VW Golf VII TDI/TSI w cenie do 80 tys. zł

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

jan1966
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 806
Rejestracja: pn sie 10, 2015 13:20

VW Golf VII TDI/TSI w cenie do 80 tys. zł

Post autor: jan1966 » pt sty 26, 2018 23:18

Ja robie rocznie 6-8 tyś i jak by mnie było stać na nowe to bez zastanowienia kupuje



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

VW Golf VII TDI/TSI w cenie do 80 tys. zł

Post autor: dreyfus » sob sty 27, 2018 00:31

Przecież napisał, że ze względu na jego sytuację życiową chce kupić używane, a w tym budżecie naprawdę może kupić fajny egzemplarz, tylko bądź czujny za tą kasę naprawdę można niezłą minę trafić i ze swojej strony pijam tsi będzie pan zadowolony :bigok:



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: VW Golf VII TDI/TSI w cenie do 80 tys. zł

Post autor: doggie » sob sty 27, 2018 02:44

przemlin pisze:
jan1966 pisze:Bardzo dziwne myślenie . Ciekawe czy wszystko kupujesz używane bo szkoda hajsu :satan:
Jak by nie było tych co kupują nowe auta to co byś Ty puzniej kupił
Jak sie duzo jeżdzi ma to sens, natomiast przy przebiegach do 10 tyś/rok to coś używanego kupić.
hehe jak mało chodzisz kupujesz uzywane buty, jak dużo to nowe, jak malo oglądasz TV kupujesz używany jak dużo to nowy itp itd etc... taki argument naprawdę jest mocno chybiony
dreyfus pisze:Przecież napisał, że ze względu na jego sytuację życiową chce kupić używane,
nie odrobiłeś lekcji :hmm:



TDI-BRU
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr sty 24, 2018 10:25
Lokalizacja: PL

VW Golf VII TDI/TSI w cenie do 80 tys. zł

Post autor: TDI-BRU » sob sty 27, 2018 02:58

Dokładnie :bigok: decyzja o mk7 na 90% i jednak nowy, te 10% pozostaje na nowe Polo, małżonka za Polo, syn i córka namawiają na Polo, ja się łamię a wnuki milczą :P i co ja biedny mam zrobić. O dalszym wyborze dam znać, w przyszłym tygodniu zapadnie decyzja i najprawdopodobniej przedpłata i zamówienie. Jak mam brać za 80 tys. używkę to jednak nowy ale biedniejszy będzie rozsądniejszą decyzją tym bardziej że pewnie posłuży kilkanaście lat o ile tyle Bóg pozwoli żyć.
Pozdrawiam
Wojtek



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

VW Golf VII TDI/TSI w cenie do 80 tys. zł

Post autor: doggie » sob sty 27, 2018 03:06

Słuszna decyzja, dysponując takimi nakładami finansowymi grzechem byłoby brać używkę skoro w tej samej cenie można mieć nowy :bigok:


gdzie by tu był rozsądek, że zamiast Golfa VII nowego za kwotę X kupujesz Golfa VII używanego za tę samą kwotę X, żaden



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1040
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: VW Golf VII TDI/TSI w cenie do 80 tys. zł

Post autor: Pastusiak » sob sty 27, 2018 04:58

Warto tylko pamiętać że przy zakupie nowego auta, po opuszczeniu bram salonu 15 tys idzie w niwecz, jak ktoś zarabia 5-6 tys netto to ok, gorzej jak ok 2 tys to rok pracuje żeby potem tę kasę wyrzucić do śmietnika.
2 letni Golf VII jest o dobre 25 tys tańszy od salonowego.
Jeśli ktoś nie ma super dochodów, to kupno 2-3 letniego auta jest jak najbardziej logiczne i z punktu widzenia ekonomicznego uzasadnione. Właśnie głupotą jest zakup auta nowego i wywalenie od razu 15 tys w błoto.

Kupno auta to nie inwestycja :-)



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

VW Golf VII TDI/TSI w cenie do 80 tys. zł

Post autor: dreyfus » sob sty 27, 2018 05:47

doggie,
TDI-BRU pisze:wyjątkowo nie chcę kupić tym razem nowego z salonu, mam ku temu swoje życiowe powody
Jesteś pewny? :bajer: sytuacja życiowa a życiowe powody to co innego?
Auto używane jak pisał kolega wcześniej ma też swoje plusy ale autor już podjął decyzję więc dywagacje sensu nie mają.



tatian
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: sob sie 19, 2017 22:23
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: VW Golf VII TDI/TSI w cenie do 80 tys. zł

Post autor: tatian » sob sty 27, 2018 07:26

Poza tym Panowie 1.0 czy 1.2 tsi? Really? Radziłbym się tym najpierw przejechać przez zamówieniem. Ten silnik nadają się do najwyżej do polo, Ibizy. Tak jeździłem z tym silnikiem 90 km w Ibizie. Jak sie już bujnie to jest ok, ale wyprzedzanie to męka. A golf jest przecież cięższy. Ja myślę, że golfa poniżej 1.4 to nawet nie ma co brać pod uwagę.



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

VW Golf VII TDI/TSI w cenie do 80 tys. zł

Post autor: dreyfus » sob sty 27, 2018 07:36

Ale kolega który zakładał temat raczej jest ostatecznym użytkownikiem w wieku emerytalnym myślisz, że on dużo będzie wyprzedzać?



Awatar użytkownika
Białek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: wt mar 21, 2017 11:45

VW Golf VII TDI/TSI w cenie do 80 tys. zł

Post autor: Białek » sob sty 27, 2018 09:04

Miałem sluzbową octavię 1.2 i byłem bardzo zadowolony (Poza fotelami). Obecny golf 125km jest wręcz szybki i następnego chętnie bym wziął 1.0. Do spokojnej jazdy przyzwyczaiło mnie 7 lat w samochodzie, który robił 100 w 16 sekund. Jeżdżę 20-30 tysięcy km rocznie. Samochód pomiędzy skodą a golfem miał 240km - fakt, fajne, ale nie koniecznie. Nowy samochód wa wszystko nowe, opony, fotele. Nie ma niepewności. A jak kupuje się na długo i i początkowa utrata wartości mniej boli. Przy konkretnym budżecie na zakup wolę auto słabsze ale nowe, by zmniejszyć ryzyko kosztów w przyszłości. Jeśli nawet czteroletni samochód jest dość świeży, to już ośmioletni nie.



TDI-BRU
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr sty 24, 2018 10:25
Lokalizacja: PL

Re: VW Golf VII TDI/TSI w cenie do 80 tys. zł

Post autor: TDI-BRU » sob sty 27, 2018 09:52

Pastusiak pisze:Warto tylko pamiętać że przy zakupie nowego auta, po opuszczeniu bram salonu 15 tys idzie w niwecz, jak ktoś zarabia 5-6 tys netto to ok, gorzej jak ok 2 tys to rok pracuje żeby potem tę kasę wyrzucić do śmietnika.
2 letni Golf VII jest o dobre 25 tys tańszy od salonowego.
Jeśli ktoś nie ma super dochodów, to kupno 2-3 letniego auta jest jak najbardziej logiczne i z punktu widzenia ekonomicznego uzasadnione. Właśnie głupotą jest zakup auta nowego i wywalenie od razu 15 tys w błoto.

Kupno auta to nie inwestycja :-)
Nie interesuje mnie spadek wartości, nie zamierzam przez kilkanaście lat go sprzedawać a może i w ogóle więc to nie ma żadnego znaczenia. Na auto mam 60 tys w gotówce, resztę wezmę w kredycie, będzie to niewielki kredyt więc kolegi dywagacje dotyczące 5-6 tys netto są nietrafione a bynajmniej kierowane pod zły adres.

tatian pisze:Poza tym Panowie 1.0 czy 1.2 tsi? Really? Radziłbym się tym najpierw przejechać przez zamówieniem. Ten silnik nadają się do najwyżej do polo, Ibizy. Tak jeździłem z tym silnikiem 90 km w Ibizie. Jak sie już bujnie to jest ok, ale wyprzedzanie to męka. A golf jest przecież cięższy. Ja myślę, że golfa poniżej 1.4 to nawet nie ma co brać pod uwagę.
1.2 już nie ma.
Robiłem test 1.0tsi, zadowala mnie, z reguły zawsze mnie wyprzedzają :-)



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: VW Golf VII TDI/TSI w cenie do 80 tys. zł

Post autor: doggie » sob sty 27, 2018 10:10

dreyfus pisze:doggie,
TDI-BRU pisze:wyjątkowo nie chcę kupić tym razem nowego z salonu, mam ku temu swoje życiowe powody
Jesteś pewny? :.
Toć napisał później że zapadła decyzja o kupnie nowego



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

VW Golf VII TDI/TSI w cenie do 80 tys. zł

Post autor: dreyfus » sob sty 27, 2018 10:33

Później... Niech mu więc służy dobrze i długo :pub:



TDI-BRU
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr sty 24, 2018 10:25
Lokalizacja: PL

Re: VW Golf VII TDI/TSI w cenie do 80 tys. zł

Post autor: TDI-BRU » czw mar 22, 2018 13:00

Witam po dłuższym czasie, decyzja została jednak zmieniona, kupiłem Fiata Tipo 1.4 benzynka, jestem mega zadowolony, teraz wiem że naprawdę nie warto przepłacać za znaczek VW na masce



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości