***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: radekrp90 » śr sie 16, 2017 22:59

W 6-cio biegowych skrzyniach padały łożyska. M32 była chyba w każdym 1.9 JTD w 159. 2.0 i 2.4 JTDM miały skrzynie F40 uchodzące za trwalsze.


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

Awatar użytkownika
peres92
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: sob sty 12, 2013 23:54

vw caddy c20 kupno, jaki silnik wybrać?

Post autor: peres92 » śr sie 16, 2017 23:11

Witam, iż że sprzedałem swoje audi s6 c5, chce kupić caddiego, roczniki w jakie celuje to 2012+, z tdi nie miałem nigdy doczynienia, nie interesowałem się nimi, zalezy mi na niezawodności oraz na mocy, bo ciezko będzie się przesiaść z 340km na 80 ;d, niestety wersja edytion 30 raczej poza moim zasiegiem (170km) Co polecacie ? na co zwrucic szczegulną uwage, na jakie problemy cierpi ten model?
pozdrawiam



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1040
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

vw caddy c20 kupno, jaki silnik wybrać?

Post autor: Pastusiak » śr sie 16, 2017 23:34

Przecież Caddy to wywodzi się z dostawczaków nie? :-) tam masz albo 1,0 tsi albo 1,2 tsi albo 1,4 tsi benzyna albo diesle najmocniejszy poza tym 170 konnym bodajże miał 140 koni 2,0 tdi.
Raczej 300 koni nie znajdziesz pod maską Caddiego chyba że po jakiś projektach czy swapach :-)

Ja bym wybrał 2,0 tdi np. 140 koni i pojechał na wirusa pod 200 koni podejdziesz ale na 300 nie licz :-)



Awatar użytkownika
peres92
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: sob sty 12, 2013 23:54

vw caddy c20 kupno, jaki silnik wybrać?

Post autor: peres92 » czw sie 17, 2017 00:30

tak szukam dostawczaka,na 300 km nie licze, wybawiłem się ską, benzyna troche słaba w tym mdelu. te 150 - 170 km mi styknie, tylko jak jest z tymi 2.0? czy usterki zostały poprawione porównywując do tych z 2007r?
i pytanie 2, jakie koła tam wejdą? szerokość i rozmiar. na pewno będzie zamontowany gwint.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: vw caddy c20 kupno, jaki silnik wybrać?

Post autor: doggie » pt sie 18, 2017 10:02

peres92 pisze: tylko jak jest z tymi 2.0? czy usterki zostały poprawione porównywując do tych z 2007r?
jedno naprawią a z kolei inne spier.dolą, jak nie głowice to ołówki, jak nie ołówki to łuszczące się pompy, kompresory, ślizgi, łańcuchy itp... musisz przyjąć do wiadomości że lepiej nie będzie, wyłącznie równia pochyła i dotyczy to wszystkich producentów i silników. 1.4 TSI od 2012-2014 w zależności od producenta poprawili przez założenie paska zamiast łańcucha a czy przy okazji czegoś nie spaskudzili ... pożyjemy zobaczymy...



Awatar użytkownika
Montifer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: śr mar 21, 2012 18:38
Lokalizacja: Szczecin K.W.
Auto: Golf MK2

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Montifer » sob sie 26, 2017 21:44

Witam.
Od dłuższego czasu przeglądam sobie ogłoszenia w celu zakupienia drugiego golfa w jakiejś "topowej" wersji. Swojego golfa mam już 7 lat - co miałem popsuć to popsułem, co miałem naprawić to naprawiłem. Generalnie co się nauczyłem to moje. Doszedłem jednak do etapu gdzie chciałbym zainwestować większe pieniądze i wolałbym zainwestować je w jakąś ciekawą wersję.

Jedną z wersji jakiej szukam jest wersja syncro (nie country). I tu jest moje proste pytanie. Czy istniała wersja 3D? Powiem szczerze, że widziałem już trochę tych ogłoszeń i z kilkudziesięciu widziałem tylko raz wersję 3D. Jednakże z racji przeważającej ilości wersji 5D poddaje w wątpliwość, że była to oryginalna wersja tego samochodu.

Istniały golfy mk2 syncro w wersji 3D? Czy ktoś ma jakieś informacje na ten temat?

Pozdrawiam serdecznie. :pub:


----------------------------Mój Madison----------------------------
Obrazek
----- http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=499667 -----

Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » ndz sie 27, 2017 10:34

Montifer pisze:Witam.
Od dłuższego czasu przeglądam sobie ogłoszenia w celu zakupienia drugiego golfa w jakiejś "topowej" wersji. Swojego golfa mam już 7 lat - co miałem popsuć to popsułem, co miałem naprawić to naprawiłem. Generalnie co się nauczyłem to moje. Doszedłem jednak do etapu gdzie chciałbym zainwestować większe pieniądze i wolałbym zainwestować je w jakąś ciekawą wersję.

Jedną z wersji jakiej szukam jest wersja syncro (nie country). I tu jest moje proste pytanie. Czy istniała wersja 3D? Powiem szczerze, że widziałem już trochę tych ogłoszeń i z kilkudziesięciu widziałem tylko raz wersję 3D. Jednakże z racji przeważającej ilości wersji 5D poddaje w wątpliwość, że była to oryginalna wersja tego samochodu.

Istniały golfy mk2 syncro w wersji 3D? Czy ktoś ma jakieś informacje na ten temat?

Pozdrawiam serdecznie. :pub:
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sear ... &scopeId=C" onclick="window.open(this.href);return false;

Raczej poszukiwania dziewicy na porodówce


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
Montifer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: śr mar 21, 2012 18:38
Lokalizacja: Szczecin K.W.
Auto: Golf MK2

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Montifer » ndz sie 27, 2017 11:29

Czyli istnieje. Szkoda, że ten czerwony nie jest bliżej granicy. Tak czy siak dzięki za odpowiedź.


----------------------------Mój Madison----------------------------
Obrazek
----- http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=499667 -----

Tomi_GTI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw sie 31, 2017 12:36

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Tomi_GTI » czw sie 31, 2017 12:41

witam na forum :)
zamierzam dołączyć do grona GTI MK6
rocznie przejadę około 10 tyś km. zastanawiam sie na GTI ( 2011-2012 )z przebiegiem do 130 tyś. sprowadzę z Niemiec bo mieszka tam mój kolega.
podobno w 2011 została poprawiona większość wad związanych z nadmiernym spalaniem oleju.
Zastosowano nowy model tłoka i normalne pierścienie, wymieniono sworznie i korbowody?
tylko nie wiem czy była zmiana oznaczeń silnika i od konkretnego miesiąca szły serie poprawione fabrycznie?
możecie coś doradzić



Awatar użytkownika
czeslaw555
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pn maja 17, 2010 18:58
Lokalizacja: POMORSKIE
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: czeslaw555 » ndz wrz 17, 2017 16:25

Cześć i pora na mnie o coś zapytać. Czy warto w tego lub podobnego Golfa VII się pakować ? Nie mogę się zdecydować, może wasze sugestie pomogą :) :bigok:
To przykładowy Golf.
https://suchen.mobile.de/auto-inserat/v ... n=parkItem" onclick="window.open(this.href);return false;



tatian
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: sob sie 19, 2017 22:23
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: tatian » ndz wrz 17, 2017 16:41

Ostatnio wróciłem z DE z zakupów golfa. Mam swoje przemyślenia i nie wiem czy drugi raz bym się na po porwał. Przede wszystkim unikaj wszelkich komisów gdzie właścicielami są Polacy, Turcy, Bułgarzy, Rosjanie itp. Na dzień dobry poproś o vin i sprawdź historię w Polsce. A jak będziesz dzwonił to pytaj dosłownie o wszystko. Ja przejechałem 1300 km za autem i okazało się, że pół auta było m. In. Malowane. Na pytanie dlaczego przez telefon nie powiedział Nam tego odpowiedział, bo nie zapytaliscie wprost czy było coś malowane, a on nie miał obowiązku Nam o tym mówić. Myślałem, że gościa zleję. Poza tym musisz uważać, bo bardzo dużo szczególnie golfów w Highline jest po nauce jazdy. Aczkolwiek jeżeli chcesz kombi to być może nie. Z mojej strony mogę Ci polecić http://www.tiemeyer.de" onclick="window.open(this.href);return false; auta poleasingowe, ale z pewną historią i bez przygód. Oczywiście ceny ciut wyższe, ale jakoś o niebo lepsza. Tylko też nie jest tak, że jedziesz I tego samego dnia odjeżdżasz samochodem. Bo muszą zdobyć dokumenty i przygotować auto do sprzedaży tzn. M. In. Przechodzi przegląd przedzakupowy. Jeżeli będziesz miał jeszcze jakieś pytania lub wątpliwości pisz tu czy PW. Odpowiem i podpowiem.



sebekkk7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz wrz 17, 2017 20:40

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: sebekkk7 » ndz wrz 17, 2017 20:50

Witam mam na oku golfa 4 1.6 100 km z 1998r.
Jako że mam 18 lat a to będzie mój 1 samochód nie wiem na Co zwrócić szegolna uwagę.
Gość chce za niego 6200 zl na progach jest lekka korozja a przednia tablica lekko wgieta (wygląda jakby wjechał komus w hak) o co warto zapytać, na co zwrócić uwagę przy tym modelu?



Awatar użytkownika
czeslaw555
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pn maja 17, 2010 18:58
Lokalizacja: POMORSKIE
Kontakt:

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: czeslaw555 » ndz wrz 17, 2017 21:37

tatian pisze:Ostatnio wróciłem z DE z zakupów golfa. Mam swoje przemyślenia i nie wiem czy drugi raz bym się na po porwał. Przede wszystkim unikaj wszelkich komisów gdzie właścicielami są Polacy, Turcy, Bułgarzy, Rosjanie itp. Na dzień dobry poproś o vin i sprawdź historię w Polsce. A jak będziesz dzwonił to pytaj dosłownie o wszystko. Ja przejechałem 1300 km za autem i okazało się, że pół auta było m. In. Malowane.
Mam spore doświadczenie z zakupami w D, bywa różnie ale najczęściej jak nie pierwsze wybrane auto to drugie po sprawdzeniu kupuję. Czytam opinie o komisach, wybieram auta z opisem "bezwypadkowe" to zmniejsza ryzyko wtopy ale go nie eliminuje, żeby było jasne.
Mnie chodziło w tym przypadku o samo auto, a głównie o silniki. W starszych było sporo problemów , nawet podpora wału czy też sam wał potrafił pęknąć. Powodem było np. jeżdżenie z rozwaloną dwumasą co ostatnio spotkało mojego kuzyna. Audi z tym silnikiem ma problemy z szarpaniem przy ruszaniu. Powodów jest parę.
Czy w tych Golfach też są jakieś problemy, co może przy przebiegach do 200 tys.km psuć się ? Niem mam tutaj na myśli rzeczy które wynikają z przebiegu, bo te znam



tatian
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: sob sie 19, 2017 22:23
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: tatian » ndz wrz 17, 2017 21:56

Jak chcesz coś z grupy VAG to w zasadzie jesteś skazany na 2.0 Tdi. Najmniej awaryjny silnik. Ja go mam, ale zbyt krótko żeby móc coś więcej powiedzieć. Nie mniej jednak kolega pracujący w ASO w zasadzie tylko ten silnik polecał. Choć pewnie gdyby świnka skarbonka była większa to kupiłbym 2.0 TSI.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości