Golf mk2 fire&ice vs Golf mk2 gt

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Hincus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn sty 08, 2007 21:54
Lokalizacja: Koscierzyna

Golf mk2 fire&ice vs Golf mk2 gt

Post autor: Hincus » pn kwie 30, 2018 13:08

Witam wszystkich, przyszła pora kupić Golfa mk2, mk2 był moim pierwszym autem i szukam powoli takiego cacka. Interesują mnie dwie wersje gt i fire&ice obydwie z silnikiem 1.8 90koni. Chciałbym się dowiedzieć dokładnych różnic tych wersji pomijając duże zderzaki i pakiet nadkoli g60 w fire&ice. Z tego co zauważyłem f&i ma z tyłu bębny zamiast tarcz, czy jest to dużym minusem? Może plusem? Jak wygląda kwestia skrzyni biegów ? Czytałem że Golfy gt mają krótsza skrzynie niż zwykłe 1.8? Jak to przekłada się na osiągi? Warto mieć taką skrzynię? 0-100 dużo na plus? Spalanie dużo na minus? Wie może ktoś jaką skrzynie ma wersja f&i? Może ma ktoś z was f&i i podał by mi z wlepki w bagażniku jakie ma oznaczenie skrzynia? Są jeszcze jakieś różnice między tymi wersjami?



Awatar użytkownika
kwadrat
Forum Master
Forum Master
Posty: 1500
Rejestracja: śr sty 17, 2007 19:36
Lokalizacja: SC CzęstochoVWa
Auto: 2x Golf
Silnik: 2x +

Re: Golf mk2 fire&ice vs Golf mk2 gt

Post autor: kwadrat » czw maja 03, 2018 08:59

Jeśli chodzi o tarcze, to w tarczach teoretycznie zawsze jest słabszy hamulec ręczny i jest to prawda, reszta same plusy, tarcze oczywiście lepsze niż bębny. Nie wiem jaką skrzynię ma F&I, ale z tego co pamiętam to mój GT jak jeszcze był 1.8 miał na 5tce przy 3 tys obr/min 100 km/h na oponach 50/15, nie wiem jak jest w F&I, trzeba by po prostu porównać symbole skrzyni. Myślę że nawet jak są jakieś różnice, to oprócz wrażeń słuchowych nie przełoży się to dużo na 0-100. Jak będziesz chciał to zobaczę u sienie na wlepce jaka była ori skrzynia w GT, jeśli odczytam. GT jest obniżony -10 mm, nie wiem jak F&I


Mein grün GT(i) produziert in Wolfsburg
ObrazekObrazek
Golf II GTi 2.0 jest, Polo 9n 1.4 TDI było, Golf Plus II 2.0 TDI+ jest

Awatar użytkownika
ace-mati
VWMANIAK
VWMANIAK
Posty: 689
Rejestracja: śr paź 24, 2007 17:33
Lokalizacja: Czarna Białostocka
Kontakt:

Re: Golf mk2 fire&ice vs Golf mk2 gt

Post autor: ace-mati » czw maja 03, 2018 16:56

Pamiętaj też, że to prawie 30 letnie samochody więc może być możliwość, że ktoś zmienił skrzynię na taką z innym przełożeniem... Hamulce tarczowe w golfie z tyłu niestety, lubiły się zapiekać mechanizmy ręcznego. wyjściem jest swap na zaciski z golfa iv. Bębny mniej awaryjne. ale słabsze hamowanie i gorszy wygląd przy felgach alu...



Awatar użytkownika
kwadrat
Forum Master
Forum Master
Posty: 1500
Rejestracja: śr sty 17, 2007 19:36
Lokalizacja: SC CzęstochoVWa
Auto: 2x Golf
Silnik: 2x +

Re: Golf mk2 fire&ice vs Golf mk2 gt

Post autor: kwadrat » ndz maja 06, 2018 16:17

ace-mati pisze:
czw maja 03, 2018 16:56
Hamulce tarczowe w golfie z tyłu niestety, lubiły się zapiekać mechanizmy ręcznego. wyjściem jest swap na zaciski z golfa iv.
Lub regeneracja oryginalnych


Mein grün GT(i) produziert in Wolfsburg
ObrazekObrazek
Golf II GTi 2.0 jest, Polo 9n 1.4 TDI było, Golf Plus II 2.0 TDI+ jest

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2350
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Golf mk2 fire&ice vs Golf mk2 gt

Post autor: herbu » śr maja 30, 2018 13:50

Miałem obydwie wersje w różnych wersjach silnikowych. 1.8 8V również. Generalnie jeździły bardzo podobnie. W zasadzie różnica była niezauważalna, szczególnie, że to auta prawie 30 letnie, więc osiągi będą bardziej zależały od stanu pojazdu, a nie od skrzyni. Całkiem możliwie nawet, że była taka sama.
Ważniejszą różnicą jest ta, że możesz mieć GT bez wspomagania, a w F&I było chyba w serii.
Inna ważna sprawa, że w GT mogłeś mieć diesla 70 lub 80 KM, a w F&I jedyny diesel to SB, czyli 80 KM. Również F&I był dostępny z motorami mocniejszymi niż 90 KM - były nawet ze 160 konnym motorem, ale znaleźć takiego, to jak wygrać w totka (choć kilka lat temu ktoś miał takiego na forum wystawionego do sprzedaży, ale że nie było chętnych, to skończył w rajdach... :(. Niestety znalazłem tamto ogłoszenie za późno). Za to GT to chyba max. 90 KM (chyba że się mylę).
Generalnie jeśli jednak interesuje Cię taki sam silnik w obu wersjach, to poza wizualnymi różnicami, to bardzo podobne auta :bigok:


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości