Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
-V.A.G-
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 660
Rejestracja: ndz lis 24, 2013 07:28
Lokalizacja: Mazowieckie

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: -V.A.G- » pt mar 28, 2014 10:50

Piasek, tdi ahu w budzie cordoby spalanie średnie 5.0-5.5l x 3.60 paliwa eko rakietowego = 18-20zł :los2: i w tym jest dynamika i zapakujesz do niego co chcesz


sprzedam : wyczyszczony nastawnik HDK 216 do afn/asv 1z/ahu . stan jak nowy. posiadam wszystkie inne czesci do golf IV sdi ,tdi VP i PD

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Piasek » pt mar 28, 2014 12:55

-V.A.G- pisze:5.0-5.5l x 3.60 paliwa eko rakietowego = 18-20zł
a jak je ukradniesz to w ogóle za darmo jedziesz...
Zejdźmy na ziemię, rozmawiajmy o realnych kosztach, a te w dzisiejszych czasach stawiają na czele ekonomii jazdy małe hatchbacki z niewielkimi silnikami benzynowymi starszawej konstrukcji, zmodyfikowanymi o dobrze skompletowana i jeszcze lepiej założona i zestrojoną instalację wtrysku LPG.

Ekonomia dzisiejszych diesli jest przede wszystkim w trasie i tylko do pewnego czasu kiedy to zaczynają pojawiać się awarie pochłaniające ogromne koszty napraw.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
-V.A.G-
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 660
Rejestracja: ndz lis 24, 2013 07:28
Lokalizacja: Mazowieckie

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: -V.A.G- » pt mar 28, 2014 13:44

VW sie nie psują :popcorn:


sprzedam : wyczyszczony nastawnik HDK 216 do afn/asv 1z/ahu . stan jak nowy. posiadam wszystkie inne czesci do golf IV sdi ,tdi VP i PD

erwinszczak_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: sob sty 19, 2008 15:59
Lokalizacja: Otwock

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: erwinszczak_ » pt mar 28, 2014 16:47

, wypowiedz na poziomie 7 latka, to po co habdlujesz częściami do niego ?



Awatar użytkownika
gatuso_18
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: pn wrz 09, 2013 20:11

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: gatuso_18 » pt mar 28, 2014 21:59

Piasek pisze:Nie wiem jak obecnie ale jeszcze 3 lata temu Leony królowały w rankingach najbardziej jumanych samochodów.
Kumpel miał - ukradli
Jego kumpel - ukradli
Znajomych sąsiad - ukradli
Kumpel mial dwa . Jednego chcieli ukrac a drugiego walneli. Ja mialem 5 lat i no problem :) Dokupujesz ubezpieczenie i jezdzisz :helm:


Moj prawdziwy samochód , z mlodszym bratem :bigok:
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
maroTdi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: czw lip 05, 2007 20:55
Lokalizacja: Warszawa

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: maroTdi » ndz mar 30, 2014 14:09

Piasek pisze:7,4-7,6/100km średnie spalanie
cos mi sie wydaje, że przesadza, to ile to pali Pb 6l? to silnik lepszy od diesla



Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: WichuTM » ndz mar 30, 2014 15:49

Jeżeli to jest spalanie w trasie przy spokojnej jeździe jest do osiągnięcia. MK3 hatchback 1.6 AFT w gazie z włączoną klimą i 4 osobami palił mi 8.5 gazu (komputer pokazywał 7 l/100 i myślę, że mniej więcej benzyny by tyle spalił) w delikatnej trasie.



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: herbu » ndz mar 30, 2014 21:26

Piasek pisze:Ekonomiczniejsze od tego na chwilę obecną jest jedynie Lupo 3L
Jest jeszcze moja służbowa Panda MultiJet 1.3 75KM - jeszcze nie udało mi się przekroczyć spalania 4l/100km, a zazwyczaj przy tankowaniu wynik to 3,4-3,7. Przy obecnych cenach daje to 18 zł na 100 km :) Jest jeszcze służbowe Seicento 1.1 z LPG, które na trasie jadąc 80-100km/h spala delikatnie poniżej 5l. I to gazu. Choć średnio wychodzi około 7, więc też jest tanio.
Prywatna Fabia SDI odkąd zacząłem tankować o dziwo na stacji Tesco, obniżyła spalanie do średnich 4,5-4,7. I to sprawdzone wielokrotnie. Więc też nie mogę narzekać.
Żeby trzymać się tematu - można tanio jeździć na LPG, można i dieslem. Wszystko zależy jakim.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Twisterek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn mar 31, 2014 12:00

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Twisterek » pn mar 31, 2014 12:13

Chciałbym kupić VW golfa IV tak do 20 tys. I teraz moje pytanie jest takie.. benzyna czy lpg. Co lepsze nie chce tracić kroci na stacji, 80% trasy robiłbym w mieście bo praca na miejscu, jedynie gdzie w dalszą trasę to do dziewczyny która mieszka 80km ode mnie, chciałbym jeździć do niej tak przecietnie 1-2razy w tyg. Wiec co mi wyjdzie taniej ? LPG czy benzyna może diesel? Nie doradzajcie mi kupna innego autka bo napaliłem się już na Golfa IV ;)



Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Craash » pn mar 31, 2014 12:17

Jak robisz do pracy w jedną stronę minimum 10km to rozważyłbym mocniejsze TDI. Nie dość, że spalanie dosyć niskie to fajnie wgniata w fotel. ;-)


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

lolo.lolo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 21:46

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: lolo.lolo » pn mar 31, 2014 12:51

Twisterek pisze:Chciałbym kupić VW golfa IV tak do 20 tys. --- benzyna czy lpg.
Benzyna, ale tylko z LPG :-)
Craash pisze:Jak robisz do pracy w jedną stronę minimum 10km to rozważyłbym mocniejsze TDI. Nie dość, że spalanie dosyć niskie to fajnie wgniata w fotel. ;-)
Nie rozważałbym TDI - tylko mocna benzyna z LPG - to dopiero wgniata w fotel ... :satan:



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Piasek » pn mar 31, 2014 13:05

1-2x w tygodniu trasa po 160km to już dobry dystans aby odmulić zasyfiającego się notorycznie niedogrzanego diesla po zimowych miejskich korkach...
LPG w takim wypadku będzie zwłaszcza zimą bardzo kosztowne bo spory dystans będziesz na benzynie przejeżdżał... ale za to w trasie będzie rekompensował.
Zimny diesel na krótkich dystansach niestety też 5L nie pali... a ON od dłuższego czasu droższe jednak niż Pb i ta tendencja raczej się nie zmieni.
Wydaje mi się że benzyna + dobre LPG będzie jednak mniej problematyczne zimą... kiedy to nowy diesel potrafi figle płatać a co dopiero używany...
Rzeka tematów została tu napisana nt. problemów z rozruchem diesli kiedy tylko chłody przychodzą... Jedne klękają już kiedy za oknem jeszcze dodatnio, inne w miarę spadków temperatury. Z benzyną nie ma takich problemów. Podchodzisz, kręcisz, działa...
Ogrzewanie też znacznie szybciej się pojawi jak w dieslu... a to duży plus kiedy trzeba co rano do roboty dojeżdżać...

LPG jest mniej podatne na wahania i spekulacje cenowe. W pół roku podrożało ok 30-40gr - zależy od rejonów kraju...
ON - z dostawy na dostawę potrafi tyle podskoczyć


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
gatuso_18
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: pn wrz 09, 2013 20:11

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: gatuso_18 » czw kwie 03, 2014 14:14

Piasek pisze:1-2x w tygodniu trasa po 160km to już dobry dystans aby odmulić zasyfiającego się notorycznie niedogrzanego diesla po zimowych miejskich korkach...
LPG w takim wypadku będzie zwłaszcza zimą bardzo kosztowne bo spory dystans będziesz na benzynie przejeżdżał... ale za to w trasie będzie rekompensował.
Zimny diesel na krótkich dystansach niestety też 5L nie pali... a ON od dłuższego czasu droższe jednak niż Pb i ta tendencja raczej się nie zmieni.
Wydaje mi się że benzyna + dobre LPG będzie jednak mniej problematyczne zimą... kiedy to nowy diesel potrafi figle płatać a co dopiero używany...
Rzeka tematów została tu napisana nt. problemów z rozruchem diesli kiedy tylko chłody przychodzą... Jedne klękają już kiedy za oknem jeszcze dodatnio, inne w miarę spadków temperatury. Z benzyną nie ma takich problemów. Podchodzisz, kręcisz, działa...
Ogrzewanie też znacznie szybciej się pojawi jak w dieslu... a to duży plus kiedy trzeba co rano do roboty dojeżdżać...

LPG jest mniej podatne na wahania i spekulacje cenowe. W pół roku podrożało ok 30-40gr - zależy od rejonów kraju...
ON - z dostawy na dostawę potrafi tyle podskoczyć

Jakbym mial szukac jeszcze raz samochodu w tym przedziale cenowym pod 20 kpln to 1.8T na benie ! samemu zalozyl dobra instalacje z gw. Co do przelaczenia to w zimie nie ma tak zle, u mnie po 1 km juz jest na gazie. W lecie 500 metrow i wtryski landi daja o sobie znac jak ursus :D


Moj prawdziwy samochód , z mlodszym bratem :bigok:
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Piasek » pn kwie 07, 2014 15:36

Tak w temacie... zacytuję z innego forum perypetie takiego co tez mu się wydawało że dieslem będzie taniej
pompa do regeneracji koszt około (1200zł) jak nie jest całkiem zciachana ( łożyska potrafią wytrzeć gniazda w obudowie)
Wtryski na stół i diagnoza (naprawiać czy szukać drugich) max za regeneracje winszują sobie 600zł za sztukę. A le można zrobić za 400zł za sztukę.
Jak ktoś pominie choć by jeden z tych podpunktów albo (dobra tam wtryski jeszcze chodzą lub ta pompa nie jest zła to wyjdzie na tym tak jak ja!!!!!!!!!
1 komplet pompa z wtryskami 1800zł( gość się zarzeka że wyjął z auta którym przyjechał a ja to zamontowałem bez sprawdzenia i pupa)
1800zł za 4 szt wtrysków z wydrukami że są dobre. 20 km zrobiłem i STOP
pompa od tego jegomościa sypie opiłkami. Brak reklamacji. Kupowanie z ręki do ręki.
Teraz tak;
Czysty od opiłków zbiornik 140zł
Pompa 1240zł
Nie wiem za ile dorwę wtryski
Boję się myśleć co powie mechanik jak przyjdzie moment rozliczenia.
Super bryka ten xxx ale kupie se BENZYNOWY!!!!!!!!!!!!


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości