Chcę kupić Mk2 - jaki silnik wybrać?

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Semek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn mar 26, 2018 16:24
Auto: Volkswagen Golf

Chcę kupić Mk2 - jaki silnik wybrać?

Post autor: Semek » pn mar 26, 2018 16:38

Cześć, od jakiegoś czasu planuje zakup Golfa dwójki. Planuję kupić auto z instalacją LPG i na tym paliwie jeździć. Który silnik najlepiej znosi gaz i ogólnie jest najmniej awaryjny? Słyszałem dobre opinie o 1.8 RP. A co z silnikami 1.6? Jak z awaryjnością. Czy te 75km wystarcza na wygodne przemieszczanie się w trasie?



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1040
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: Golf mk2 jaki silnik wybrać

Post autor: Pastusiak » pn mar 26, 2018 22:02

Chcesz kupić Golfa II jako koneser i trzymać w garażu? Czy po prostu tanie auto? Bo Golf II to już klasyk, śmietniki chodzą po 2 tys, natomiast zdrowe to 6-7
1,8 jest ciekawszym silnikiem tzn mocniejszy, lepiej się zbiera, 1,6 jest słaby ale da radę, tylko na trasie szybko auto zacznie słabnąć.
Musisz sprawdzić dobrze blacharkę, progi, podłogę + silnik - najlepiej kompresja

Ciężko coś doradzić bo w sumie w cenie na prawdę zadbanego Golfa II spokojnie możesz rozglądać się za Golfem IV który jest lepszym autem.
No chyba że chcesz trzymać pod kocem i potem wystawić na giełdzie klasyków, albo robić swap na nie wiem? 2,3 v5 czy 1,8T, inaczej to średni pomysł, te auta mają po 30 lat, silnik dobry to raczej taki który jeszcze żyje i nie połyka hektolitrów oleju.
Na szczęście golf mk2 to proste auto i naprawy są tanie. Najgorsza buda.



Awatar użytkownika
kwadrat
Forum Master
Forum Master
Posty: 1501
Rejestracja: śr sty 17, 2007 19:36
Lokalizacja: SC CzęstochoVWa
Auto: 2x Golf
Silnik: 2x +

Re: Golf mk2 jaki silnik wybrać

Post autor: kwadrat » wt mar 27, 2018 12:39

1.6 jest na gaźniku, więc sam sobie odpowiedz jak z gazem, bo ja się na tym nie znam. Wiem, ze ten gaźnik czasem ciężko wyregulować.
1.8 to np. RP na monowtrysku, czasem zdarzają się jakieś problemy z czujnikiem, wtryskiem, ale ogólnie bdb silnik i 90 km już da się fajnie przemieszczać.
Na pewno do gazu nie polecałbym opcji GTI 16V czy to 129 czy 139 km, raz profanacja, dwa tam jest wtrysk mechaniczny, ciężki do współpracy z podtlenkiem.
Te auta mają 30 lat więc cudów nie ma co wymagać, choć są jeszcze auta nie skarane wiejskim tuningiem czy ręką polskiego blacharza, które fajnie się trzymają pod względem blacharskim. I na to głównie zwróć uwagę, bo mechanikę nawet jak przyjdzie coś zrobić to nie pochłonie to majątku. I szukałbym silnika właśnie 1.6 lub 1.8 z nastawieniem na 1.8, chodź jeśli 1.6 będzie dobrze chodził to też dobry wybór. Powodzenia w zakupie fajnej sztuki


Mein grün GT(i) produziert in Wolfsburg
ObrazekObrazek
Golf II GTi 2.0 jest, Polo 9n 1.4 TDI było, Golf Plus II 2.0 TDI+ jest

Awatar użytkownika
monel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt mar 27, 2018 13:20
Auto: Volkswagen Golf

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: monel » wt mar 27, 2018 13:24

Ja maniakalnie podliczałem koszty 2 poprzednich samochodów, teraz przy 3 zdecydowałem się na LPG. W poprzednim roku oszczędność 7tys przy tym co ja wyjeżdżam.



magiz19
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: wt mar 22, 2016 21:44
Lokalizacja: Kraków
Auto: MK2 1.8 GTI
Silnik: PF

Re: Golf mk2 jaki silnik wybrać

Post autor: magiz19 » wt mar 27, 2018 19:57

Jaki masz budżet i czym masz jakieś pojęcie o mechanice, albo znajomych mechaników ?
Jak nie masz to lepiej sobie odpuść, bo więcej na mechaników wydasz i szukaj czegoś nowszego. Gaźników bym omijał, bo mało kto umie dobrze je regulować.
Szukałbym tylko RPka 90koni, bo reszta to muły jak na obecne czasy do codziennej jazdy. O silnikach GTI zapomnij, bo z gazem nie idzie znaleźć, a na paliwo nie wyrobisz.
Ogólnie najważniejsze żeby nie był bardzo pogniły. Szkoda kasy marnować na wymianę/naprawę jakiś części jak buda gnije.



Semek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn mar 26, 2018 16:24
Auto: Volkswagen Golf

Re: Golf mk2 jaki silnik wybrać

Post autor: Semek » śr mar 28, 2018 13:31

Chce kupić Golfa nie do trzymania pod kocem tylko normalnej jazdy na codzień. Zdecydowałem się na takie auto ze względu na zniżkę na oc w pzu oraz opinie o małej awaryjności tych aut i tanich naprawach. Ważne jest też to że bardzo lubie klasyczne samochody i od czasu do czasu chciałbym wybrać się na jakiś zlot. Na mechanice się nie znam ale mam znajomego mechanika i chcę też na tym aucie się tej mechaniki nauczyć jeśli będzie potrzeba.



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1040
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: Golf mk2 jaki silnik wybrać

Post autor: Pastusiak » śr mar 28, 2018 18:55

Semek pisze:
śr mar 28, 2018 13:31
Chce kupić Golfa nie do trzymania pod kocem tylko normalnej jazdy na codzień.
Dla mnie średni pomysł, jak znajdziesz zdrowy to cenowo wchodzisz w pułap Golfa IV, a to auto w sensie Golf II to już stare czasy.
Jak uważasz, ja bym odpuścił, albo może lepiej Golfa III? Też taki już klasyczny niemalże a jednak da się coś kupić za normalną kasę.

Rób jak uważasz, tylko pomimo że Golf 2 jest tani w serwisie, to jednak blacharka ostro może uderzyć po kieszeni no i mechanika jak będzie tego sporo to też wyjdzie trochę do płacenia, pytanie czy warto.



Awatar użytkownika
kwadrat
Forum Master
Forum Master
Posty: 1501
Rejestracja: śr sty 17, 2007 19:36
Lokalizacja: SC CzęstochoVWa
Auto: 2x Golf
Silnik: 2x +

Re: Golf mk2 jaki silnik wybrać

Post autor: kwadrat » śr mar 28, 2018 21:06

Kolego Pastusiak, nie mieszaj w temacie. Gdyby autor chciał normalne auto to by kupił MKIV. Powiedział że lubi auta klasyczne i pasuje mu MKII, więc po co mieszać. Sam mam mkII i może nie w zimę, ale powiedzmy jeżdżę nim na codzień, i nie widzę w tym jakiegoś problemu (może wspomaganie by się przydało tylko, bo jednak przy 195 trzeba mieć "łapę". Silnik 1.8 90 km tak jak mówiłem jest bardzo fajny do tej wagi auta. Uważam że 4 tys zł powinno starczyć na egzemplarz "trzymający się kupy". Uważasz, ze mkIII będzie tańsze? Przecież nikt tutaj nie mówi o GTI w super stanie, tylko o zwykłym 1.8


Mein grün GT(i) produziert in Wolfsburg
ObrazekObrazek
Golf II GTi 2.0 jest, Polo 9n 1.4 TDI było, Golf Plus II 2.0 TDI+ jest

Semek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn mar 26, 2018 16:24
Auto: Volkswagen Golf

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Semek » pt mar 30, 2018 13:25

Ja nie szukam jakiegoś ideału bo wiem, że na ideał kasy mi nie starczy. Planuje wydać jakieś 3500 zł a widziałem, że za tyle można kupić zadbanego golfa. Nie chce też żadnego GTI czy edycji specjalnej tylko zwykłego golfa.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: doggie » sob mar 31, 2018 08:16

Jest seans kupowania takiego starocia do zwykłego przemieszczania? Nie odradzam tylko pytam. Rozumiem kiedy ktoś lubi klasyki i wkłada w nie serce i dużo kasy. Może lepiej do przemieszczania z punktu A do B pomyśleć o czyms mniej styranym życiem



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Piasek » sob mar 31, 2018 08:34

Tym bardziej że ubezpieczalnia za OC "ukocha" go tyle samo co by 20 lat młodsze kupił i przed każdym przeglądem drży czy aby tył dobrze hamuje i katalizator jest.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Semek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn mar 26, 2018 16:24
Auto: Volkswagen Golf

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Semek » sob mar 31, 2018 13:30

Dobra bo widzę, że zbaczamy z tematu. W ogóle nie wiem dlaczego mój post został przeniesiony bo ja się nie pytam co wybrac diesla benzyne czy lpg tylko chcialem konkretne opinie na temat konkretnego silnika. Ale mniejsza z tym. Jak już pisalem, chce kupić MK2 ponieważ:
1. Podoba mi się
2. Jest zniżka 70% na OC w PZU
3. Słyszałem dobre opinie na temat tych samochodów
4. Części są tanie i łatwo dostępne a ja chciałbym też uczyć się mechaniki na tym aucie
I widziałem zadbane egzemplarze za mniej niż 6 tysięcy, a ja idealnego egzemplarza nie potrzebuje co nie znaczy, że nie będę o niego dbał i wkładał w niego serca. Po prostu będę to robił w miarę moich możliwości. Jakbym chciał golfa 4 to bym pytał o golfa 4 ale nie chce.



Awatar użytkownika
krzychu195
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: czw paź 19, 2006 13:51
Lokalizacja: WGS
Kontakt:

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: krzychu195 » sob mar 31, 2018 13:51

Semek pisze:
sob mar 31, 2018 13:30
Słyszałem dobre opinie na temat tych samochodów
Tak to były dobre i trwałe samochody tylko mają już blisko 30 lat najmłodsze modele i kilku właścicieli za sobą, co wiąże się z ich znacznym wyeksploatowaniem jeżeli auto ma służyć codziennie i być sprawne poszukał bym coś innego znacznie młodszego.
Jeśli pytasz o silnik to benzyna 1.8 RP lubi gaz, a diesel praktycznie każda wersja silnika 1.6D. Z częściami też już nie jest najłatwiej i wcale też już do najtańszych nie należą jeśli być chciał znaleźć jakiś błotnik, plastik do wnętrza etc.



Semek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn mar 26, 2018 16:24
Auto: Volkswagen Golf

Re: Chcę kupić Mk2 - jaki silnik wybrać?

Post autor: Semek » sob mar 31, 2018 21:03

Ja wiem, ze to są stare auta i nie są bezobsługowe ale biorąc pod uwagę to co napisałem wyżej, to wlasnie czegoś takiego szukam. Temat był po to żeby uzyskać opinie na temat silnika 1.8 RP i innych. Pewnie moglbym młodsze auto kupic, ale za te pieniądze nie miałbym auta na tyle młodszego żeby było warto. Pewnie moglbym kupic lepsze auto ale od dziecka podobają mi się stare golfy i takiego chce w koncu kupic. Teraz chodzi o to, żeby kupic Golfa, z którego bede zadowolony.

Jeśli ktos ma jakieś doświadczenia z golfami na lpg i opinie na temat konkretnych silników to byłbym wdzięczny jakby je tu napisal



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości