Golf IV 1.4 Pomoc w ocenie

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
MichuCanoe
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt kwie 24, 2018 16:58
Auto: Volkswagen Golf

Golf IV 1.4 Pomoc w ocenie

Post autor: MichuCanoe » wt kwie 24, 2018 17:07

Witam serdecznie,
Jestem zainteresowany tym golfem: https://www.otomoto.pl/oferta/volkswage ... xtor=SEC-8
Jako że w temacie VAG jest totalnie zielony, to proszę o ocenę tego egzemplarza ( wiem że zdjęcia słabe ale jako miłośnicy może coś dostrzeżecie ). Dodatkowo mam pytanie czy w/w silnik jest w ogóle godny zainteresowania.( awaryjność/koszty napraw) Samochód dla teściowej :hmm: jak auto zastępcze na czas naprawy passata b6. Przede wszystkim na dojazdy do pracy i toczenie się po mieście.
Pozdrawiam i liczę na pomoc.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Golf IV 1.4 Pomoc w ocenie

Post autor: doggie » wt kwie 24, 2018 21:22

Dla teściowej w sam raz



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1040
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: Golf IV 1.4 Pomoc w ocenie

Post autor: Pastusiak » wt kwie 24, 2018 21:26

Ja bym odpuścił, lepiej szukać Polo albo Lupo, lepiej się będzie odpychał, do tego samo 1,4 z tamtych czasów wybitne nie jest (odma)
Jak dla mnie maska ma nieco inny odcień niż reszta.

Szukajcie Polówki albo np Lupo? zgrabne fajne i nie potrzeba dużego silnika żeby to jechało a przy tym nie spali hektolitrów, łatwiej manewrować itd.

Nie wiem czy całe 75 koni w aucie które ma ponad 1200 kg to dobra opcja.



MichuCanoe
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt kwie 24, 2018 16:58
Auto: Volkswagen Golf

Re: Golf IV 1.4 Pomoc w ocenie

Post autor: MichuCanoe » śr kwie 25, 2018 11:23

Byłem oglądać to auto i fatycznie maska i tylny zderzak mają inne odcienie. Jednak nie jest to problem. Najbardziej martwi mnie że właścicielka wspomniała o ubywającym oleju a jakiś większych wycieków nie zauważyłem. Wspomniała że rondzie raz jej sie zapalila kontrolka ale uzupełniła stan i bylo ok. Stąd moje pytanie czy te silniki maja duże zapotrzebowanie na olej czy po prostu już pierścienie nie trzymaja? Auto nie ma być demonem prędkości więc taka moc wystarcza. Polo też wchodzi w grę (zależy mi na wersji 5drzwi) więc gdyby ktoś podrzucił jakiś link warty uwagi ( Poznań i okolice) był bym wdzięczny. Lupo za małe ;)



jan1966
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 806
Rejestracja: pn sie 10, 2015 13:20

Re: Golf IV 1.4 Pomoc w ocenie

Post autor: jan1966 » śr kwie 25, 2018 11:45

Te silniki mają apetyt na olej ale i są bardziej awaryjne niż pozostałe bęzyniaki w czwórkach



MichuCanoe
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt kwie 24, 2018 16:58
Auto: Volkswagen Golf

Re: Golf IV 1.4 Pomoc w ocenie

Post autor: MichuCanoe » śr kwie 25, 2018 13:44

To jest konkretna informacja. Czytałem ze te 1.6 dają rade. Wiadomo ze nieśmiertelne 1.9TDI ale trochę się boję z racji tego że już mają spore przebiegi a i ten samochód nie będzie robił więcej jak 10tys km rocznie.




MichuCanoe
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt kwie 24, 2018 16:58
Auto: Volkswagen Golf

Re: Golf IV 1.4 Pomoc w ocenie

Post autor: MichuCanoe » śr maja 02, 2018 22:11

Dziękuję za podpowiedzi. Zakupione zostało polo 9n 1.4tdi. Mam nadzieję że teściowa nie będzie narzekać :D Pozdrawiam



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Golf IV 1.4 Pomoc w ocenie

Post autor: doggie » śr maja 02, 2018 23:51

Czyżby ostatnio schudła że padło na polo? Wcześniej się nie mieściła :D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości