Chcę kupić Mk2 - jaki silnik wybrać?

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
krzychu195
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: czw paź 19, 2006 13:51
Lokalizacja: WGS
Kontakt:

Re: Chcę kupić Mk2 - jaki silnik wybrać?

Post autor: krzychu195 » sob mar 31, 2018 21:14

Pod LPG 1.8 RP i najtrwalszy w mk2 i bodajrze 1.3 na wtrysku. Jakbym mial kupowac mk2 z zaplonem iskrowym to tylko 1.8. RP



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Re: Chcę kupić Mk2 - jaki silnik wybrać?

Post autor: Piasek » sob mar 31, 2018 21:22

Myślę że dzisiaj różnica cenowa między Mk2 a Mk3 się praktycznie zatarła, a wręcz powiedziałbym że bardziej jest w czym przebierać w Mk3 (zarówno w wersjach silnikowych jak i nadwoziowych) i puki nie kupiłeś niczego przejrzyj sobie Mk3 ustawiając w filtrach budżet jaki posiadasz.
Mk3 mechanicznie to praktycznie toczka w toczkę Mk2 czyli jak sam chcesz coś pogrzebać to pogrzebiesz ale jednak silniki już na wtrysku, prawie każdy wspomaganie kierownicy, większość ABS, jakieś podstawowe elektryki a często i klima.
W Mk2 obrotomierz to już szczyt ekstrawagancji. Większość silników na gaźnikach a spora pula aut bez katalizatora fabrycznie lub fizycznie prawie każdy. Chłopie, z pierwszego przeglądu pogonią cię tym na najbliższy złom. W Mk3 przedział 2-4 tys można przebierać jak w ulęgałkach.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Chcę kupić Mk2 - jaki silnik wybrać?

Post autor: dreyfus » sob mar 31, 2018 21:33

A mało już Ci koledzy silniki nadające się do fajnej eksploatacji opisali? :bajer:



magiz19
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: wt mar 22, 2016 21:44
Lokalizacja: Kraków
Auto: MK2 1.8 GTI
Silnik: PF

Re: Chcę kupić Mk2 - jaki silnik wybrać?

Post autor: magiz19 » sob mar 31, 2018 22:44

Skoro już koniecznie chcesz mk2 to szukaj 1.8 w gazie. Jest ich najwięcej w necie. Diesle sobie odpuść. Ciężko tym jechać np na autostradzie, bo budą tresie jakby się miała rozpaść.
Najważniejsze to szukać jak najzdrowszej budy, a co do mechaniki tego silnika to prawie wszystko zrobisz sam zestawem kluczy za 200zł + instrukcjami z neta co i jak.
Szukaj też na grupach na fb. Czasami idzie tam znaleźć bardziej zadbane autka niż na olx itd



Semek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn mar 26, 2018 16:24
Auto: Volkswagen Golf

Re: Chcę kupić Mk2 - jaki silnik wybrać?

Post autor: Semek » sob mar 31, 2018 23:29

Jestem na grupie golf mk2 polska na fb ale szukam info z różnych źródeł. Tam pare postów napisałem i czesto odpisała moze jedna osoba.

Widziałem wlasnie ze ludzie sprzedawali golfy za rozsadne pieniądze, które przynajmniej na zdjęciach i z opisu wyglądały całkiem dobrze. Tych aut nadal jest sporo na ulicach i jakos przeglądy przechodzą.

O mk3 myśle tez ale jednak stylistycznie juz się różni od mk2. Nie jest tak kanciaste a ja uwielbiam kanciaste stare samochody. No i jeszcze te okrągłe lampy, tez są piękne



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Chcę kupić Mk2 - jaki silnik wybrać?

Post autor: wesol » sob mar 31, 2018 23:41

Golfa 3 weź albo 4 zagazuj i lataj. 2 na takie akcje już za stara. Części tylko zamienniki liche. Mam znajomego co handluje autami i miewa takie golfy 2 i 3. Zakpatruje wioski w takie auta które ludzi dowożą do pracy że paręnaście kilometrów i tak codzien.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Chcę kupić Mk2 - jaki silnik wybrać?

Post autor: dreyfus » ndz kwie 01, 2018 00:19

Za 3-4 tysiące co kupi chyba felgi do golfa IV... Golf III szybciej gnije niż II ...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości