Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

oskarosi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz lis 12, 2017 17:38

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: oskarosi » pn lis 13, 2017 09:05

Szanuje wybór osób które jeżdżą na automatach, jest to bardzo wygodne. Nie mniej założyłem najbardziej oszczędny wariant spalania i nie ma sie co oszukiwać ze dzięki automatowi spale mniej paliwa, raczej więcej niż mniej. Zatem DSG nie biorę pod uwagę. Miałem kiedyś passata b5 fl ze skrzynia tiptronic - móje spalanie wtedy było na poziomie 9-10 litrów. Zakupione od handlarza - naprawa skrzyni co 3 miesiące, wiem wiem powiecie ze złe kupiłem i trochę w tym będzie racji, ze teraz są lepsze skrzynie - tez wiem. Ale ja juz swoją nauczkę dostałem :) wole sie trochę pomęczyć z manualem niż przezywać kiedyś ponownie to co juz przeżyłem :)



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: dreyfus » pn lis 13, 2017 09:28

oskarosi, o tamtym aucie i skrzyni w porównaniu do dsg nie ma co porównywać ale oczywiście manual nie jest złym wyborem, co do spalania dsg raczej nie wpływa na znaczące różnice między manualem.



Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Craash » pn lis 13, 2017 12:03

Tiptronic to również bardzo dobra i wytrzymała skrzynia. Ojciec ma taką w Sharanie, zrobił nim już 150kkm i jedyne co trzeba było robić ze skrzynią to wymieniać olej.
oskarosi, po prostu bardzo źle trafiłeś i dlatego byłeś niezadowolony. Co więcej, skrzynia tiptronic rzeczywiście podwyższa spalanie, bo dużo pracuje na tzw. ślizgu.
Po drugie, kupując fabrycznie nowe auto na gwarancji, nie przejmowałbym się skrzynią DSG. Oczywiście może paść szybko, ale może i działać bezawaryjnie przez 200-300kkm. Kwestia tego jak się jeździ i jak się trafi. Znam przypadek, że padła po 20 paru tysiącach normalnej jazdy, ale to po prostu pech.
Po trzecie jeżeli spalanie jest tak ważne to auto z DSG będzie paliło mniej, a będzie o niebo wygodniejsze. Sam producent podaje, że 1.4 TSI 125bhp z DSG pali w mieście mniej od manuala o 0.6l.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: radekrp90 » wt lis 14, 2017 00:00

W 1.4 TSI jest "sucha" DSG7 (DQ200), która nie grzeszy trwałością ale skrzynia manualna stosowana w 1.4 to też "cud" techniki. Ja swoją już remontowałem (wymiana kompletu łożysk, dosłownie "za 5 dwunasta", luz był już spory). Trwałość tej skrzyni to około 80-140 tyś km. Cena naprawy jeśli siądzie kompletnie to około 4000 więc DSG wcale nie jest taka droga w naprawach :D

Na spalanie 7 litrów w mieście bym nie liczył choć znam takich, którzy tak deklarują. Mi się nie udało zejść poniżej 8, ale też się jakoś szczególnie nie starałem.


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: doggie » wt lis 14, 2017 09:47

radekrp90 pisze: Cena naprawy jeśli siądzie kompletnie to około 4000 więc DSG wcale nie jest taka droga w naprawach :D
do kompletu napisz ile kosztuje naprawa skrzyni DSG jeśli sądzie kompletnie, mechatronika + cała reszta
radekrp90 pisze: Trwałość tej skrzyni to około 80-140 tyś km. .
proszę, nie przesadzaj



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: jhosef » wt lis 14, 2017 09:51

Spoko, moja manualna w 2.0 TDI CR gwarancji nie przetrwała.



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: dreyfus » wt lis 14, 2017 09:59

doggie pisze:do kompletu napisz ile kosztuje naprawa skrzyni DSG jeśli sądzie kompletnie, mechatronika + cała reszta

5-6 tysięcy to taka różnica?
doggie pisze:
radekrp90 pisze: Trwałość tej skrzyni to około 80-140 tyś km. .
proszę, nie przesadzaj
A jaka tu przesada? Skoro dla Ciebie tyle dsg potrafi tylko działać poczytaj o manualach co gwarancji nie przeżyły...



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: doggie » wt lis 14, 2017 10:10

dreyfus pisze:
doggie pisze:do kompletu napisz ile kosztuje naprawa skrzyni DSG jeśli sądzie kompletnie, mechatronika + cała reszta

5-6 tysięcy to taka różnica? .
nie qrwa, tyle na waciki miesięcznie wydaję
jhosef pisze:Spoko, moja manualna w 2.0 TDI CR gwarancji nie przetrwała.
przykro mi, ja jak do tej pory nigdy nie miałem takiego pecha w skrzyniach
dreyfus pisze:
A jaka tu przesada? Skoro dla Ciebie tyle dsg potrafi tylko działać poczytaj o manualach co gwarancji nie przeżyły...
poczytaj o manualach, poczytaj o DSG, poczytaj o ASG itp... przestań *#cenzura#*



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: dreyfus » wt lis 14, 2017 10:59

doggie, no tak w porównaniu z wydanymi 4 tysiącami na manuala jak kolega wcześniej pisał to dsg jest kosztowo masakryczne :bajer: rozumiem że jedyne słuszne podejście jest psioczyć na tsi i dsg sory nie wpisuje się w ten trend i nie zamierzam :smoke:



radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: radekrp90 » wt lis 14, 2017 11:08

Moje auto miało 90.000 km przebiegu gdy zaczęło się lekkie wycie (przebieg realny, bo auto od rodziny, jeździł nim przez 99% przebiegu jeden kierowca). Zgodnie z tym co można przeczytać w sieci (nie koniecznie naszej, polskojęzycznej) to trwałość tych skrzyń waha się w przedziale 80-140 tyś km do pierwszej awarii. W Golfach VI część aut była naprawiana na gwarancji, ale wiele aut dostało odmowy (jak zwykle, z wytłumaczeniem, że tak ma być) albo naprawiano to po gwarancji. Skrzynia używana to około 3500-4000 PLN.
W DSG pod uwagę biorę tylko mechatronikę oraz łożyska (zestaw naprawczy to koszt około 600 PLN z tego co pamięta, mechatronika to około 3000 - ale tu piszę z pamięci). Sprzęgieł nie biorę pod uwagę, bo to element eksploatacyjny.

Oleje również, tym bardziej, że manualnej 0AJ jest nieoficjalne zalecenie do wymian co 60.000 km, a warsztaty zalecają nawet co 30.000!


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

oskarosi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz lis 12, 2017 17:38

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: oskarosi » wt lis 14, 2017 12:49

Skoro tak piszecie negatywnie o tych skrzyniach VW to nie ma co kupowac VW :) Jak po takim przebiegu miałaby mi skrzynia paść... mam 5 lat Fiata Bravo od nowości i skrzyni biegów nic nie dolega.. a tutaj mam kupić takie drogie auto i potem mieć zmartwienia...



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: jhosef » wt lis 14, 2017 13:06

oskarosi pisze: Skoro tak piszecie negatywnie o tych skrzyniach VW to nie ma co kupowac VW :) Jak po takim przebiegu miałaby mi skrzynia paść... mam 5 lat Fiata Bravo od nowości i skrzyni biegów nic nie dolega.. a tutaj mam kupić takie drogie auto i potem mieć zmartwienia...
Aha... bo Twój przypadek jest tożsamy z każdym innym egzemplarzem tego samochodu i jak Tobie się nie zepsuła to w żadnym innym się nie zepsuła...

W każdym produkcie mogą być jakieś wady produkcyjne, zarówno w skrzyni jak i np samym łożysku. W całej historii modelu mogło się zdarzyć, że jakaś skrzynia 100 km nie wytrzymała. I o tym to ma niby świadczyć?

Moja skrzynia została wymieniona na gwarancji.



radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: radekrp90 » wt lis 14, 2017 15:25

Żeby nie było ta sama skrzynia w Golfach VII i Passatach B8 (platforma MQB) sprawuje się bez zarzutu. Zmieniono korpusy, łożyska i... wlewa się więcej oleju ;)


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: doggie » wt lis 14, 2017 15:35

dreyfus pisze:doggie, no tak w porównaniu z wydanymi 4 tysiącami na manuala jak kolega wcześniej pisał to dsg jest kosztowo masakryczne :bajer: rozumiem że jedyne słuszne podejście jest psioczyć na tsi i dsg sory nie wpisuje się w ten trend i nie zamierzam :smoke:
wykazuj więcej obiektywizmu, wiem, wiem, na razie od wiosny jesteś zadufany w swojej niuni, oby długo



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości