**Kupujemy nowe auto, jaki model? Jakie formy finansowania**

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: **Kupujemy nowe auto, jaki model? Jakie formy finansowania**

Post autor: sebekgolf » czw mar 29, 2018 22:08

Wg mnie temat dawno do zamknięcia bo tylko zbędne bicie piany będzie.

W ramach dygresji na posty tam trochę wyżej o "urodzeniu" itd. Na szczęście mnie to nie dotyczy. Żeby się wykształcić, moi rodzice brali kredyt jak było trzeba. Pracuję zarabiając już od czasów technikum. W czasach studiów, od rodziców miałem tylko zapewniony akademik + jedzenie z domu + 100zł na miesiąc do kieszeni, co nawet nie wystarczało na paliwo, aby dojechać z domu do akademika co tydzień. Po prostu zapier***am na to co mam. Nie kradnę i staram się robić wszystko zgodnie z literą prawa jeśli chodzi o prowadzenie firmy. W jakiś tam sposób idę do przodu. Kwestia priorytetów jak już wcześniej napisano. Jedni zakładając rodziny mają ledwie ponad 20 na karku, ja mam już ponad 30 i jeszcze żony nie mam. Taką drogę obrałem i tyle. Jak już kiedyś pisałem, nie ma nic za darmo. Chcesz coś osiągnąć, to masz dwie drogi. Albo ciężka praca/dobry pomysł/inwestycja nawet groszy w odpowiednim momencie/ inne(niepotrzebne wykreślić, każdy sobie wpisze co sobie tam wymyśli) albo łamanie prawa. Ja wybrałem opcję pierwszą. W życiu swym nawet trumny nosiłem na pogrzebach aby zarobić na nowe buty. Amen.
TDI-BRU pisze:
czw mar 29, 2018 21:57
Czytam kilka ostatnich postów i w ząb nie rozumiem o czym temat :D
O tym, jak kupić i użytkować auto, kiedy nie masz czasu na naprawy i zastanawianie się czy się coś zepsuje i kiedy. Tak w dużym skrócie.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: **Kupujemy nowe auto, jaki model? Jakie formy finansowania**

Post autor: doggie » czw mar 29, 2018 22:15

Nie wiem czy wszyscy zauważyli ale w dziale zdjęliśmy restrykcyjny regulamin na rzecz bardziej dowolnego zakładania tematów ale oczywiście z umiarem i respektowaniem pkt 3 regulaminu ogólnego



TomekC8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw paź 31, 2019 21:57

Nowy Golf VIII

Post autor: TomekC8 » czw paź 31, 2019 22:06

Witam wszystkich. Czekam aż pojawi się cennik nowego golfa i będę zamawiał. Czy jest gdzieś na forum dział dotyczący nowego modelu, gdzie można podyskutować?



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Nowy Golf VIII

Post autor: doggie » czw paź 31, 2019 22:34

tutaj



TomekC8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw paź 31, 2019 21:57

Re: Nowy Golf VIII

Post autor: TomekC8 » czw paź 31, 2019 23:04

Ok. Jako, że poszukuję od niedawna nowego auta kompaktowego, to jeżdżę po salonach różnych marek. Ostatecznie na placu boju pozostał tylko nowy golf. 11 listopada będzie jeszcze premiera nowej skody octavii, ale traktuję tę premierę jako ciekawostkę. Z tego co udało mi się dowiedzieć, cennik golfa ma pojawić się dopiero w grudniu. Liczę jednak, że będzie szybciej. Będę zamawiał w ciemno bez jazd testowych.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Nowy Golf VIII

Post autor: doggie » czw paź 31, 2019 23:08

TomekC8 pisze:
czw paź 31, 2019 23:04
Będę zamawiał w ciemno bez jazd testowych.
Aż takie zaufanie masz do VW? Szczrze - to z zapowiedzi nie przemawia do mnie na razie



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Nowy Golf VIII

Post autor: dreyfus » pt lis 01, 2019 02:15

A co tu ma przemawiać golf jak golf jedni kochają inni nienawidzą a się jakoś komuś gdzieś sprzeda 😁 tylko po co temat o aucie którego nie ma którym się nie będzie nawet jazdy próbnej robić?



TomekC8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw paź 31, 2019 21:57

Re: Nowy Golf VIII

Post autor: TomekC8 » pt lis 01, 2019 12:43

Poruszam temat nowego golfa, ponieważ jest to popularny i ceniony na rynku samochód. Chyba, że się mylę i nowy golf już mało kogo interesuje?. W końcu konkurencja nie śpi. Ogólnie jestem ciekawy opinii innych, dotyczących opcji wyposażenia i pierwszych wrażeń po premierze. Cennik pojawi się za miesiąc. Patrząc na fora innych marek, gdy pojawia się nowy model, to poruszenie jest duże. Po premierze, na YouTube nowy golf zbiera baty. Chociaż uważam, że najwięcej krytykują go osoby, które zazdroszczą tego, że nie stać ich na takie auto i osoby, które kupiły samochód innej marki. Jeżdżąc po salonach nigdy nie słucham opinii handlowców, bo prawdy Ci nie powiedzą. Polskie testy na YouTube też traktuję z przymrużeniem oka. Uważam, że fora internetowe są cennym źródłem informacji i najbardziej wiarygodnym. Zawsze staram się przed zakupem nowego samochodu przynajmniej go obejrzeć i przetestować. Jednak czasami trzeba zaufać intuicji i zaryzykować. Tak chcę zrobić w przypadku nowego golfa. Tym bardziej, że nie widzę alternatywy w tym segmencie i cenie auta. Golfa zamierzam kupić z silnikiem benzynowym i w leasingu na 3 lata. Obecnie jakość nowych samochodów jest coraz gorsza, nawet marek premium (wiem bo mam). Zdaję sobie również sprawę, że będę testerem nowego modelu i pewnie jakieś problemy podczas użytkowania mnie spotkają. Byle nie było ich zbyt dużo.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Nowy Golf VIII

Post autor: doggie » pt lis 01, 2019 20:53

Nie lubię gdybać więc nie włączę się w dyskusję



Awatar użytkownika
kwadrat
Forum Master
Forum Master
Posty: 1497
Rejestracja: śr sty 17, 2007 19:36
Lokalizacja: SC CzęstochoVWa
Auto: 2x Golf
Silnik: 2x +

Re: Nowy Golf VIII

Post autor: kwadrat » sob lis 02, 2019 00:19

Po przeczytaniu artykułu o G8 jestem pod wrażeniem techniki którą ma zaoferowac. Poza tym pewnie golf jak golf dopracowany w każdym calu


Mein grün GT(i) produziert in Wolfsburg
ObrazekObrazek
Golf II GTi 2.0 jest, Polo 9n 1.4 TDI było, Golf Plus II 2.0 TDI+ jest

TomekC8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw paź 31, 2019 21:57

Re: Nowy Golf VIII

Post autor: TomekC8 » sob lis 02, 2019 19:50

Jeszcze nigdy nie jeździłem golfem, więc do wyboru auta kompaktowego podchodzę zdroworozsądkowo. Wcale golf nie był moim fawotytem. Jednak jeżdżąc po salonach zawsze znajdowałem jakieś wady, które dyskwalifikowały daną markę. Nie ma samochodów bez wad a Golf tak jak wiele osób mówi jest po prostu kompromisem. Odnośnie wyglądu zewnętrznego nie ma co dyskutować, ponieważ duże zmiany nie zaszły. Mi się podoba. Pewny jestem za to dobrego wyciszenia, dobrego wykończenia, wygodnych foteli, niskiego spalania, komfortu jazdy, wystarczającej ilości miejsca w środku, niskiej utraty wartości i zastosowania nowoczesnych technologii. Najbardziej zaskakuje mnie możliwość dokupowania(również okresowo) nowych funkcji do już użytkowanego auta. Ciekawe co to będą za funkcje?(nawigacja na pewno). Ekranów dotykowych nie boję się, ponieważ od roku mam z nimi doczynienia w innym aucie. Sprawują się bardzo dobrze i oprócz ciągłych śladów palców na ekranach, nie widzę więcej wad. Najwięcej obawiam się cennika, bo mogą przesadzić oraz kiepskiego standardowego wyposażenia.



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Nowy Golf VIII

Post autor: dreyfus » sob lis 02, 2019 20:32

Brzmisz jak diler z salonu...



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1037
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: Nowy Golf VIII

Post autor: Pastusiak » ndz lis 03, 2019 01:03

kwadrat pisze:
sob lis 02, 2019 00:19
Poza tym pewnie golf jak golf dopracowany w każdym calu
Szczególnie silniki benzynowe od 2005 :-)



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Nowy Golf VIII

Post autor: dreyfus » ndz lis 03, 2019 01:22

Pastusiak pisze:
ndz lis 03, 2019 01:03
kwadrat pisze:
sob lis 02, 2019 00:19
Poza tym pewnie golf jak golf dopracowany w każdym calu
Szczególnie silniki benzynowe od 2005 :-)
Zaś zaczynasz bzdury pociskać? :panna:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości