***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Barton_ » wt cze 27, 2017 09:38

Aby obniżyć koszty najpierw trzeba zainwestować w elpidżi.
Przy tak małych przebiegach w dodatku na krótkich odcinkach brak ekonomicznego uzasadnienia.
Można kupić auto z instalacją ale to lekka loteria.


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2350
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » wt cze 27, 2017 13:47

Barton_ pisze:Aby obniżyć koszty najpierw trzeba zainwestować w elpidżi.
Można kupić z LPG - nawet jak coś trzeba będzie wymienić, to i tak będzie to dużo taniej niż zakładanie nowego (co jest na pewno najlepszą opcją, ale w mk2 to podwojenie wartości :) )
Barton_ pisze:Przy tak małych przebiegach w dodatku na krótkich odcinkach brak ekonomicznego uzasadnienia.
Nie zgodzę się - sam przez wiele lat użytkowałem w taki sposób auto z LPG i było taniej niż na Pb. Sporo taniej. Oczywiście LPG najtaniej wychodzi, gdy auto użytkowane jest w trasie lub w mieście pod warunkiem, że nie stygnie, ale i w mieście przy normalnym użytkowaniu da się zaoszczędzić, szczególnie przy instalacji 2 generacji.
Barton_ pisze:Można kupić auto z instalacją ale to lekka loteria.
To prawda, ale da się sporo przewidzieć, przy odrobinie wiedzy z tego zakresu. Wiadomo, że części awarii nie przewidzimy, ale i tak wg. mnie warto wybrać taką opcję


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

CrazyGirl
_
_
Posty: 134
Rejestracja: śr lis 05, 2014 12:45
Auto: Golf IV
Silnik: ALH+

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: CrazyGirl » śr cze 28, 2017 15:34

Siemka Panowie ;) w rodzinie poszukują auta w nadwoziu kombi do 17 tys zł. Powiedziałam że tu na forum są znawcy którzy mogą pomóc z wyborem, więc zostałam poproszona o pomoc i dostałam karteczkę jakie wstępnie auta zostały wytypowane i kilka pytań.
- Golf V kombi 1.9TDI 105KM
- Skoda Octavia II kombi 1.9TDI 105KM
- Opel Vectra C 1.9CDTI kombi 120/150KM.
Teraz kilka pytań:
1. Jakość użytych materiałów we wnętrzu - który z tych 3 wygrywa pod tym względem?
2. Bezawaryjnosc, ceny części zamiennych, tani w eksploatacji
3. Gabarytowo najwiekszy wydaje się Opel, a jak jest z miejscem w środku (również bagażnik) porównując Golfa i Skodę?
4. Który ma lepsze zabezpieczenie antykorozyjne? (oczywiście mowa o autach bezwypadkowych, bo jak jakaś przygoda była to wiadomo że to miejsce będzie podatne na korozję).
Z gory dziękuję za wszystkie sugestie :)


:satan: ALH: 139KM/311Nm :satan:

Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Barton_ » śr cze 28, 2017 16:01

Między Octacią a Golfem jest różnica w przestrzeni.
Pod względem niskich kosztów wygrywa Skoda przy założeniu, że nie jest wyeksploatowanym poflotowym egzemplarzem.
Jeżeli już Opel to wersja 120 PS cieszy się niższą awaryjnością.


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2350
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » śr cze 28, 2017 22:07

CrazyGirl pisze:Teraz kilka pytań:
1. Jakość użytych materiałów we wnętrzu - który z tych 3 wygrywa pod tym względem?
Golf, niewiele z tyłu Skoda, daleko z tyłu Opel. Ale żadne z nich nie zachwyca w tej dziedzinie
CrazyGirl pisze:2. Bezawaryjnosc, ceny części zamiennych, tani w eksploatacji
Ciężko porównać. Jeśli chodzi o silnik, to chyba najbezpieczniejszą opcją będzie 1.9 CDTI w Oplu, zwłaszcza 8-zaworowa 120-konna jednostka. Golf i Octavia również nie są złe, ale są silniki z wadami. Tyle, że w większości są już one usunięte. Jeśli np. porównamy zawieszenie, to tu będzie dla odmiany przewaga VW/Skody nad Oplem. Opel z kolei ma nieco mniej stabilną elektrykę. I tak można by wymieniać.
CrazyGirl pisze:3. Gabarytowo najwiekszy wydaje się Opel, a jak jest z miejscem w środku (również bagażnik) porównując Golfa i Skodę?
Między Oplem, a Skodą/VW jest przepaść. Bagażnik Skoda może ma i największy, ale ilością miejsca wewnątrz, szczególnie na tylnej kanapie Opel bije ich na głowę.
CrazyGirl pisze:4. Który ma lepsze zabezpieczenie antykorozyjne? (oczywiście mowa o autach bezwypadkowych, bo jak jakaś przygoda była to wiadomo że to miejsce będzie podatne na korozję).
Wszystkie mają dobre - tu nie ma czego się bać.
Ogólnie ciężko doradzić, bo każdy z nich ma wady i zalety. Najlepiej wybrać tego w najlepszym stanie. Najłatwiej będzie znaleźć taką Skodę, bo dużo ich jest z polskich salonów, od 1 właściciela, z udokumentowaną przeszłością. Golf natomiast kusi najmniejszą utratą wartości. Opel kusi przestronnością, dobrym silnikiem, ale też będzie najszybciej tracił na wartości, choć okres największych spadków ma już za sobą. Ma też najgorsze materiały wnętrza.
Ja polecę Ci Skodę, ale tylko dlatego, że sam mam już trzecią i każda z nich przez lata spisywała się rewelacyjnie, nawet mimo sporego przebiegu.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Ghav
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lip 09, 2017 21:16
Lokalizacja: Małopolska

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Ghav » wt lip 11, 2017 22:30

Witam,

chciałbym kupić nowy samochód i wybór padł na Golfa Mk7 1.4 150KM i nasuwa mi się kilka pytań:
1. Czy naprawy w ramach gwarancji lub okresowy przegląd muszą być wykonywane w miejscu zakupu samochodu czy w dowolnym ASO? - Najlepszą ofertę dostałem z salonu ~150 km od miejsca zamieszkania i chciałbym ograniczyć wyjady do niego do minimum
2. Zakup nowego auta to 3 wizyty w salonie - podpisanie umowy, odbiór dokumentów do rejestracji i odbiór samochodu?
3. Czy jest możliwość wyświetlenia podczas jazdy nawigacji, która jest odpalona na smartfonie, na ekranie radia dzięki Car Net: App Connect?
4. Czy do mk7 będą pasowały felgi 6,50x15 5x112,00 ET45,00 z oponami 195/65R15 91? Obecnie mam mk5 z dwoma kompletami felgi+opony i chciałbym wykorzystać jeden komplet pod zimówki.



Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » śr lip 12, 2017 07:45

Ghav pisze:3. Czy jest możliwość wyświetlenia podczas jazdy nawigacji, która jest odpalona na smartfonie, na ekranie radia dzięki Car Net: App Connect?
Jak ostatnio konfigurowałem coś w VW to mi wyszło że to jest chyba dodatkowa opcja
Ghav pisze:4. Czy do mk7 będą pasowały felgi 6,50x15 5x112,00 ET45,00 z oponami 195/65R15 91? Obecnie mam mk5 z dwoma kompletami felgi+opony i chciałbym wykorzystać jeden komplet pod zimówki.
Rozmiar to sprawa wtórna. MK7 ma runflat i pod nie jest zestrojone zawieszenie, zakładanie tam opon od mk5 to zwykłe druciarstwo
Ghav pisze:1. Czy naprawy w ramach gwarancji lub okresowy przegląd muszą być wykonywane w miejscu zakupu samochodu czy w dowolnym ASO? - Najlepszą ofertę dostałem z salonu ~150 km od miejsca zamieszkania i chciałbym ograniczyć wyjady do niego do minimum
Sprawdź umowę i pamiętaj, że przy niektórych leasingach masz wiązaną umowę serwisową.


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » śr lip 12, 2017 15:51

Runflaty to badziewie, każda inna opona jest bardziej komfortowa, moje runflaty wylądowały na śmietniku


3. pod nie jest zestrojone zawieszenie, zakładanie tam opon od mk5 to zwykłe druciarstwo
Nie ma czegoś takiego jak zestrojenie zawieszenia pod RF, oba rodzaje opon są alternatywne, tak samo jak np. w e84



radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: radekrp90 » śr lip 12, 2017 16:52

doggie pisze:(...)Nie ma czegoś takiego jak zestrojenie zawieszenia pod RF, oba rodzaje opon są alternatywne, tak samo jak np. w e84
Jak to! To niemożliwe! Auto-Świat kłamie??!!
:rotfl:


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » śr lip 12, 2017 16:56

radekrp90 pisze:
doggie pisze: Jak to! To niemożliwe! Auto-Świat kłamie??!!
:rotfl:
Ależ skąd, nie śmiałbym się sprzeciwić ich specjalistom



radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: radekrp90 » śr lip 12, 2017 22:28

Wiem, że OT ale po ostatnich bzdurach na YT o A4 B6 ze skrzynią DSG nawet ich "szmat" nie biorę do ręki...


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » śr lip 12, 2017 22:50

DSG w a4 b6?



radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: radekrp90 » czw lip 13, 2017 08:16

O proszę... https://www.youtube.com/watch?v=OGucEpWhK-s" onclick="window.open(this.href);return false;


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » czw lip 13, 2017 11:07

A4 B7 były stroniki ale w b6 multi albo tip przy quatro, jak można takie rzeczy opowiadać



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości