***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Pavael
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz maja 27, 2007 13:14
Lokalizacja: Kielce

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Pavael » śr sie 29, 2012 13:33

Witam

Czy w MK4 z 2000r. 1.9tdi 90 km w wersji basis występowała kierownica trójramienna ?


In my memory

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jhosef » śr sie 29, 2012 13:56

Pavael pisze: Czy w MK4 z 2000r. 1.9tdi 90 km w wersji basis występowała kierownica trójramienna ?
Standardem w basic jest kiera 4 ramienna. Co do wyposażenia vw to sporo zamieszania jest bo producent daje dość sporo możliwości.
Być może była elementem domawianym lub pakietu skórzanego.

Może ktoś lepiej znający mk4 będzie w stanie precyzyjnej odpowiedzieć.



Krzysztof2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw sie 30, 2012 21:03

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Krzysztof2 » pt sie 31, 2012 19:04

Witam,
w najbliższym czasie przymierzam się do kupna Golfa IV 1.9 TDI 90 lub 110KM, będzie to autko sprowadzane z Niemiec, rocznik ok 2000, do wydania mam ok 15 tys i w tym chciałbym się zamknąć ze wszystkim. Auto to odpowiada mi idealnie tylko martwi mnie trochę jedna rzecz, z tego co mówią rankingi lubi sobie samo odjechać. Chciałbym więc zapytać, czy dalej te golfy tak znikają czy już się to trochę uspokoiło, przynajmniej dla tej generacji. Rozważam dokupienie w PZU Minicasco ale mimo to wolałbym spokojnie zostawić je pod blokiem czy jakimś parkingu niestrzeżonym.
Zastanawiam się też nad Seatem Ibizą II FL, też z tym samym silnikiem i w podobnym roczniku, za tę cenę może udałoby się dostać w lepszym stanie, no i tych może tak nie kradną. Jestem studentem więc nie bardzo będę mógł pozwolić sobie zaraz na drugie, stąd ma to dla mnie takie znaczenie.

Proszę więc o opinie osoby zorientowane w temacie, czy wziąć tego golfa i liczyć, że nikomu sie nie spodoba czy może lepiej jednak tę Ibizkę i być trochę spokojniejszym. Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.

Pozdrawiam



till71
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: śr kwie 18, 2012 18:48
Lokalizacja: Wrocław

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: till71 » ndz wrz 02, 2012 13:59

Prawda jest taka, że golfów dużo kradną bo jest ich bardzo dużo. Prawdopodobieństwo, że trafi na Twój egzemplarz jest podobne np jak w maździe. Nie ma reguły, a ze smart casco to nie wiem jak w pzu ale w wiekszości ubezpieczycieli nie kupisz w przypadku aut starszych niż 10 lat chyba że kontynuacja takiego pakietu. najlepszym moim zdaniem wyjściem jest zamontowanie dodatkowego odcięcia zapłonu.Ja za swoje dałem 120zł i dodatkowo mam pakiet od kradzieży co pozwala mi spać w miarę spokojnie. Obojętnie jakie auto byś nie kupił warto zainwestować w jakieś dodatkowe zabezpieczenie i mieć większą pewność ze nawet jak trafi na Twoje auto i nie będzie mógł odpalić to nie będzie siedział 30 min i szukał przyczyny dlaczego tylko dopuści.



Krzysztof2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw sie 30, 2012 21:03

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Krzysztof2 » ndz wrz 02, 2012 23:55

Dzięki za odpowiedź. O minicasco w PZU już pytałem, w wiekiem auta nie ma problemu tylko, że to jest ubezpieczenie z wkładem własnym 20%, poza tym trochę zaniżają wartość auta, w przypadku kradzieży pełnej kwoty nie zwrócą ale zawsze to coś. Składka nie jest duża, mi pani dla takiego golfa podliczyła dokładnie 203zł, więc myślę, że warto.
O tym odcięciu zapłonu słyszałem i chyba się nawet na to zdecyduję, a raczej na pewno. Mam tylko pytanie, takie rzeczy zakłada się w warsztacie czy to już raczej we własnym zakresie trzeba? Jeśli w warsztacie to najlepiej aby mechanicy zajęli się ingerencją w elektronikę a użytkownikowi zostawili ukrycie włącznika, lub zainstalowali go tam, gdzie klient wskaże, istnieje taka możliwość?



till71
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: śr kwie 18, 2012 18:48
Lokalizacja: Wrocław

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: till71 » pn wrz 03, 2012 12:26

Co do mini casco to ja płaciłem 160zl jest to ubezpieczenie od kradzieży lub pożaru (axa) z zaniżaniem wartości to normalne nie pamiętam ale w jakimś towarzystwie są widełki 20% od wyceny tylko składka jest droższa ale to i tak w pakiecie autocasco a nie w mini. Odcięcie zakładałem u elektryka samochodowego jeżeli mechanik będzie się na tym znał to spokojnie może zrobić ale to jest z dziedziny elektryki. Ja robiłem to z jakiś mies temu i powiedziałem żeby ulokował to w niewidocznym miejscu ale nie pod kierownicą bo tam jest 90% takich przełączników i tak to schował, że sam bym na to nie wpadł. Jak coś to na PW mogę wytłumaczyć.



J@J
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw wrz 16, 2010 17:32
Lokalizacja: lublin

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: J@J » ndz wrz 09, 2012 12:28

Chciałbym zakupić a4 po 2000r.rocznie robię ok.15tyś,i teraz co wybrać tdi czy Pb,na co zwrócić uwagę przy kupnie.



wareare
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt wrz 11, 2012 13:45
Kontakt:

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: wareare » wt wrz 11, 2012 14:18

J@J pisze:Chciałbym zakupić a4 po 2000r.rocznie robię ok.15tyś,i teraz co wybrać tdi czy Pb,na co zwrócić uwagę przy kupnie.
Ooo, tez bym chciał wiedzieć heh



till71
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: śr kwie 18, 2012 18:48
Lokalizacja: Wrocław

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: till71 » czw wrz 13, 2012 18:56

Ja gdy wybierałem auto w dieslu brałem pod uwagę oszczędności w paliwie ale też kilka kosztownych napraw jaki się mogą zdarzyć czyli ok 2000 sprzęgło z 2u masem, regeneracja pompy wtryskowej ok 1000zl ewentualnie poprowtrysków, turbina ok 1000zl. Jeżeli godzisz się z tym i masz świadomość że diesle mają wieksze przebiegi to możesz brać diesla. Benzyna ma większe spalanie ale w zamian nie ma takich cen części i z reguły naprawy są tańsze chyba, że bedzię trzeba robić pierścienie albo coś w tym stylu to koszty też spore. Trzeba znaleźć zadbane auto i wtedy się cieszysz a nie płaczesz że się sypie i wogóle



Acidburn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob wrz 08, 2012 18:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Acidburn » ndz wrz 16, 2012 14:53

Witam. Szukam dla siebie jakiegoś golfa mk4 do 15 tyś. zł. Rocznie robiłbym do 10 tyś km. i zastanawiam się czy lepszy dla mnie byłby diesel czy benzyna + gaz? Na razie moimi typami są silniki 1.8T 150KM i 1.9TDI 110KM.



ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: ForeCast » ndz wrz 16, 2012 14:57

Diesla odpuść - no chyba że znajdziesz pewniaka, to można brać. Ja bym brał 1.8T i niekoniecznie montował gaz, ale też nie ma większych przeciwwskazań, żeby latać na LPG. Ogólnie obydwa silniki są godne polecenia, ale szybciej znajdziesz zadbane 1.8 jednak


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

Acidburn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob wrz 08, 2012 18:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Acidburn » ndz wrz 16, 2012 15:58

A na co powinienem zwrócić uwagę czy szukaniu 1.8T?



piotr27
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt wrz 18, 2012 20:32

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: piotr27 » wt wrz 18, 2012 20:57

Witam, obecnie poruszam się laguną 2.0 8v benzyna kombi :bajer: w większości po mieście, czasami trasa.
Utrzymanie benzynowego auta pożerającego 10-11 l benzyny w mieście już mnie przerasta..

Zastanawiałem się nad megane I w dieslu ale teraz rozpatruję golfa gdyz słyszałem ,że renaultowskie diesle do miasta się nie nadaja.Chciałbym najlepiej diesla ale czy taki diesel w mieście nie będzie się sypał? czy diesle w golfie IV oprócz turbiny mają inne psujące się rzeczy przy jeździe na krótkich odcinkach?
fap , zmienne geometrie itd? pozdrawiam



Awatar użytkownika
S7TDI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 576
Rejestracja: czw maja 21, 2009 02:52
Lokalizacja: SWD
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: S7TDI » śr wrz 19, 2012 02:02

Diesel nie jest do miasta. Gaz sobie załóż do tej Laguny, 8 zaworów to na zwykłej instalce 2 generacji powinien śmigać. Ja tam zwolennikiem gazu nie jestem, ale jak Cię nie stać na benzynę to nie masz innego wyjścia.

Filtra cząstek stałych nie ma żaden Golf IV na szczęście, zmiennej geometrii nie ma tylko silnik o oznaczeniu AGR (z początku produkcji nie miały również dwumasu).

Ja tam widzę dla Ciebie inne rozwiązanie jak już myślisz o Dieslu to tylko wolnossący SDI. Silnik nie do zajechania, nie ma się co zepsuć. W zimie na pewno będziesz narzekał, że Ci zimno w kabinie na krótkich trasach, bo Diesle się długo nagrzewają... Poza tym żaden Diesel nie spali Ci 5 litrów w mieście, na to nie licz.


MK3 GT TDI >>> A2 1.4 16V >>> A3 8L S-Line TDI

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości