Przesiadka z MB do VW

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
Dulson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn lip 30, 2018 06:52
Lokalizacja: Nowy Sącz
Auto: Mercedes-Benz W202 C200D OM601 '93

Re: Przesiadka z MB do VW

Post autor: Dulson » śr sie 01, 2018 20:48

Jednak jest jeszcze większy problem... Nowe przeglądy techniczne, które weszły w listopadzie 2017 i potem miały kolejne wejść w maju 2018, ale już nie weszły... Tak czy tak od tamtej pory ja na luty przechodziłem W202 z rdzą jak wspominałem, uszkodzonym progiem, zrobionymi nalotami na podwoziach przegląd, wtedy mnie wyrzucił gość z przeglądu za przewody hamulcowe, faktycznie miał rację, wymieniłem i przegląd przeszedłem od ręki, przegląd przechodziłem najpierw jako "sprawdzenie hamulców i zbieżność" - 20 pln przy czym od razu robią mi stan techniczny kompletnie. Tylko teraz słyszałem od kolegów, że coraz bardziej się wszyscy dowalają pomimo restrykcji tych samych wciąż tych samych przepisów i teraz zastanawiam się naprawdę, że może rower, a może nawet i nie?

Ja chce patrzyć na wyposażenie jak i stan, bo ja tak patrzeć to już wolę zostać przy W202 C200D 75KM z czego około 40% jest uwalone mocy i do 100 nie dociągą no i zadowalać się wentylatorem z kostkami lodu.

No, ale za octavie z 2010 to ja w ogóle nie znajde za 10 000 PLN... Tak szczerze mówiąc to już auta nie można mieć chyba takiego wyposażonego bo nie ma się kasy w ogóle... Na całość auta mam 14 000, ale jak widzę z tego wszystkiego to nie będzie koszt końcowy... I co najlepsze nie wiadomo ile tym lat zrobie... Szczerze mówiąc jestem załamany, myślałem od początku jak zacząłem czegoś szukać że będę miał auto a tu się okazuje że moje auto to będzie "PKS" o ile jego też nie zje...

Ja już nie wiem co się dzieje z tym światem, rządzi jakaś pieprzona oszczędność w imię zysku. Normalnie wszystko dookoła jest po prostu oszczedne, oszczedne, oszczedne, ma się zepsuć, i nowy model bardziej oszczeniejszy ta i niby magiczny recykling, jaka to jest nieprawda, ile surowców naturalnych się niszczy ile wszystkiego, wcale się nie zdziwię jak ten świat dupnie wkrótce... Najlepiej wydoić z człowieka kasę, wszystkie siły a potem go zakopać byle ELITA miała... Nawet jeśli wszystko będzie eko, coś będzie stracone bo nie ma czegoś takiego jak perpetuam mobile


Na drodze przejścia z MB do VW.

Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Re: Przesiadka z MB do VW

Post autor: Garrison » śr sie 01, 2018 21:42

Gorszego, bo go wymiary i ludzie tak uplasowali... Bez jaj :D Jeśli będzie zdrowa buda i silnik to Golf będzie lepszy. Każdy sprawny wóz, którym będziesz jeździł, będzie lepszy od stojącego W202.

Co do auta to w pracy ogarniamy Octavię 1 Tour, 1.6 LPG, będzie na sprzedaż za 13 tysięcy z tego co słyszałem.



Awatar użytkownika
Dulson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn lip 30, 2018 06:52
Lokalizacja: Nowy Sącz
Auto: Mercedes-Benz W202 C200D OM601 '93

Re: Przesiadka z MB do VW

Post autor: Dulson » śr sie 01, 2018 22:20

A przepraszam kolegę źle zrozumiałem chyba z tymi 10 000 PLN za Octavie II z 2010 roku. Chyba źle zaimplementowałem w swojej głowię interpunkcje. To chyba chodzi o to że golfika za 10 000 PLN można dobrego wychaczyć...

Na razie na jutro chce się umówić z kolegą, żeby autem się przejechać, ogólnie zawieszenie, miejsce itd. wszystko posprawdzać oprócz silnika i jego dźwięków bo to 1.6 benzyna.
Nawet nie wiem czy jeżdżący będzie dalej gorszy ten MB. Mój W202 jeździ, chociaż aktualnie nie tankuje w niego paliwa, bo przez wakacje i tak stoi, mam jeszcze na tak może 40 kilometrów i rezerwa, na razie to tylko go przepalam by jeszcze posłuchać do momentu rozgrzania się silnika bezproblemowy dźwięk.

W sumie tak nie wiem, może jakbym ściągnął auto i by to były by szklanki tłuczące się to 120 PLN, jak wtryski to 240 PLN, jak rozrząd to 700 PLN, jak ślizg rozrządu to 100 PLN, jak jakieś inne elementy to tak do 200 PLN liczę. Może też by od razu auto przywróciło moc, ale nie wiem z czego straciło, też wylewa się cały czas olej z pod głowicy, standard OM601. No, ale zaś do zrobienia wszystkie drzwi, nadkola przednie, miejsca za zderzakami właściwie, nadkola z tyłu to tylko maks 15 cm^2, trudno wyliczyć, ale liczę że błotniki nowe to 2x250PLN, malowanie 2x250 PLN. Drzwi to 4x200 PLN, malowanie 4x250PLN, nadkola z tyłu liczę 2x250 PLN albo i więcej, miejsca za zderzakami łącznie 800 PLN. To tak +/- koszty malowania wychodzą mi: 4100 pytanie na ile to wystarczy też, czy na 10 lat, czy więcej, albo może i mniej, podłoga 2000 z zrobieniem, nie dużo tego jest w sumie na całość auta i wiek, plus ostra konserwacja no i plus dorobienie jakiś rzeczy jak ogranicznik drzwi, coś tam innego urwane, itd. to liczę 450 PLN więc kwota tego zrobienia podłogi, karoserii, i brakujących elementów wewnątrz to jest 4750 a i jeszcze maska, zapomniałem to 250 PLN, to wychodzi 5 000 PLN. Dajmy na silnik żeby moc odzyskał i przestał się tłuc 1000 PLN. To mamy 6 000 PLN, to jest o 50% mniej niż na golfa chcę wydać, tylko tak, podłogi po zrobieniu będę mógł być pewny jak i silnika wtedy, ale co z karoserią... To jest ciekawe dość dla mnie pytanie. W sumie jak to tak +/- wyszacowałem to się zastanawiam co z tym zrobić dalej :/


Na drodze przejścia z MB do VW.

przemlin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: wt sty 06, 2009 20:31
Lokalizacja: kwidzyn

Re: Przesiadka z MB do VW

Post autor: przemlin » czw sie 02, 2018 07:44

Nie opłaca sie remontować w moje ocenie, nie masz gwarancji ze ruda nie wyjdzie znowu albo co innego sie zepsuje 25 lat to zrobić blacharke i odstawić do garażu na zabytek a nie tym jeżdzić.Pzdr
Taką samą bore brat kupił za 2002r tdi za 4 tyś do wymianay miała sprzegło i tuleje i akumulator i jeżdzi a ty chcesz w zabytek kłaśc kase , a zdażaja się takie oferty za 3,5-5tyś z blacharką do poprawek drobnych albo mechanicznych , nie mówie że to okazja i brać w ciemno ale warto rozważyć.
https://www.otomoto.pl/oferta/volkswage ... xtor=SEC-8
https://www.otomoto.pl/oferta/volkswage ... xtor=SEC-8



Awatar użytkownika
Dulson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn lip 30, 2018 06:52
Lokalizacja: Nowy Sącz
Auto: Mercedes-Benz W202 C200D OM601 '93

Re: Przesiadka z MB do VW

Post autor: Dulson » sob sie 04, 2018 09:19

Spotkałem się z kolegą, na pierwsze wrażenie Golfa IV... Mhm, cóż powiedzieć, auto pomimo że jest ciut szersze katalogowo wydaje się być mniejsze ciut od W202. Faktycznie u kolegi coś skrzypi, ale w sumie dziwne, dla mnie to przyjemne dźwięki jak coś skrzypi, ale nie za bardzo... Zawieszenie ciut bardziej twardsze, ale nie znacznie, właściwie to fotel jest twardszy niż to zawieszenie... Pompa wspomagania według mnie chodzi tak ciut ciężej, ale to kwestia przyzwyczajenia jest... Te pedały są ciut za małe jak dla mnie, ale to chyba kwestia że w MB, były większe... Kierownica mniejsza ciut jak i auto mniejsze, ale proporcje bardzo są zachowane. Ogólnie pierwsze wrażenie dla mnie jest super... Jedynie co to kwestia lusterka prawego, gryzie mnie symetria tego... Mam w ogóle takie pytanie czy prawe lusterko wychodziło w wersji żeby było asferyczne przez co by zyskał pełen kształt?


Na drodze przejścia z MB do VW.

Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Re: Przesiadka z MB do VW

Post autor: Garrison » sob sie 04, 2018 15:00

Dulson pisze:
sob sie 04, 2018 09:19
Spotkałem się z kolegą, na pierwsze wrażenie Golfa IV... Mhm, cóż powiedzieć, auto pomimo że jest ciut szersze katalogowo wydaje się być mniejsze ciut od W202. Faktycznie u kolegi coś skrzypi, ale w sumie dziwne, dla mnie to przyjemne dźwięki jak coś skrzypi, ale nie za bardzo... Zawieszenie ciut bardziej twardsze, ale nie znacznie, właściwie to fotel jest twardszy niż to zawieszenie... Pompa wspomagania według mnie chodzi tak ciut ciężej, ale to kwestia przyzwyczajenia jest... Te pedały są ciut za małe jak dla mnie, ale to chyba kwestia że w MB, były większe... Kierownica mniejsza ciut jak i auto mniejsze, ale proporcje bardzo są zachowane. Ogólnie pierwsze wrażenie dla mnie jest super... Jedynie co to kwestia lusterka prawego, gryzie mnie symetria tego... Mam w ogóle takie pytanie czy prawe lusterko wychodziło w wersji żeby było asferyczne przez co by zyskał pełen kształt?
Przerabia się lusterko z anglika. Ewentualnie gotowy zamiennik.



Awatar użytkownika
Dulson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn lip 30, 2018 06:52
Lokalizacja: Nowy Sącz
Auto: Mercedes-Benz W202 C200D OM601 '93

Re: Przesiadka z MB do VW

Post autor: Dulson » ndz sie 05, 2018 07:14

Mam pytanie co do silników ASZ i ARL, czy do nich, w sensie do ich auta w których są wejdą felgi 15? Mówię oczywiście o oryginalnym stanie.


Na drodze przejścia z MB do VW.

riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

Re: Przesiadka z MB do VW

Post autor: riccardoa » ndz sie 05, 2018 07:45

Dulson pisze:
ndz sie 05, 2018 07:14
Mam pytanie co do silników ASZ i ARL, czy do nich, w sensie do ich auta w których są wejdą felgi 15? Mówię oczywiście o oryginalnym stanie.
Wejdą.



Awatar użytkownika
Dulson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn lip 30, 2018 06:52
Lokalizacja: Nowy Sącz
Auto: Mercedes-Benz W202 C200D OM601 '93

Re: Przesiadka z MB do VW

Post autor: Dulson » ndz sie 05, 2018 08:22

Powiedzcie mi, czy każde auto miało grzanie lusterek bocznych? Czy są auta które nie mają immobilizera? W ogóle na czym polega jego obsługa w MK4?


Na drodze przejścia z MB do VW.

riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

Re: Przesiadka z MB do VW

Post autor: riccardoa » ndz sie 05, 2018 11:07

Czytasz odpowiedzi? W drugim poście masz.



Awatar użytkownika
Dulson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn lip 30, 2018 06:52
Lokalizacja: Nowy Sącz
Auto: Mercedes-Benz W202 C200D OM601 '93

Re: Przesiadka z MB do VW

Post autor: Dulson » ndz sie 05, 2018 11:19

Dobra, racja, pozostaje więc pytanie: W ogóle na czym polega jego(imbo) obsługa w MK4?


Na drodze przejścia z MB do VW.

Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Re: Przesiadka z MB do VW

Post autor: Garrison » ndz sie 05, 2018 13:18

W sensie jak obsługa? Immo polega na tym, by ktoś bez zakodowanego klucza (transpondera, pilot to osobna rzecz) nie odpalił Ci auta i odjechał w siną dal.



Awatar użytkownika
Dulson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn lip 30, 2018 06:52
Lokalizacja: Nowy Sącz
Auto: Mercedes-Benz W202 C200D OM601 '93

Re: Przesiadka z MB do VW

Post autor: Dulson » sob sie 11, 2018 00:28

No bo kolega nagadał mi bzdur że przed odpaleniem auta, trzeba takim czymś do czujnika w aucie się zbliżyć coś jak NFC i dopiero potem można auto odpalić i dalej...


Na drodze przejścia z MB do VW.

Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Re: Przesiadka z MB do VW

Post autor: Garrison » sob sie 11, 2018 12:56

Dulson pisze:
sob sie 11, 2018 00:28
No bo kolega nagadał mi bzdur że przed odpaleniem auta, trzeba takim czymś do czujnika w aucie się zbliżyć coś jak NFC i dopiero potem można auto odpalić i dalej...
W oryginale nic takiego nie ma.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości