieć o tym jak to na Wasze oko wygląda cenowo i wogole
https://www.olx.pl/oferta/volkswagen-CID5-IDwSlb9.html
I jeszcze model starszy,od 7 lat w Polsce
https://www.olx.pl/oferta/golf-v-stan-i ... v5EIr.html
Szukam czegoś dobrego od 20tys do 30 powiedzmy.Biorę pod uwagę golfy V i VI.Silnik 1.6 mpi.Jaka kaskę trzeba dać żeby takie auto pojeździlo długo i jakiego szukać.Czy im dłużej w Polsce jezdzone to lepiej?Mogą być wersje 3 i 5 drzwiowe,oby z climatronikiem.
Może ktoś doradzi ile maks może kosztować Golf V jak najmłodszy z tym silnikiem i ile Golf VI.Przebieg jaki mnie interesuje to max 150 tys,chyba że sobie wymarzyłem i może ktoś mnie sprowadzi na ziemię.dzieki i pozdrawiam



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1040
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: Golf V i VI 1.6 MPi

Post autor: Pastusiak » pn sie 06, 2018 15:41

A nie lepiej uderzyć w 2,0 150 koni? albo 1,4 122?
Generalnie nie wiem dlaczego tak bardzo chcesz jak najmłodsze auto skoro obydwa auta to konstrukcyjnie rok 2003, płyta ta sama PQ35, Golf VI jest Golfem V po lifcie niejako.

Do tego płacenie 30 tys za 3 drzwiowego 10 letniego Golfa z 1,6 pod maską? hmm troszkę przesada. Może być problem żeby potem to jakoś logicznie odsprzedać, tym bardziej że w takiej kasie to 2,0 TDI 140 koni albo Golf V GTI itd..
Ja bym szukał do 20 tys max, potem to sie nie opłaca, bo od 6 lat już golfy mk7 są na rynku a żyjemy w czasach gdzie są silniki 1,0 tsi czy ecoboost i mają po 120 koni doładowane turbiną.

Ok 1,6 jest w porządku, prosty, łatwy w eksploatacji, tani dobry do lpg ale wg mnie nie za taką kasą jak ten 3 drzwiowy mk6


Więc jak chcesz się w to pchać to ok, ale jedynie ten Golf V coś ze sobą w miarę reprezentuje, najlepsze są te śmieszne opisy, że auto obniżone - wersja sportowa, czyli prawie to samo co GTI czy Rka a pod maską 100 koni :grin:

Ja bym się nie skupiał na roczniku tylko na stanie auta, czasem lepiej zejść z rocznika a kupić coś lepiej doposażonego, zwróć uwagę tylko że te auta są na siłe "usportowione" wyglądają jakby miały z 200 koni, co może potem przekładać się na ich stan.
Jak już koniecznie chcesz 1,6 to po prostu coś zwykłego zdrowego i tyle.


Z tych dwóch poszedłbym w Golfa V (bo 7 lat w PL, normalna cena a nie jak za złoto no i przynajmniej 5 drzwi)



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Golf V i VI 1.6 MPi

Post autor: doggie » pn sie 06, 2018 17:00

Planujesz LPG czy nie? Za 30 tys zł kupisz fajnego mk6 który ma mniejsze problemy z korozją niż mk5 a dobrze wyposażony latwiej odsprzedaż. Ja bym celował w mk6

To że mk6 i mk5 są na tej samej płycie podłogowej to akurat ich duża zaleta, to do dziś nowoczesna płyta i wiele aut z my2018 jest robionych na konstrukcyjnie starszej i gorszej



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1040
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: Golf V i VI 1.6 MPi

Post autor: Pastusiak » pn sie 06, 2018 17:22

Ja uważam że przez te 15 lat trochę się w motoryzacji rozwiązania pozmieniały, więc zachwycanie się takimi autami jest bezsensu, one miały swój czas, szczególnie mk5, która już się mocno zestarzała a szóstka jest ładna bo unowocześniona ale rozwiązania wciąż stare.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Golf V i VI 1.6 MPi

Post autor: doggie » pn sie 06, 2018 18:13

Wiele współczesnych kompaktów ma gorsze rozwiązania w zawieszeniu niż mk5/6, np mk7 z podstawowymi motorami ma gorszy zawias, Opel Astra to samo, wiele innych, nie zachwycam się a tylko stwierdzam fakty, czas mojego zachwytu nad tymi autami już dawno minął, osobiście celuje w nowsze technologie i niekoniecznie niemieckie. Starocie jak MK4 są proste i trwałe ale ja nie lubię staroci, niech się nimi zachwycają ci co je lubią

tomektz jeśli celijesz s LPG to 1.6 będzie najlepszym wyborem zaś jeśli nie to celowalbym w inne silniki



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1040
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: Golf V i VI 1.6 MPi

Post autor: Pastusiak » pn sie 06, 2018 19:09

Ok, dobra koniec tematu, nie wiem co w mk5 jest takiego nowoczesnego w zawieszeniu, szczególnie w wersji 1,6 co innego R32 czy GTI

natomiast wracając do Golfów z 1,6

tego typu oferty są dość ciekawe:

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswage ... 20902ba423

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswage ... ATgG6.html

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswage ... AQNIX.html


za więcej nie opłaca się kupować takich wersji.



tomektz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz sie 05, 2018 14:26

Re: Golf V i VI 1.6 MPi

Post autor: tomektz » pn sie 06, 2018 19:12

Dokładnie chciałbym pod LPG,dlatego tylko ten silnik.Rozgladam się też za octavia 2 1.9 TDI i tu mam dylemat.Zawsze będzie za i przeciw.Ale prosta konstrukcja benzyniaka bardziej do mnie przemawia.



tomektz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz sie 05, 2018 14:26

Re: Golf V i VI 1.6 MPi

Post autor: tomektz » pn sie 06, 2018 19:15

Dziięki za podpowiedzi,każda się przyda.



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1040
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: Golf V i VI 1.6 MPi

Post autor: Pastusiak » pn sie 06, 2018 19:27

tomektz pisze:
pn sie 06, 2018 19:12
Rozgladam się też za octavia 2 1.9 TDI i tu mam dylemat.Zawsze będzie za i przeciw.Ale prosta konstrukcja benzyniaka bardziej do mnie przemawia.
Przede wszystkim w 1,9 tdi masz sporo osprzetu który może wymagać inwestycji po latach, chociażby turbo, sprzęgło z dwumasą, wtryski, znacznie większe przebiegi...
Tutaj 1,6 wyjdzie dużo lepiej, przy czym obydwa i 1,9 tdi 105 i 1,6 102 dynamiczne nie będą, - TDI wygrywa momentem ale potem i tak pary brak, bo to nie 2,0 140 koni.

Tak czy inaczej do lpg masz tylko 1,6 (no ewentualnie 1,4 ale to już w ogóle porażka) albo możesz porównać u konkurencji np Bravo II 1.4/1,4 t-jet



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Golf V i VI 1.6 MPi

Post autor: doggie » pn sie 06, 2018 23:08

Pastusiak pisze:
pn sie 06, 2018 19:09
Nie wiem co w mk5 jest takiego nowoczesnego w zawieszeniu, szczególnie w wersji 1,6 co innego R32 czy GTI
Skoro nie wiesz to po co piszesz, czym to takim szczególnym różni się zawieszenie w tych wersjach poza różnica w tłumieniu, kilka elementów o wzmocnionej budowie ale istota budowy i konstrukcja jest taka sama, w przeciwieństwie do niektórych wspomnianych wcześniej, gdzie występuje nie tylko wielowahacz, ale belka

wiem, masz rację, najlepszy jest MK4/bora



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1040
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: Golf V i VI 1.6 MPi

Post autor: Pastusiak » pn sie 06, 2018 23:30

Chyba nie ma sensu ciągnąć dyskusji, jeśli dla CIebie pomiędzy autem z silnikiem 1,6 100 koni a R32 nie ma różnic w zawieszeniu, w hamulcach też nie?

I przejedź się np Citroenem C5 na hydro-pneumatycznym zawiasie to wtedy zobaczysz że to co w Golfie V to nie jest jakiś cud techniki, po prostu zwykłe twarde zawieszenie typowe kompakta.
Golfy sa podsterowne dosyć, ryją przodem więc nie wiem co dla Ciebie jest takie super i przestań być złośliwy bo widać że o pewnych tematach nie masz pojęcia....tak jak 2,0 TDI CR różnice.

P.S. Pomijam już fakt że w 1,6 z tyłu była belka skrętna z przodu Mc Pherson, a nie wielowahacz więc po co się tak silić na coś?? :-) serio super nowoczesne rozwiązania i takie same jak w GTI :goof:


A jak już poruszasz tematykę G IV to zwróć uwagę że w tamtych czasach aż do dziś to były auta gdzie każdy jeden benzyniak był ok do lpg, jak ktoś szuka auta do 8-10 tys z możliwością lpg to Golf 4 i pochodne sa jednym z najlepszych wyborów, niestety od czasów Golf V to się zmieniło bo pojawił się wtrysk FSI bezpośredni i z lpg już nie jest tak kolorowo, pozostaje 1,6 gdzie trzeba sobie odmówić frajdy i dynamiki, tak to wygląda.

Gdyby w G V zostawili 1,8T to byłby to dobry konkurent np dla 1,4-tjet 150 konnego w Bravo a tak...no właśnie



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Golf V i VI 1.6 MPi

Post autor: doggie » wt sie 07, 2018 20:54

Pastusiak pisze:
pn sie 06, 2018 23:30
P.S. Pomijam już fakt że w 1,6 z tyłu była belka skrętna

:rotfl: pierdoły opowiadasz, to jest właśnie dowód na to jak mizerne masz pojęcie, w mk5 nie było belki skrętnej ani w 1.4 MPI ani w 1.6 MPI ani w żadnym innym, tylne zawieszenie we wszystkich przednionapędowych wersjach w tym GTI jest takie same, taka sama rama pomocnicza, jedynie z różnicami doboru numeracji wahaczy, sprężyn, amortyzatorów czy hamulców, bo to oczywiste, natomiast inna jest rama pomocnicza w wersjach 4motion, tylne zawieszenie w każdym mk5 to rama pomocnicza do której przymocowane są wahacze poprzeczne i wahacz wzdłużny więc proszę przestań kozaczyć i opowiadać glupoty, nie masz zielonego pojęcia o golfie V, nawet w nim nie siedziałeś a udajesz speca pierwszej klasy, trzymaj się swojego mk4 1.8t bo jedynie o nim masz pojęcie

przestań być złośliwy bo widać że o pewnych tematach nie masz pojęcia
czepiasz się jak rzep psiego ogona, nie wyjeżdżaj z hydropneumatyką bo temat o golfie

Ps. nie pij już do mnie bo nie mam ochoty czytać tych głupot a tym bardziej na nie odpowiadać, chcesz to pisz o mk5/6, na mój temat się więcej nie wypowiadaj bo moja cierpliwość się skończyła



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1040
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: Golf V i VI 1.6 MPi

Post autor: Pastusiak » wt sie 07, 2018 23:51

Wystarczy wejść w taki link i poczytać o mk6: (zawieszenie)
https://www.autocentrum.pl/dane-technic ... 2008-2012/

Poza tym jeśli nie ma belki to tym bardziej gorzej, bo jest po prostu drożej, poza tym 1,6 mpi to zwykły silnik i populus na dojazdy do pracy i tyle

Wiem już od dawna jak jeździłeś nieraz po mk4 jak dla Ciebie Golf 5 jest takie cudowny, nie wiem tylko dlaczego?? auto jak każde inne ma fajne wersje ale w podstawowych wersjach jest taki jak każde inne auto, czym tu się podniecać??

Nie wiem w ogóle po co tak dyskusja?? Zazdrość Cię zżera że pomagam innym? No tak bo Ty nic sensownego nie umiesz napisać, najlepiej pogadajmy ile ładuje alternator w mk5 a ile w mk4 i który lepiej.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Golf V i VI 1.6 MPi

Post autor: doggie » śr sie 08, 2018 00:04

1. Autocentrum często powiela głupoty, to żaden wyznacznik informacji o danych technicznych
2. Odnośnie belki - najpierw się upierasz że jest a potem piszesz że jej jednak może nie być, pomyśl wpierw dwa razy albo nie pisz wcale o czymś czego nie jesteś pewny, wystarczy zajrzeć do ETKA, zamiast się upierać
3. Wielowahacz w mk5 trwałością jest porównywalny z belka skrętną i bez dwóch zdań na więcej atutów niż belka, atuty te przy cywilnej jeździe dla statystycznego kierowcy są niewyczuwalne, to fakt
4. Nie podniecam się tylko stwierdzam fakty, nie zżera mnie zazdrość, że pomagasz innym tylko po prostu nienawidzę jak ktoś w żywe oczy zakłamuje rzeczywistość, 9 lat jeździłem autami z tą płyta podłogowa, znam je bardzo dobrze dlatego staram się prostować nieprawdziwe informacje mogące wprowadzać w błąd

Doceniam to, że jesteś na forum i starasz się innym pomagać, ale na Boga, proszę cię o jedno, bądź bardziej elastyczny i nie brnij uparcie w kwestie, co do których nie jesteś pewny, czasami lepiej zapytać kogoś innego, nikt nie jest alfą i omegą, ja też, dlatego w tematach co do których nie mam wiedzy się nie wypowiadam.

Twoim problemem jest to że nie potrafisz przyznać racji komuś innemu oraz że sam nie potrafisz przyznać się do błędu i nie jest to wyłącznie moja opinia. 100x będziesz drążył oby tylko stanęło na twoim. Jeśli cię uraziłem kiedykolwiek to przepraszam i liczę na dalszą dobrą forumową współpracę


tomektz pisze:
pn sie 06, 2018 19:12
Dokładnie chciałbym pod LPG,dlatego tylko ten silnik.Rozgladam się też za octavia 2 1.9 TDI i tu mam dylemat.
Jeździłem SO II po lifcie 1.6pb jako autem zastępczym przez tydzień, silnik jak silnik, jedni go kochają inni nienawidzą ale jeśli chodzi o wnętrze to w porównaniu do mk6 jest większa tandeta, wszystko zależy kto czego oczekuje od auta



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości