Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: radekrp90 » czw kwie 21, 2016 10:50

Jak bendom chcieli to zrozumjejom...

Akurat (w swoim przypadku) stereotypy typu gaz do zapalniczek, diesel do traktora, a benzyna najlepsza mam w głębokim poważaniu. Każdy niech wybiera co uważa i co mu się opłaca. Jeśli ja sobie kalkuluje, że bardziej mi się opłaca tankować 2x częściej 2x tańsze paliwo i koszt tego ustrojstwa zwróci mi się po roku to jestem skłonny takim autem jeździć - warunek jest dla mnie tylko jeden - to ja zlecam montaż takiej instalacji. Oczywiście przy nowszych FSI/TSI/TFSI trochę to traci sens (bo to w sumie można rzec diesel CR z małym stopniem sprężania i jeszcze bez DPF'a) ale przy odpowiednio dużych przebiegach i tak się kalkuluje. A, że komuś nie pasuje?? Wybaczcie koledzy - żaden z krzykaczy nie podzieli się osobami podróżującymi autami na LPG czy Dieslami swoimi pieniędzmi więc jeśli ktoś jest bardziej hm... nazwijmy to przedsiębiorczy, to w czym problem? :)

Ja uważam, że w takich tematach jak ten powinno się rozmawiać raczej o sensie gazowania tego czy owego, o tym czy w bagażnik zmieści się butla albo czy odczuje się różnice w dynamice lub trwałości jednostki, a nie przysłowiowej "wyższości świąt...". Ja szczerze mówiąc wolałbym jeździć cichą benzyną+LPG niż droższym i mniej wyciszonym TDI. Znudził mi się diesel - ot tyle. Ale przeglądając obecne ogłoszenia - chyba i tak mam kiepski wybór ;)


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: WichuTM » czw kwie 21, 2016 11:21

radekrp90 pisze:
Ale przeglądając obecne ogłoszenia - chyba i tak mam kiepski wybór ;)
No własnie to jest duży problem, że ze starszych aut wyboru dużego nie ma, bo była bardzo duża moda na diesla i po prostu łatwiej znaleźć coś w okolicy, natomiast nowsze benzyny często nie nadają się do gazu.. Także niestety na rynku używanych zawsze trzeba iść na jakiś kompromis. Ja tam jestem zdania, że najważniejszy jest stan no i też wersja/wyposażenie konkretnego egzemplarza.



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: sebekgolf » ndz maja 08, 2016 16:40

A mnie to najbardziej bawią wypowiedzi "anty-gaz" ludzi, którzy nigdy na nim nie jeździli, albo założyli kutwiąc na instalacji, wynikiem czego silnik NIE MA PRAWA poprawnie działać :grin:

Do tej pory w domu tylko jedno auto nie było zagazowane od roku 2000. Był nim sej 1100. A tak zagazowane są wszystkie benzyny i jakoś wszystkie jeżdżą i w zasadzie nic się nie dzieje


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
TomaszekGT
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 245
Rejestracja: wt gru 04, 2007 20:40
Lokalizacja: Lubliniec
Auto: vw golf 4 2.0
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: TomaszekGT » ndz maja 08, 2016 20:23

Popieram sebka ponieważ nie każde auto chodzi dobrze i bezawaryjnie na gazie, a instalacje do niektórych aut są drogie, ludzie oszczędzają na montażu i potem czyta się że ,,gaz do zapalniczek"



Awatar użytkownika
mitusm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: sob mar 06, 2010 10:50
Lokalizacja: Myślenice/Limanowa

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: mitusm » pn maja 16, 2016 12:14

Praktycznie do każdego auta z wtryskiem pośrednim można wsadzić lpg. A ostatnie ceny lpg, pawie 3x tańsze od pb powodują bardzo szybki zwrot inwestycji



Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Barton_ » pn maja 16, 2016 12:42

Instalacje LPG do niektórych aut są tak skomplikowane i drogie, że czasami nie warto się w to bawić.
Wydatek 4-7 tysięcy złotych do samochodu palącego 6-7 litrów wymaga dokładnego przeliczenia wszelkich za i przeciw.


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: sebekgolf » pn maja 16, 2016 20:33

Auta z gazem pośrednim, 4 cylindry, moce na poziomie do 150KM ogarniasz instalacją do 3000zł z palcem w .... no wiadomo :bajer:

Za 8 tyś to się zakłada gaz przy pośrednim do 300 konnej fał 8-ki

Za 12-13 tyś wkładasz gaz fazy ciekłej w na przykład FSI


W pierwszym punkcie spłata instalacji po cirka 16 tyś km

W drugim punkcie spłata instalacji potrafi być jeszcze szybciej

W trzecim punkcie ma sens jak kupujesz nowe auto i walisz tak jak ja po 2000km tygodniowo.

Swoją drogą ciekawą opcją jest dotrysk gazu w TDI :satan:


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
joseph82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 1477
Rejestracja: pn sty 09, 2012 21:09
Lokalizacja: CTU

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: joseph82 » wt maja 17, 2016 12:38

nie po to kupowałem diesla by pozbyć się bagażnika


meine Golf LW5Z 3D AJM http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=442730" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
-michau-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1013
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 23:22
Lokalizacja: mazowieckie

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: -michau- » sob cze 04, 2016 22:57

Chociaż nawet przyjemnie robi się ok. 3500 km miesięcznie arl'em po programie, przy tym dość bezawaryjnie, to jednak w przyszłości myślę o pb+lpg.

Ogólnie koszty utrzymania swoją drogą... ale biorąc pod uwagę, że mam ciężką nogę a mój arl+ łyka cały czas 7/100km, przy obecnych cenach ok. 29,50zł/100km, a na pewno będzie jeszcze więcej.

Przy 15-18/100 lpg i tak lepiej bym na tych wychodził niż obecnie tdi, a przy takim spalaniu gazu chyba mógłbym jeździć dużo szybciej mocniejszym silnikiem, np. T5 w volvo. Zgadzacie się?


GTB... :satan:

Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Barton_ » ndz cze 05, 2016 14:17

O ile nie odstraszają Cię mały zasięg na 1 tankowaniu i zmniejszenie bagażnika to czemu nie.


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

Awatar użytkownika
-michau-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1013
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 23:22
Lokalizacja: mazowieckie

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: -michau- » ndz cze 05, 2016 23:47

Z tym akurat się liczę.

Z ciekawości przeglądam oferty i szukam takiego złotego środka tzn. silnika mocnego tj. 250-300km i dobrego do lpg.


GTB... :satan:

Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Craash » pn cze 06, 2016 11:09

W211 E500 przed liftem 306, a po lifcie 388. Opcjonalny napęd 4matic, tylko automaty i dobre do LPG.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

Awatar użytkownika
-michau-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1013
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 23:22
Lokalizacja: mazowieckie

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: -michau- » czw cze 16, 2016 12:53

Albo jeszcze inaczej, 1.8T 225km + lpg :)


GTB... :satan:

Awatar użytkownika
xlsss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 487
Rejestracja: czw gru 18, 2008 17:03
Lokalizacja: Opole/Wróblowice
Auto: MK3
Silnik: AAZ
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: xlsss » śr cze 22, 2016 16:20

-michau- pisze:Albo jeszcze inaczej, 1.8T 225km + lpg :)
Właśnie chciałem spytać o te silniki. Obecnie jeżdżę dieslem, ale mam w planie kupić audi z silnikiem 1.8 T 150KM. Jak ma się instalacja do tych silników, ktoś wie ? :bajer:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości