Golf 4 2.8 vr6

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
KaNiak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw sie 02, 2018 22:43

Golf 4 2.8 vr6

Post autor: KaNiak » czw sie 02, 2018 23:06

Witam
Ostatnimi czasy zainteresował mnie owy golf 4 2.8 vr6 i chciałbym o nim coś wiedzieć czyli :
-jak z awaryjnoscia ? Czy to prawda ,ze rozrzad* sie sypie co chwile ?
- jak z napedem motion? Ładnie klei na 4 buty ze startu ?
-czy nada sie pod turbo moc 350/400hp
-czy drogie sa czesci do tego modelu
- i ogolnie czy polecilibyscie go pod szybsza jazde ?
- i jak ze spalaniem na benzynie (i jak da sie gazowac to jak z gazem?)
I przedstawcie reszte zalet i wad
Dzieki.
Bede sie tu pojawial jak ktos odpowie :D
Jak sa jakies bledy w pisowni to sorki ,ale pisze ten post odrazu po robocie takze wybaczcie



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1040
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: Golf 4 2.8 vr6

Post autor: Pastusiak » czw sie 02, 2018 23:49

Zaletą 2,8 Vr6 jest brzmienie, na prawdę konkretne, do tego napęd ale na tym zalety raczej się kończą. Taki Golf jest ciężki, pali sporo, jedzie przeciętnie jak na taką moc i silnik. Do tego problemy z rozrządem - może grzechotać warto przy zakupie sprawdzić w blokach pomiarowych wartości czy nie jest rozciągnięty, do tego napęd - czy ktoś dbał regularnie wymieniał filtr i olej?
Sporo egzemplarzy nie trzyma seryjnej mocy, 190 parę koni to standard, no i zdrowy w fajnym stanie będzie drogi, dobre 14-15 tys zł za 18 latka np.

Jeśli mówimy o czymś co ma 200 koni i fajnie śmiga - ja bym polecał 1,8T + jakiś tam sofcik, jeśli natomiast konkretne moce, napęd brzmienie to albo S4 B5 2,7TT ze stałym 4x4 albo 1,8T BAM 225 typu S3 albo Leon Cupra
Ceny części na pewno odbiegają od zwykłego Golfa, chociażby sam napęd i jego serwis, do tego rozrząd i dodatkowe cewki, świece
Spalanie nawet 14/100 w mieście przy korzystaniu z mocy auta, minimum ok 8.5-9/100 ale to taka dziadkowa jazda

Ogólnie auto spoko, jeśli się znajdzie coś dobrego ale wg mnie dziś takie osiągi w stosunku do spalania i takiego silnika - żadne szaleństwo, na pewno zaleta to fajny sound i 4 motion



KaNiak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw sie 02, 2018 22:43

Re: Golf 4 2.8 vr6

Post autor: KaNiak » pt sie 03, 2018 00:31

Dzieki kolego za odpowiedz konkretna ,bo ogolnie myslalem o tym golfie ,ale jak tylko 2 zalety ma i reszta to usterki zwiazane z silnikiem to podziekuje
Ps: o audi s3 tez myslalem i mam nawet kilka sztuk zapisanych na olx za ponad 20k tylko musialbym pojechac i na stacje diagnostyczna zawiezc i sprawdzic co tam jak tam z nimi w sensie turbo ,naped i inne duperele :d bo nie chce zeby Mi sie to rozwalilo po tygodniu ,bo bez sensu wydawac 20k na szrota

Ps: polecasz naped haldex czy 4x4 do startow szybkich czy lepiej oske przednia? Zalezy Mi bardziej na 100-200 niz 0-100
- budzet zalozmy do 13-15k to lepiej audice a3 golfa 4 leona czy moze cos innego polecasz ? Ja mysle ,ze audi a3 1.8T to maly.popierdalacz ,ale czy opyla sie go z haldexem? Czy sama oska ?



KaNiak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw sie 02, 2018 22:43

Re: Golf 4 2.8 vr6

Post autor: KaNiak » pt sie 03, 2018 10:35

Ktos sie wypowie jeszcze moze ?



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1040
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: Golf 4 2.8 vr6

Post autor: Pastusiak » pt sie 03, 2018 14:24

Wszystko zależy czego oczekujesz od auta, mocy? Brzmienia? 2,8 złe nie jest ale serwis bywa drogi, auta często mocno zapuszczone
Kupisz np a3/Golfa w wersji 1,8T AUM 150 konnego to samym softem dociągniesz do 200 koni, a turbo daje lepsze przyspieszenie, lepsza elastyczność, duży moment itd.
Pomyślałbym też nad Seatem Ibizą 6K2 Cupra 1,8T 156 koni

Możesz odejść również od grupy VW/Audi i np poszukać wśród Volvo tam było np. s60 2,5T 210 koni, 2,3T itp / Volvo c70 podobne silniki, za 15.000 znajdziesz coś fajnego, nawet nie wiem czy nie RWD napęd

z VAG-a to A3/Golf IV albo właśnie Ibiza 1,8T zrobisz na razie na 200 koni i też będzie super. Raczej 4x4 będzie ciężko znaleźć, może bardziej Audi TT? Poza tym o ile wiadomo ośka i mocne turbo to potem problemy o tyle ograniczasz się w ten sposób do szukania kilku egzemplarzy. 75% 1,8T to jednak ośka (wystarczy przefiltrować otomoto - A3 1,8T 4x4 z opcją bezwypadkowy to 4 sztuki z czego 3 to Szwajcaria albo Niemcy jeszcze na tamtych blachach)



KaNiak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw sie 02, 2018 22:43

Re: Golf 4 2.8 vr6

Post autor: KaNiak » pt sie 03, 2018 22:42

Czytalem o audi s3 z 1.8T BAM i wszystko Mi w nim pasuje ,ma.quattro turbo i taki odjazd ,ze az brakuje Mi słów ,naprawde zapierdziela konkretnie i raczej tam nie ma jakis.powazniejszych usterek itp itd ,,jak dbasz tak masz ,,bym powiedzial :D slabsza wersja 210-konna tez 0 problemow z tego co uzytkownicy pisali ,takze bardziej jestem sklonny dozbierac te 5-7k zeby bylo razem 20-22 i kupic konkretna fure jaka jest s3 niz bawic sie w jakies strzelanki ,ktora lepsza ,bo na to Ja czasu nie mam.
Poza tym tam odrazu mozna by juz isc w gore z moca ,bo turbo juz siedzi k04.
Jak chcecie to mozecie sie wypowiedziec na ten temat o audi s3.
Pozdrawiam wszystkich i miłego weekendu
Ps: i niech ktos sie wypowie tez o audi a3 1.8T quattro ,dziala tak samo jak w s3??
Prosze o szybka odpowiedz ,dzieki Panowie

wyrazy "Mi", "Ja", "Mnie" pisze się z małej litery // moderator



KaNiak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw sie 02, 2018 22:43

Re: Golf 4 2.8 vr6

Post autor: KaNiak » pt sie 10, 2018 14:14

Siema ponownie odswiezam temat ,bo musze sie dowiedziec kilku informacji a mianowicie takich:
-Co ile w golfie 2.8 vr6 trzeba rozrzad wymieniac?
-Czy 4motion jest lepszy niz quattro? Czy nie ma roznicy zadnej
-jak idzie od 0-100 i od 100-200 jak ma ktos jakies swoje czasy to podawac
-czy drogi jest w naprawach np rozrzad i 4motion
-jakie jest srednie spalanie wasze jadac tak 100-140 max
-ile kosztuje mniej wiecej generalny remont silnika do przywrocenia mocy fabrycznej itd
-I jak z napedem ? Psuje sie czy raczej nie ,bo to haldex o ile sie nie myle
Jak ktos odpowie na te pytania najlepiej ad1,ad2 to bedzie super
Pozdrawiam i dzieki



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Golf 4 2.8 vr6

Post autor: doggie » pt sie 10, 2018 17:23

4motion to nazwa handlowa napędu 4x4 stosowanego w VW
Quattro to nazwa stosowana przez Audi

Obie marki stosują taki sam haldex w A3, Golfie, Passacie bo mają silniki poprzecznie

Audi w autach z silnikami umieszczonymi wzdłużnie czyli A4, A5, A6 itp.. oraz VW Touareg, Phaeton stosuje torsen

W golfie nigdy nie było i nie ma napędu typu torsen

Haldex to namiastka torsenu



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1040
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: Golf 4 2.8 vr6

Post autor: Pastusiak » pt sie 10, 2018 17:47

4motion i quattro to nazwy napędów 4x4, z tym że w 2,8 jest haldex - dołączany napęd, Torsen to stały napęd ale - Torsen jak i haldex w Audi są nazywane quattro.
Poza tym dlaczego o to pytasz? Quattro nie istniało jako nazwa w VW tylko Audi więc Audi bierzesz pod uwagę?

Na spalanie w 2,8 nie ma co patrzeć, nie nastawiaj się że zejdziesz poniżej 11/100 przy takich prędkościach (2,8 litra 6 garów, ciężkie auto itd..), ale silnik nadaje się do lpg więc warto, wtedy na lpg te 13l LPG spali na setkę, więc za te 30 zł około zrobisz 100 km.
Natomiast jeśli chodzi o rozrząd najlepiej w blokach pomiarowych na rozgrzanym silniku bodajże 208/209 sprawdzić wskazania korekcji ustawień wałka rozrządu, te pierwsze odmiany do 2000 roku typu AQP miały jeden wałek rozrządu, później BDE podobnie jak R32 dwa regulowane wałki. Przede wszystkim trzeba posłuchać czy coś nie grzechocze, to też w jakim stopniu ogranicza jak auto się zbiera, trzeba sprawdzić, przejechać się posłuchać silnika itp.
Te auta się ciężko kupuje bo bardziej zainteresowanie jest 1,8T albo mocniejszymi 1,9 tdi, a takie wersje raczej dla odważnych, mało ich i albo kosztuja sporo albo grosze i wtedy autko w mizernym stanie.

Generalnie w tej wersji auto ma kilka istotnych kwestii, dość drogich jeśli coś zacznie się sypać m.in. napęd o który trzeba mega dbać + rozrząd (kłopotliwy, drogi w wymianie i cześciach [Simplex] a do tego może też skrzynia 6tka po latach może uderzyć po kieszeni, uszczelka pod głowicą, jest też dwumasowe koło i robi się skarbonka..ale podstawa znalezienie dobrego egzemplarza.



KaNiak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw sie 02, 2018 22:43

Re: Golf 4 2.8 vr6

Post autor: KaNiak » pt sie 10, 2018 20:37

Czaje dzieki za konkretne wytlumaczenie
Chcialem tego golfa.wlasnie kupic ,ale widze opinie mizerne o nim a ja kasy w ciul nie zamierzam wydawac na reperacje takze go odpuszcze
A co do motionu i quattro to pytalem tylko czy to dziala na takiej samej zasadzie :d chcialem tylko porownac ,ale dobrze ,ze wytlumaczyliscie dzieki.



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Golf 4 2.8 vr6

Post autor: dreyfus » pn sie 27, 2018 00:34

patusiak gdyby moderator z mojej grupy nie miał golfa IV z VR pod maską może bym uwierzył w te twoje gadki ale mając doczynienia z tym autem osobiście powiem tak, uprzedziłeś chłopaka do kawałka fajnej fury dumny z siebie jesteś?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości