***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
czeslaw555
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pn maja 17, 2010 18:58
Lokalizacja: POMORSKIE
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: czeslaw555 » ndz wrz 17, 2017 22:00

ja robię bardzo dużo km rocznie i benzyna dla mnie jest mało ekonomicznym rozwiązaniem



tatian
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: sob sie 19, 2017 22:23
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: tatian » ndz wrz 17, 2017 23:07

A więc masz już odpowiedź 2.0 Tdi, aczkolwiek te nowe 1.6 Tdi reż dają radę, ale mniejsza moc i gorsze wyposażenie.
Ostatnio jeździłem seatem Ibizą z silnikiem 1.2 TSI I też dawał radę, a spalanie śmieszne, ale w golfie to zdecydowanie za mały silnik, a 1.4 TSI silnik zagadka, dopiero te nowsze są pozbawione wad, ale to musisz dołożyć sporo Euro.
BTW. Nie wiem czy kombi są tańsze dużo od HB, ale 12.000 E wydaje się trochę mało jak za golfa z tego rocznika.
Ale to auto od Turka, więc wszystko jasne.
Zdobądź vin i sprawdź w ASO historię.



KamilD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr cze 11, 2014 10:38

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: KamilD » ndz wrz 17, 2017 23:37

Mam pytanie o silnik 1.4 80 KM w Golfie VI - na papierach wygląda na ślamazarę, 14 sekund do setki, tymczasem większość filmików na YT sugeruje, że zajmuje mu to 11-12 sekund, do tego z racji, że trzeba wbić trójkę przed 100 KPH dodatkowo wydłuża to czas. Jeździłem jako pasażer w Mk5 i tam również silnik wydawał się o wiele dynamiczniejszy niż w teorii. Jak to z nim jest, tam czasem nie ma nieco więcej niż 80 KM? Pytam, bo jestem zainteresowany kupnem.



tatian
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: sob sie 19, 2017 22:23
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: tatian » pn wrz 18, 2017 00:07

A w Mk5 o jakim silniku mówisz dokładnie. Bo ja miałem 1.4 fsi 90 km i powiem szczerze to był dramat. Auto nie jechało, a paliło przy tym jak smok. Spalanie miałem porównywalne jak w 1.8 TSI 160 KM. Oczywiście przy tym ciągły problem z czujnikiem nox.



Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Barton_ » wt wrz 19, 2017 09:30

KamilD pisze:Mam pytanie o silnik 1.4 80 KM w Golfie VI - na papierach wygląda na ślamazarę, 14 sekund do setki, tymczasem większość filmików na YT sugeruje, że zajmuje mu to 11-12 sekund, do tego z racji, że trzeba wbić trójkę przed 100 KPH dodatkowo wydłuża to czas...
W papierach i na drodze wygląda na ślamazarę i jest nią. Wydaje Ci się inaczej? Może to brak punktu odniesienia?
Wsiądź w samochód z silnikiem dobranym do niego a nie wyrwanym z mniejszego modelu. Do golfa 120PS wolnossące lub 100PS z diesla to minumum do zachowania przyzwoitej dynamiki.
Chcesz mieć dynamikę w 1,4 to wydłub z niego ze 150kg zostawiając kierownicę i 1 fotel a będzie w marę jeździć.


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10502
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » wt wrz 19, 2017 11:56

po mieście i na krótkie odcinki da radę, jeździłem sporo lat temu Mk4 1.4 75ps, jakoś się toczyło



Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Barton_ » wt wrz 19, 2017 23:36

Sporo lat temu auta miały średnio kilkadziesiąt PS mniej niż dzisiaj. Nie byłeś zawalidrogą bo inni też przemieszczali się wolniej.
15 lat temu 2,0T i 200PS to był demon i killer. Obecnie podobną dynamikę mają dwulitrowe diesle.


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10502
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » śr wrz 20, 2017 08:08

A czy koniecznie trzeba być demonem i mieć minimum 200 koni?

dziś na drogach panuje dzicz, każdy chce prześcignąć każdego, każdy uważa się za najlepszego kierowcę, każdy chce pokazać ileż to on ma kuców pod pedaŁem, taka psychika człowieka, trzeba zmienić swoją mentalność i nastawienie do drugiego uczestnika ruchu, podchodzić z szacunkiem a nie jak do wroga czy też zawodnika z przeciwnej drużyny na torze wyścigowym a wówczas będzie się wszystkim żyło lżej. Ja też czasami jeżdżę 1.4 60 konnym demonem ze stajni VWAG i nie jestem zawalidrogą, a co do wyprzedzania, pewnie że jestem wolniejszy bo muszę częściej ocenić czy mogę wyprzedzić czy nie ale jeszcze 5 minut później nikogo nie zbawiło a raczej wywiozło co poniektórych na cmentarz



Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Barton_ » śr wrz 20, 2017 12:31

Nie trzeba być demonem.
Chodziło mi o to, że wszystko w koło pędzi coraz szybciej więc w tym układzie odniesienia ten sam samochód po iluś tam latach jest wolniejszy niż było to wcześniej, gdy układ odniesienia był znacznie wolniejszy.


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Craash » śr wrz 20, 2017 14:55

Większa moc to po prostu wygoda jazdy. Znajomy miał Fabię 1.9 SDI i przejechałem się nią przez dłuższy odcinek. Ten samochód, jeżeli chodzi o dynamikę, jest dramatyczny, a na drodze krajowej wręcz niebezpieczny.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2350
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » czw wrz 21, 2017 06:50

Craash pisze:Znajomy miał Fabię 1.9 SDI i przejechałem się nią przez dłuższy odcinek. Ten samochód, jeżeli chodzi o dynamikę, jest dramatyczny, a na drodze krajowej wręcz niebezpieczny.
Bez przesady. Miałem Fabię z tym silnikiem 3 lata i tragedii nie było. Owszem, do TDI jej daleko, ale zawalidrogą na pewno nie była. Mam nawet nagrany filmik jak to przyspiesza:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Oh2iN_of4yg[/youtube]
14 sek. do 100 km/h więc tragedii raczej nie ma. I co ciekawe, przy wyższych prędkościach (powyżej 120 km/h) również przyspieszała całkiem przyzwoicie, nawet lepiej niż przy niższych prędkościach. A i prędkość podróżną, oczywiście na autostradzie, dało się bez problemu utrzymywać na poziomie 150-160 km/h.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10502
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » czw wrz 21, 2017 08:47

Też miałem Polo 6N SDI i byłem mega zadowolony, to są lekkie auta i zdecydowanie lepiej jadą niż golfy SDI



Dorfi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw wrz 28, 2017 17:54

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Dorfi » czw wrz 28, 2017 18:04

Witam. Chciałbym zakupić swój pierwszy samochód oczywiście mam na myśli Golfa trzeciej generacji jaki silnik wybrać ? Nie zależy mi na mocy tylko bezawaryjności i możliwej samodzielnej naprawie w razie usterek Diesel czy benzyna nie robią różnicy. Teoretycznie są to proste w budowie silniki ale wolałbym zapytać oraz na co zwrócić uwagę przy kupnie ? Pozdrawiam.



radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: radekrp90 » czw wrz 28, 2017 18:10

Budżet?


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości