Volkswagen Passat B6 105km czy 140km ?

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Zablokowany
djshure
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw lis 20, 2014 21:36

Volkswagen Passat B6 105km czy 140km ?

Post autor: djshure » wt cze 23, 2015 20:23

Witam.

Planuje zakup Volkswagena Passata B6 i mam problem dotyczący wyboru silnika. Chciałbym o konkretną poradę który wybrać. Oczywiście w DIESLU.

Sporo poczytałem na temat silników i opinie są podzielone, niektórzy piszą ze 140konne są awaryjne a inni znowu ze 105km są awaryjne i tak na zmiane, sam już zgłupiałem co do wyboru silnika. Na początku myślałem, ze ten 140km bedzie dobrym wyborem, ale teraz juz nie wiem. Proszę o konkretną porade ludzi którzy sie na tym znają i wiedzą coś na temat tych silników. Oczywiście interesuje mnie bezawaryjność, zresztą jak każdego który chce kupic auto.

Z góry dziękuje i czekam na odp !



Awatar użytkownika
driVWer
Forum Master
Forum Master
Posty: 1564
Rejestracja: pn lip 23, 2007 18:58
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński
Kontakt:

Volkswagen Passat B6 105km czy 140km ?

Post autor: driVWer » wt cze 23, 2015 20:58

djshure pisze:Sporo poczytałem
Ale regulaminu to nie przeczytałeś :bajer:


Moja golfina mk2 GT SPECIAL 1.8RP: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=356964&start=0

fire&fice
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: śr sie 10, 2011 14:39

Re: Volkswagen Passat B6 105km czy 140km ?

Post autor: fire&fice » wt cze 23, 2015 23:31

Tylko i wylacznie 1.9 TDI 105km



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Volkswagen Passat B6 105km czy 140km ?

Post autor: Sztomel » śr cze 24, 2015 00:51

Ja niestety nie kupiłbym żadnego bo jedne i drugie się sypią (jeśli nawet nie same silniki to ich osprzęt z pewnością). Można śmiało powiedzieć, że wszystkie fabryki samochodów niemieckich poszły na kompromis i zamiast dbać o jakość swego produktu wolą (jak i inni) zadbać tylko o to by ich auto, silnik i osprzęt wytrzymał tylko do końca okresu gwarancyjnego a potem to kliencie radź sobie sam i płacz. Podobnie jak ze sprzętem RTV, AGD i innym - tylko mają wytrzymać okres gwarancyjny a potem sru. Obecnie wszystko to co nowe to fabrik feller na umówiony okres - ma paść ale nie wcześniej jak ... piszą o tym prawie wszystkie media niezależne i to się sprawdza niestety.


Obrazek

Awatar użytkownika
Tomos15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: pn sie 19, 2013 17:47
Lokalizacja: Oleśnica

Volkswagen Passat B6 105km czy 140km ?

Post autor: Tomos15 » śr cze 24, 2015 01:03

Z tego co ja wyczytałem w prasie moto i w necie to w 1,9 tdi lecą panewki bo są ze słabszego materiału zrobione niż starsze 1,9 tdi. Za to 2,0 tdi 140 km ale na common rail jest godnym polecenia silnikiem, bo wyeliminowano w nim usterki pojawiające się w wersji z pompowtryskami. Jak dobrze pamiętam 2,0 tdi cr było dostępne w tym pasku jakoś od 2008 roku. Kumpel ma taką wersję z 2009 roku z przelotem 260k km i sobie chwali. Cicho, dynamicznie i nic się jeszcze nie zepsuło.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 6#p6275086" onclick="window.open(this.href);return false; <---- Mój Borat

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Volkswagen Passat B6 105km czy 140km ?

Post autor: Sztomel » śr cze 24, 2015 01:12

Info o CR to jeszcze się dociera i dopiero za chwilę będzie wiadomo co jest jego bolączką. Na razie tych informacji fabryka nie chce ujawniać a forumowicze są jeszcze, że tak powiem, zdezorientowani by postawić konkretną diagnozę.


Obrazek

PiotrDWR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 264
Rejestracja: sob lis 27, 2010 11:21

Re: Volkswagen Passat B6 105km czy 140km ?

Post autor: PiotrDWR » śr cze 24, 2015 07:35

Tomos15 pisze:...2,0 tdi cr było dostępne w tym pasku jakoś od 2008 roku. Kumpel ma taką wersję z 2009 roku z przelotem 260k km i sobie chwali...
To napisz ile już nim zrobił kilometrów i ile lat ją ma?



Awatar użytkownika
Tomos15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: pn sie 19, 2013 17:47
Lokalizacja: Oleśnica

Volkswagen Passat B6 105km czy 140km ?

Post autor: Tomos15 » śr cze 24, 2015 11:49

Dokładnie to jest tak, że kumpel odkupił to auto od swojego innego ziomka. Ten jego ziomek sprowadził z niemcowa bodajże 3 latka z przelotem lekko powyżej 100 tysi, full serwis do końca i ten ziomek sam jest mechanikiem, więc też dobrze serwisował to auto - czyli pełna historia. Przy czym z tego co mi wiadomo naprawiał to auto tylko po lekkiej kolizji już w PL. Teraz kolega odkupił jakiś czas temu od niego furkę za 30 tysi i nic mu się z nią nie dzieje.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 6#p6275086" onclick="window.open(this.href);return false; <---- Mój Borat

Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

Volkswagen Passat B6 105km czy 140km ?

Post autor: WichuTM » śr cze 24, 2015 12:32

Ja mam potwierdzone info od klientów VW użytkowe czyli T5, Caddy itp, że 2.0 CR to całkiem bezawaryjne silniki. I z tego co wielokrotnie czytałem, też nie słyszałem, żeby były z nimi większe problemy. Co do 1.9 fakt, występowały problemy ze słabymi panewkami, ale nawet profilaktycznie je można wymienić, koszt nie jest kosmiczny. Co do ogólnej trwałości nowych diesli, wiadomo, że najwięcej zależy od odpowiedniego serwisowania oraz jeżdżenia z głową, wymieniać olej na czas, lać dobre paliwo to i układ zasilania się odwdzięczy. Jeżeli chcesz mieć bezawaryjne auto, to raczej odpuść 2.0 PD, chyba ,że trafi się wyjątkowo pewna sztuka.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Volkswagen Passat B6 105km czy 140km ?

Post autor: jhosef » czw cze 25, 2015 09:01

Regulamin działu
1. Przed założeniem tematu prosimy o zapoznanie się z zasadami zakładania tematów w tym dziale: REGULAMIN Posty nie spełniające tych kryteriów będą notorycznie kasowane lub przenoszone do zsypu a użytkownicy upominani ostrzeżeniami

2. Zakładaj nowy temat tylko w przypadku gdy prosisz o ocenę konkretnego pojazdu lub grupy pojazdów zgodnie z zasadami:
a) W jednym temacie pytamy tylko i wyłącznie o tę samą markę, model i typ do ceny z góry ustalonej po to aby wyeliminować połączenie w temacie np. Citroena z Volkswagenem czyli "poplątanie z pomieszaniem", przykładowy wzór tematu na konkretny egzemplarz: model/typ, silnik, rocznik, cena, miasto
b) W przypadku prośby o ocenę kilku egzemplarzy danego modelu należy tytułować temat zgodnie z przykładem: model/typ, silnik, w cenie do ... /górny pułap cenowy/
c) W przypadku zmiany omawianego samochodu w temacie należy zmodyfikować opis tematu czyli wejść w edycję swojego pierwszego postu

3. Jeśli nie masz konkretnego auta do oceny a pytania odnośnie wyboru auta/silnika zadaj pytanie w tematach podwieszonych jak ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady*** lub w tym Co kupić - benzynę, diesla a może LPG? lub w pozostałyc



Zablokowany

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości