***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Craash » ndz kwie 16, 2017 14:38

Jedna jaskółki wiosny nie czyni.
Ja też uważam, że 1.6 TDI to przyzwoity silnik, a kolega Piasek miał po prostu pecha. Z drugiej strony też nie ma się mu co dziwić. Nie po to kupuje się nowy samochód, żeby mieć problemy.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » ndz kwie 16, 2017 20:34

doggie pisze:herbu, powiedz to @Piaskowi
Haha wiem, że ona ma inne zdanie na temat tego silnika :) Albo ma pecha, albo ja miałem szczęście :)


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » ndz kwie 16, 2017 20:37

A z innej beczki - potrzebuję Waszej pomocy, bo nie mam pewności, czy kupić pewne auto.
Dzisiaj ją oglądałem. Auto z 1996 roku, pod maską 90 konne TDI.
Mowa o Audi 80 cabrio.
Wizualnie prezentuje się całkiem przyzwoicie. Dach bardzo ładny, szczelny (oglądałem go dzisiaj po deszczu i w środku było suchutko). Wnętrze również ładne - skóra + alcantara w fajnym stanie. W wyposażenia elektryka, wspomaganie i grzane fotele. Klimy brak.
Audi stoi na felgach 18" z niskim profilem. Koła te dość mocno zmęczyły zawieszenie przednie. To jednak nie jest dużym problemem - części są jak wiadomo łatwo dostępne i dość tanie.
Silnik odpalał bardzo ładnie, pracował bez zastrzeżeń, nie dymił. Dynamika może nie powala, ale myślę, że dużo traciło auto przez te 18 calowe koła.
Silnik co prawda był trochę zaolejony, ale wg. właściciela, dość mocno ciekła uszczelka pokrywy zaworów, która już została wymieniona. Turbina sucha. Skrzynia działa bardzo ładnie. Wspomaganie działa, nie wyje przy maksymalnym skręcie.
Elektryka działa. Świeci się niestety kontrolka poduszki.
Podczas jazdy auto na kołach 18 calowych i oponach 225/40 i 245/35 prowadzi się kiepsko - czuć każdą nierówność, na koleinach myszkuje. Przy maksymalnym skręcie koła przednie obcierają o nadkole.
Sam dach, otwierany ręcznie, ładny, był wymieniany, bądź robiony 3 lata temu. Od wewnątrz wymaga poprawy w tylnej części - trochę obwisa na tylnych słupkach. Kwestia poprawy estetyki.
Samo nadwozie bez rdzy, szczeliny proste. Maska była kiedyś wymieniana, ale kolor nie siadł i jest różnica z błotnikami, poza tym ma kilka wgnieceń, więc jest do wymiany. Plastikowe listwy dolne na drzwiach i błotnikach nie są idealne, ale tragedii na pewno nie ma. Na jednych drzwiach niewielkie wgniecenie, bez uszkodzenia lakieru - do wypchnięcia.
Podłoga jak to w Audi zdrowa jak ryba.
I gdyby było tylko tyle, to nawet bym się nie zastanawiał. Niestety pomiar lakieru wskazywał, że obydwa tylne błotniki były naprawiane - warstwa szpachli ma do 1300 mikronów z jednej strony i do 1100 z drugiej. Niby na niewielkim obszarze, ale jednak. Oczywiście lakierowane całe błotnik i klapa bagażnika. Nie wiem kiedy to było robione, właściciel też nie wie, ale jest to zrobione solidnie. Nic się z tym nie dzieje, kolor ładnie dobrany. Od wewnątrz poszycie błotników i podłoga wyglądają na nienaruszone. Cała reszta w oryginalnej powłoce lakierniczej.
Przegląd i ubezpieczenie na jakiś miesiąc.
I tu moje pytanie - ile może być warte takie auto? Do jutra muszę się zastanowić i dać odpowiedź.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » ndz kwie 16, 2017 21:08

herbu pisze:
doggie pisze:herbu, powiedz to @Piaskowi
Haha wiem, że ona ma inne zdanie na temat tego silnika :) Albo ma pecha, albo ja miałem szczęście :)
motor numer 14/2017 opisana jest Skoda octawia 1.6 TDI gdzie przy 90 tys km padły wtryski, urwało zawór z uwagi na przegrzanie przez lejący wtrysk, wpadło do turbo i uszkodziło, zgięło korbę :D napisali że to jednostkowy przypadek
Skoda Octavia II 1.6 TDI - Raport z eksploatacji na dystansie 95 000 km. Po drodze przytrafiła się poważna awaria silnika, niespotykana w tej wersji.
Obrazek



kuka92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz kwie 16, 2017 08:47

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kuka92 » pn kwie 17, 2017 07:10

prosze jaki konkret :)
Dzięki



Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

Re: GOLF 7 VII Kombi 2013 r. 1.6 tdi bluemotion

Post autor: WichuTM » pn kwie 17, 2017 10:41

kuka92 pisze:Witam, planuje zakup Golfa 1.6 bluemotion 110km, 2013 rok, 70 tys przejechane - pewny przebieg.
CHodzi mi o ten silniczek czy ktoś coś o nim wie?
Jakieś wady?
Czy ten model posiada dwumase? Nie mogę nic znaleźć na temat tego silnika.

WVWZZZAUZEP521188
Jeżeli to jest 110km tzn ze skrzynią 6 a to bardzi ważny element w tym silniku. Ogólnie trapia ten silnik te same bolączki co 2.0 cr czyli wtryskiwacze. Moga paść i przy 40 tys km reguły nie ma, ale często widzę w historii ze sa wymieniane. Dwumasa to wiadomo zależy od koerowcy i trybu jazdy. Spokojnie może dotrwac 200 tys i więcej ale trafi sie klient który zajezdzi po 50 tys. Z resztą nie ma sie czego bać, jak teraz jest sprawny to po co sie martwic na zapas. Tak podsumowując to bardzo fajny silnik jeśli faktycznie to jest wersja 110KM i 6 skrzynia i przebieg jest realny to bym sie nie zastanawiał.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: GOLF 7 VII Kombi 2013 r. 1.6 tdi bluemotion

Post autor: doggie » pn kwie 17, 2017 12:24

WichuTM pisze:Ogólnie trapia ten silnik te same bolączki co 2.0 cr czyli wtryskiwacze. .
nie do końca bo 2.0 140hp mają trwałe Bosche a wersje 170hp mają piezo Siemensa. 1.6 też ma piezoelektryki

Ciekawy też jest motyw z odejściem od panewek

lektura o silniku 1.6 TDI



radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: radekrp90 » wt kwie 18, 2017 17:41

Wszystkie TDI-CR mają wtryski piezoelektryczne. Dopiero obecna generacja ma chyba nowego typu wtryskiwacze elektromagnetyczne Boscha. W przypadku jednak aut przed rokiem 2013 (czyli TDI inne niż EA288) wtryski są na 100% piezo, różni się tylko producent. 2.0 to Bosch, 1.6 to Continental (czy tam Siemens jak kto woli).


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » wt kwie 18, 2017 20:41

radekrp90 pisze: W przypadku jednak aut przed rokiem 2013 (czyli TDI inne niż EA288) wtryski są na 100% piezo, różni się tylko producent. 2.0 to Bosch, 1.6 to Continental (czy tam Siemens jak kto woli).
masz rację elektromagnetyczne były w CR pierwsze generacji a od drugiej już były piezo a tutaj jest chyba już III generacja

patrzę w ETKA i faktycznie widzę w Mk6 z 2010w silnikach CBDC, CBAA, CBAB i CBBB jest wtrysk 03L130277 Bosch a w CJAA 03L130277A również Bosch



Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: VW_seller » śr kwie 19, 2017 19:50

herbu pisze:A z innej beczki - potrzebuję Waszej pomocy, bo nie mam pewności, czy kupić pewne auto.
Dzisiaj ją oglądałem. Auto z 1996 roku, pod maską 90 konne TDI.
Mowa o Audi 80 cabrio.
Wizualnie prezentuje się całkiem przyzwoicie. Dach bardzo ładny, szczelny (oglądałem go dzisiaj po deszczu i w środku było suchutko). Wnętrze również ładne - skóra + alcantara w fajnym stanie. W wyposażenia elektryka, wspomaganie i grzane fotele. Klimy brak.
Audi stoi na felgach 18" z niskim profilem. Koła te dość mocno zmęczyły zawieszenie przednie. To jednak nie jest dużym problemem - części są jak wiadomo łatwo dostępne i dość tanie.
Silnik odpalał bardzo ładnie, pracował bez zastrzeżeń, nie dymił. Dynamika może nie powala, ale myślę, że dużo traciło auto przez te 18 calowe koła.
Silnik co prawda był trochę zaolejony, ale wg. właściciela, dość mocno ciekła uszczelka pokrywy zaworów, która już została wymieniona. Turbina sucha. Skrzynia działa bardzo ładnie. Wspomaganie działa, nie wyje przy maksymalnym skręcie.
Elektryka działa. Świeci się niestety kontrolka poduszki.
Podczas jazdy auto na kołach 18 calowych i oponach 225/40 i 245/35 prowadzi się kiepsko - czuć każdą nierówność, na koleinach myszkuje. Przy maksymalnym skręcie koła przednie obcierają o nadkole.
Sam dach, otwierany ręcznie, ładny, był wymieniany, bądź robiony 3 lata temu. Od wewnątrz wymaga poprawy w tylnej części - trochę obwisa na tylnych słupkach. Kwestia poprawy estetyki.
Samo nadwozie bez rdzy, szczeliny proste. Maska była kiedyś wymieniana, ale kolor nie siadł i jest różnica z błotnikami, poza tym ma kilka wgnieceń, więc jest do wymiany. Plastikowe listwy dolne na drzwiach i błotnikach nie są idealne, ale tragedii na pewno nie ma. Na jednych drzwiach niewielkie wgniecenie, bez uszkodzenia lakieru - do wypchnięcia.
Podłoga jak to w Audi zdrowa jak ryba.
I gdyby było tylko tyle, to nawet bym się nie zastanawiał. Niestety pomiar lakieru wskazywał, że obydwa tylne błotniki były naprawiane - warstwa szpachli ma do 1300 mikronów z jednej strony i do 1100 z drugiej. Niby na niewielkim obszarze, ale jednak. Oczywiście lakierowane całe błotnik i klapa bagażnika. Nie wiem kiedy to było robione, właściciel też nie wie, ale jest to zrobione solidnie. Nic się z tym nie dzieje, kolor ładnie dobrany. Od wewnątrz poszycie błotników i podłoga wyglądają na nienaruszone. Cała reszta w oryginalnej powłoce lakierniczej.
Przegląd i ubezpieczenie na jakiś miesiąc.
I tu moje pytanie - ile może być warte takie auto? Do jutra muszę się zastanowić i dać odpowiedź.
tdi w cabrio to jak auto sportowe z hakiem. Total nie porozumienie. cabrio i sportowe coupe to tylko benzyna. i min 200km zeby to jechało jak sie nalezy. 80 w cabrio sa drogie w dobrym stanie właściciel nie powinien sprzedać jej za min 12k.ponizej tej kwoty to ulepy


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » pt kwie 21, 2017 13:05

Dobra bo mi tu dupę obrabiacie ;)
Spuśćmy zasłonę milczenia na "to coś" co się 1.6TDI nazywa żeby znowu awantury nie było... ale żeby wam do pieca dołożyć a nie być gołosłownym...
Mała dokumentacja foto. Najnowszy pasek 2.0TDI 150KM z `16r

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i tyle w temacie...
Jak pisałem wielokrotnie wcześniej: ten nieszczęsny Caddy to ostatnie cokolwiek z koncernu VW co u mnie zagościło.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

magiz19
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: wt mar 22, 2016 21:44
Lokalizacja: Kraków
Auto: MK2 1.8 GTI
Silnik: PF

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: magiz19 » pt kwie 21, 2017 13:44

Pany jest sens pchać się w a3/a4 z budżetem 7-8k czy może czegoś innego szukać ?
Interesuje mnie raczej tylko benzyna, bo trasy robię małe.
Spalanie może być i z dycha na 100 byle auto nie było mułowate. Myślę nad 1.8t ale jak tak czytam po necie to ciężki temat znaleźć w miarę zadbany silnik.



Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Craash » pt kwie 21, 2017 13:59

Znaleźć zdrowe 1.8T nawet w większym budżecie jest problemem. W takiej kwocie to raczej proszenie się o kłopoty.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » pt kwie 21, 2017 15:13

Za 7-8 tyś zł wyrwiesz za to "zdrowego" jeszcze Mk4 z 1.9TDI pod maską w odmianie nieśmiertelnej czyli ALH/AGR/AFN (czyt. nie ważne ile miał przejechane nim cofnęli licznik ... i tak drugie tyle przejedzie).
Ostatnimi czasy diesle mocno poleciały z cenami.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości