Zakup VW Golf IV

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ILoveMkIII
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr lut 28, 2018 10:13
Auto: Volkswagen Golf

Re: Zakup VW Golf IV

Post autor: ILoveMkIII » pn kwie 16, 2018 16:58

Znalazłem ładną czwórkę silnik 1.6 101km niby na necie no ale wiecie na zdjęciach ładną A w rzeczywistości nigdy nie wiadomo trzeba będzie się przejechać obejrzeć



ILoveMkIII
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr lut 28, 2018 10:13
Auto: Volkswagen Golf

Re: Zakup VW Golf IV

Post autor: ILoveMkIII » pn kwie 16, 2018 17:15

Silnik w tym Golfie co znalazłem dokładnie 1.6 sr 100km



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Zakup VW Golf IV

Post autor: dreyfus » pn kwie 16, 2018 17:31

Zmień stację....



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1040
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: Zakup VW Golf IV

Post autor: Pastusiak » pn kwie 16, 2018 18:02

Silnik ok ale czy za 10 tys warto isć w 1,6? Takie auto to wg mnie znajdziesz też za 8 tys.
Jak starczy Ci mocy i chcesz coś prostego, może być.

Najlepiej wstaw link, to się oceni, że by nie było np że on jest bez klimy albo korbotronik, bo i takie potrafią sporo kosztować.

Tak apropo jak może diagnosta stwierdzić czy silnik na złom? Bo na rolkach mu wyszło że zła emisja? :shock:



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Zakup VW Golf IV

Post autor: dreyfus » pn kwie 16, 2018 18:25

Włożył końcówkę w rurę zmierzył, zbadał i tak mu stwierdził...



Awatar użytkownika
Lu4Ke
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: pn sie 31, 2009 21:08
Lokalizacja: Krakow

Re: Zakup VW Golf IV

Post autor: Lu4Ke » sob kwie 28, 2018 17:40

a ja polecam v5 lub v6,
nie czytaj tych bzdur co wypisuja, ze 1,8T czy 1,9 TDI lepiej sie zbiera czy lepiej sie tym jezdzi to sa nic nie warte i poprostu oklepane, nudne do bólu silniki,

jezdzac V'ka to calkiem inna jazda i kultura pracy silnika, zbedne tam sa jakies pseudo turbinki bo V'ka pieknie ciagnie od samego dolu i to czuc, do tego piekny dzwiek, poezja.... V'ka lepiej zbierze sie z pod swiatel od jakiegos kopciucha czy 1,8T :bajer:

1,6 czy 1,4 to totalna porazka, zobaczysz to zima, albo jak ci panewki w misie zostana lub zacznie zlopac wiecej oleju niz benzyny,



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Zakup VW Golf IV

Post autor: dreyfus » sob kwie 28, 2018 18:33

Pewnie do jazdy wokół komina auto spalające 15 litrów jest wskazane bo 1.6 tego komina nie objedzie... Wszystko zależy po co komu auto nie uważasz??



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Zakup VW Golf IV

Post autor: doggie » sob kwie 28, 2018 22:50

dreyfus pisze:
sob kwie 28, 2018 18:33
Pewnie do jazdy wokół komina auto spalające 15 litrów jest wskazane
To jest nieważne, ważny jest džwięk, poezja itp... a że za 10 tys. zl te silniki w większości to zajeżdżone trupy i kupy złomu a remont wynosi x2 albo x3 to też nieważne, ważny dźwięk ;) a że charczy ze starości to też nieważne



Awatar użytkownika
luckyboy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 21:28
Lokalizacja: Toruń
Silnik: BCA

Re: Zakup VW Golf IV

Post autor: luckyboy » ndz kwie 29, 2018 09:20

Ja mam 1.4 16v na tysiaka bierze 0.2-0.3l oleju, jeżdżę na LPG i w mieście średnio z miesiąca było max 11l LPG zimą w mrozy.



Awatar użytkownika
Lu4Ke
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: pn sie 31, 2009 21:08
Lokalizacja: Krakow

Re: Zakup VW Golf IV

Post autor: Lu4Ke » ndz kwie 29, 2018 09:46

V5 wzgledem 1,6 16v pali 1l wiecej w miescie, a w trasie 1l mniej, o ile umie sie tym jezdzic - mialem oba motory wiec porownac moge,

jak narazie to na rynku wiekszosc to jest zajezdzonych 1,4 i 1,6 niz V'lek, chyba, ze ktos mysli, ze kupi golfa za 5 tys w perfekcyjnym stanie,

na tych paskach co musicie co 60tys wymieniac, ja sobie raz wymienie co 200tys lancuch i mam spokoj,

jesli chodzi o remont silnika V5 AGZ czyli 10 zaworowy, kompleksowy remont tego wzgledem 1,6 nie bedzie sie roznil zbytnio w kosztach naprawy, sa to bardzo proste konstrukcje,

a frajda z jazdy nieporownywalna, ale nie zmienie waszej mentalnosci polaka ktory pcha sie w jak najmniejsze litraze bo dla niego wazne, zeby palil litre mniej niz palil litre wiecej, a jechal, wiem, ze szczytem waszych marzen jest 1,9 TDI :helm:

ja tam wole miec cos innego niz wszyscy i pamietajcie DZWIEK JEST NAJWAZNIEJSZY !!! oł jeeee.... inaczej jaka to przyjemnosc z jazdy?



Awatar użytkownika
luckyboy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 21:28
Lokalizacja: Toruń
Silnik: BCA

Re: Zakup VW Golf IV

Post autor: luckyboy » ndz kwie 29, 2018 09:56

Jeździłem v5 i prócz dźwięku nie zrobił na mnie wrażenia - myślałem, że lepiej będzie odpychal się. Zresztą v5 to margines rynku, a znaleźć ten silnik w bezwypadkowej budzie jest trudniej niż powszechne 1.4/1.6.



Awatar użytkownika
Lu4Ke
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: pn sie 31, 2009 21:08
Lokalizacja: Krakow

Re: Zakup VW Golf IV

Post autor: Lu4Ke » ndz kwie 29, 2018 10:15

ja tez jezdzilem jeepem wj 4,7l V8 i tez nie zrobil na mnie zbytnio duzego wrazenia pod wzgledem dzwieku do mojej V5,

dlatego przejechac sie, a miec to jako swoje to duza roznica,

jak uda znajsc mi sie jeepa wj z V'ka w dobrym stanie to bede mial do sprzedania moja golfinke bezwypadkowy, niemalowany w idealnym stanie, cos tam tylko delikatnie charczy prawdopodobnie z glowicy :helm:



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Zakup VW Golf IV

Post autor: dreyfus » ndz kwie 29, 2018 10:45

"Znajsc" to można 10 pod sklepem.. pomijając brak jakichkolwiek polskich znaków. Po pierwsze v5, czy v6 nie pali litr więcej niż 1.6 po drugie koszty eksploatacji obu silników też są inne... Już pomijając w ogóle żeś się uczepił 1.9 TDI bardzo udana konstrukcja VV...



Awatar użytkownika
Lu4Ke
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: pn sie 31, 2009 21:08
Lokalizacja: Krakow

Re: Zakup VW Golf IV

Post autor: Lu4Ke » ndz kwie 29, 2018 11:24

polskich znakow nie uzywam bo mi ALT nie dziala :helm: zreszta co ja sie bede tlumaczyl tak mi wygodniej i nic ci do tego, nie musisz czytac jak ci sie nie podoba,

majac oba silnik wiem ile pala i nie mow mi ile pali taki czy sraki .... kwestia umiejetnosc jazdy V'ka bo tym sie jezdzi troche inaczej, tam sie jezdzi samym momentem obrotowym, nie jestem typem, ktory butuje pedal gazu, w 1,6 musisz go butowac zeby co kolwiek jechal do przodu,

utrzymanie V5 agz jest nawet nizsze niz 1,6 bo tam nic sie nie psuje, a kupic jedna swiece wiecej czy przewod to zadne wielkie koszty,

nie jestem zwolennikiem klekotu, mam odruch wymiotny kiedy cos takiego przejezdza kolo mnie...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości