***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: radekrp90 » śr lis 08, 2017 14:07

dreyfus pisze:
radekrp90 pisze:Druga sprawa - ogrzewanie na krótkich dystansach. Nie wiem jak działają wasze układy Climatronic ale u mnie zaczyna mocniej dmuchać dopiero gdy ma czym, czyli gdy temperatura cieczy chłodzącej osiągnie jakieś 35-40*C. Wcześniej jedynie przewietrza.
Jak zrobię na auto tak jest, jak dam nadmuch na szybę od początku wieje prawie na maksa plus klimę włącza.
Tak ma być - wyłączasz tryb Auto i uruchamiasz osuszanie. Kompresor uruchamia się wtedy nawet przy temperaturze 0*C, ale chyba tylko na kilka sekund. Trzeba szybę wyczyścić, to nie będzie za każdym razem parować.


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: dreyfus » śr lis 08, 2017 14:59

Nigdzie nie napisałem, że mi szyba paruje :D



radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: radekrp90 » śr lis 08, 2017 18:28

No faktycznie - niefortunnie to napisałem. Chodziło mi o to, że nie ma przecież potrzeby za każdym razem uruchamiać osuszania więc ten "huragan" jest raz na jakiś czas, a jeśli trzeba za każdym razem to jest problem z wodą w aucie, brudną szybą (tłusta, zakurzona, palone w aucie itp) lub filtrem przeciwpyłkowym.


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: dreyfus » śr lis 08, 2017 21:31

Raczej jest problem u mnie pod hutą przy odpowiednim klimacie na dworze jak po 22 lub rano wracam do auta jest całe mokre, plus ja po kąpieli i się przydaje owo "osuszanie" :okej:



lose226
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: wt lis 07, 2017 07:44
Auto: VW Golf 7.5

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: lose226 » czw lis 09, 2017 07:43

Okej to klime mamy jasną, a co doradzicie z resztą wyposażenia dodatkowego?
Sądzicie, że warto zastanowić się nad nowym polo? Czy Golf będzie klasę lepszy?



radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: radekrp90 » czw lis 09, 2017 08:44

Wyposażenie dodatkowe to chyba kwestia indywidualna dla każdego - ja zamawiając nowe auto brałbym pod uwagę, czujniki parkowania przednie oraz tylne, ACC+Front Assist (aktywny tempomat) + Lane Assist (i mamy "prawie" autonomiczną jazdę na autostradzie). Climatronic i Top-LED lub jakiś Bi-xenon to moim zdaniem powinno być wyposażenie seryjne :D

Kamera cofania, jeśli byłaby w jakimś tanim pakiecie np.: z nawigacją to czemu nie, inaczej to zbędny i kosztowny dodatek (przynajmniej dla mnie, mimo, że mam sedana, którym się parkuje gorzej niż Hatchbackiem czy Kombi, choć się sam zastanawiałem czy sobie do siebie nie dołożyć ale ceny porażają).

Kwestia czy Golf, czy Polo - jeśli stać Cię na Golfa to go kupuj, bo Polo zawsze będzie tylko Polo.


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: dreyfus » czw lis 09, 2017 09:43

Z drugiej strony jak mu polo starczy po co wozić puste powietrze w golfie? Najlepiej przejechać się i samemu ocenić, co do wyposażenia kwestia co i za ile jest dostępne przepłacać np 6 tysięcy za navi średni biznes...



krzysiu90993
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob cze 10, 2017 02:13

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: krzysiu90993 » czw lis 09, 2017 19:21

Witam Paniowie możecie mi powiedzieć coś wiecej w temacie golfa II bistro ??
własnie przymierzam sie do zakupu i chciałbym coś wiecej sie o nich dowiedzieć bo wiem że produkowane były w 1987 r i w 4 kolorach
a ile tych szt wyprodukowano i czy to naprawde spory rarytas ?
nie ukrywam że bedzie to baza na projekt



radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: radekrp90 » czw lis 09, 2017 22:39

dreyfus pisze:Z drugiej strony jak mu polo starczy po co wozić puste powietrze w golfie? Najlepiej przejechać się i samemu ocenić, co do wyposażenia kwestia co i za ile jest dostępne przepłacać np 6 tysięcy za navi średni biznes...
Mi Polo nie leży. Jest dla mnie zwyczajnie za małe. Jak bym chciał kupować klaustrofobiczne auto to bym wolał Seata Ibizę, bo jest według mnie zwyczajnie ładniejszy (jeśli skupiamy się tylko na koncernie VAG). Wożenie powietrza to też nie argument, bo jednak większe auto to i zwykle nieco lepsze resorowanie choć podobno to nowe Polo/Ibiza to całkiem porządne auta. Przynajmniej według Youtuberów.

Co do wyposażenia - napisałem, tylko w dobrych i tanich pakietach, a takie się zdarzają.


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » pt lis 10, 2017 07:10

krzysiu90993 pisze:Witam Paniowie możecie mi powiedzieć coś wiecej w temacie golfa II bistro ??
Zapewne już tu patrzyłeś: http://www.vwgolf.pl/dane-techniczne/vw ... golfa-mk2/" onclick="window.open(this.href);return false;
krzysiu90993 pisze:a ile tych szt wyprodukowano i czy to naprawde spory rarytas ?
Tego zapewne nie wie nawet sam producent. Kiedyś, będąc posiadaczem Fire and Ice, rozmawiałem z nimi w celu ustalenia ile sztuk wyszło tej wersji z silnikiem diesla. Oczywiście nie mają pojęcia. Ale najciekawsze jest to, że wszędzie internety podają, iż Fajera wyszło 7000 szt, a VW twierdzi, że na pewno wyprodukowali ich ponad 15000 :)


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jhosef » pt lis 10, 2017 09:25

herbu pisze:Tego zapewne nie wie nawet sam producent. Kiedyś, będąc posiadaczem Fire and Ice, rozmawiałem z nimi w celu ustalenia ile sztuk wyszło tej wersji z silnikiem diesla. Oczywiście nie mają pojęcia. Ale najciekawsze jest to, że wszędzie internety podają, iż Fajera wyszło 7000 szt, a VW twierdzi, że na pewno wyprodukowali ich ponad 15000 :)
Dokładnie. F&I jest dużo wszędzie. Nie ma możliwości aby było tego tylko 7k.
Bistro nie był wersją szczególnie limitowaną. Raczej kwestia gustu, że ktoś go kupił lub nie. Na pewno trochę tego wyszło bo kupę.
To jest taki trochę bliźniak mojego Match.
Też jest tak, że dotyczy to pierwszych lat produkcji więc dużo z tych samochodów już zakończyło żywot.



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » pt lis 10, 2017 13:32

jhosef pisze:Bistro nie był wersją szczególnie limitowaną. Raczej kwestia gustu, że ktoś go kupił lub nie. Na pewno trochę tego wyszło bo kupę.
Jakby się przyjrzeć bliżej, to poza kilkoma wersjami, reszta to były masówki. Ale są tez ciekawe wersje:
- Limited :bigok:
- Rallye :hmm:
- Country, G60 (choć tego było sporo, to już niedużo zostało), podobnie jak GTI w oryginale
- 10 milionen - tego też nie ma za dużo, bo wychodziły tylko w jednym roczniku
Było tego naprawdę duuuużo:
10 Million
75 S
90 S
Atlanta
Avance Comfort
Avance Sportief
Barcelona
Berlin Golf
Bistro
Black Limited
Black Line - Red Line
Boston
Boston
Brigitte
C
Carat
Champ
Champion
City
City Stromer
CL
Classic
Club
Colorado
Country
Country - Chrompaket
Country Allround
Country GTI
CSL
CSX
Cup
Dynamite
Edition Blue
Edition One
Esprit
Evasion
Fashion
Fire & Ice
Flair
Flash
Flash
Fun
Function
GL
GLX
GT
GT4
GTD
GTI
GTI
GTI 16S
GTI 16V
GTI G60
GTI G60 syncro
GTS
Happy
Heidjer
High Tech
Hit
Jubilé
Limited
Madison
Manhattan
Match
Match
Memphis
Memphis
Moda
Nautic
Overland Special
Pasadena
Peterson Special
Pikes Peak
Plus Ultra
Post-Golf
Quadriga
Rabbit
Rallye
Rallye - WOB-VX 44
Rallye - WOB-AZ 144
Royale
Ryder
Silverstone
Ski
Skipper
Sky
Special
Sprinter
Swiss Champion
Syncro
Syncro GT
Tour
Travelling
Urban Elite
US-Version
Wick Blau
Wolfsburg Edition
Wolfsburg Edition
Wolfsburg Edition
Yuppie
Öko-Golf
:helm:
Wszystkie, typu Bistro, Boston, Pasadena, Function, Moda, Manhatan... i wiele innych, to była masówa. Choć obecnie już za wiele ich nie zostało. Co ciekawe (nie licząc wersji Function, Special), to obecnie bardzo pospolita jest właśnie Fire and Ice. Nawet jakby ich przybywało :)
Inna sprawa, że obecnie kupno mk2 w dowolnej wersji, byle ładnej, to już lokata kapitału. Ceny mocno rosną ostatnio i nie dziwią już kwoty 5-cyfrowe, za egzemplarze, które 3-4 lata temu można było kupić za 2 tysiące. Sam teraz żałuje, że sprzedałem czy to Fajera, czy Speciala, a w szczególności GTI :banghead: Trzeba coś kupić, póki jeszcze można...


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

krzysiu90993
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob cze 10, 2017 02:13

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: krzysiu90993 » pt lis 10, 2017 18:58

.
Ostatnio zmieniony pt lis 10, 2017 19:40 przez krzysiu90993, łącznie zmieniany 1 raz.



krzysiu90993
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob cze 10, 2017 02:13

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: krzysiu90993 » pt lis 10, 2017 19:37

jhosef pisze:
herbu pisze:Tego zapewne nie wie nawet sam producent. Kiedyś, będąc posiadaczem Fire and Ice, rozmawiałem z nimi w celu ustalenia ile sztuk wyszło tej wersji z silnikiem diesla. Oczywiście nie mają pojęcia. Ale najciekawsze jest to, że wszędzie internety podają, iż Fajera wyszło 7000 szt, a VW twierdzi, że na pewno wyprodukowali ich ponad 15000 :)
Dokładnie. F&I jest dużo wszędzie. Nie ma możliwości aby było tego tylko 7k.
Bistro nie był wersją szczególnie limitowaną. Raczej kwestia gustu, że ktoś go kupił lub nie. Na pewno trochę tego wyszło bo kupę.
To jest taki trochę bliźniak mojego Match.
Też jest tak, że dotyczy to pierwszych lat produkcji więc dużo z tych samochodów już zakończyło żywot.

Kiedys na tym forum trafiłem na jakiś post właśnie gdzie było napisane że bistro to rarytas ale jeśli nie to wcale mi to nie przeszkadza :)
herbu pisze:
jhosef pisze:Bistro nie był wersją szczególnie limitowaną. Raczej kwestia gustu, że ktoś go kupił lub nie. Na pewno trochę tego wyszło bo kupę.
Jakby się przyjrzeć bliżej, to poza kilkoma wersjami, reszta to były masówki. Ale są tez ciekawe wersje:
- Limited :bigok:
- Rallye :hmm:
- Country, G60 (choć tego było sporo, to już niedużo zostało), podobnie jak GTI w oryginale
- 10 milionen - tego też nie ma za dużo, bo wychodziły tylko w jednym roczniku
Było tego naprawdę duuuużo:

:helm:
Wszystkie, typu Bistro, Boston, Pasadena, Function, Moda, Manhatan... i wiele innych, to była masówa. Choć obecnie już za wiele ich nie zostało. Co ciekawe (nie licząc wersji Function, Special), to obecnie bardzo pospolita jest właśnie Fire and Ice. Nawet jakby ich przybywało :)
Inna sprawa, że obecnie kupno mk2 w dowolnej wersji, byle ładnej, to już lokata kapitału. Ceny mocno rosną ostatnio i nie dziwią już kwoty 5-cyfrowe, za egzemplarze, które 3-4 lata temu można było kupić za 2 tysiące. Sam teraz żałuje, że sprzedałem czy to Fajera, czy Speciala, a w szczególności GTI :banghead: Trzeba coś kupić, póki jeszcze można...
Dlatego myśle że kupując teraz to na dłuższą mete może byc to dobrą inwestycją



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości