Samochód z niemiec ... - procedury

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ostrry
Panzerwagen fahrer
Panzerwagen fahrer
Posty: 107
Rejestracja: pn gru 27, 2004 18:14
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Samochód z niemiec ... - procedury

Post autor: Ostrry » wt maja 24, 2005 20:58

Wybieram sie wlasnie do niemiec nabyc jakiegos Golfa i mam pytanie o procedury. Czy na granicy trzeba jakies specjalne procedury czy cos przechodzic? czy normalnie sie przejezdza granice? No i co dalej robic pokolei po przejechaniu granicy. Z gory dzieki :bigok: Wiem ze wielu z was juz przez to przechodzila i wie co gdzie i jak, a ja wole wiedziec za wczasu niz puzniej sie denerwowac :pub:
Ostatnio zmieniony sob paź 14, 2006 13:26 przez Ostrry, łącznie zmieniany 2 razy.


PANZERWAGEN FAHERE

WWW.DREAMCARAUDIO.COM <--Takie małe ale pomocne :)

http://vwzone.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=1572

Awatar użytkownika
qra
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 518
Rejestracja: wt lut 01, 2005 17:21
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Samochód z niemiec ... - peocedury

Post autor: qra » wt maja 24, 2005 21:39

Ostrry pisze:Wybieram sie wlasnie do niemiec nabyc jakiegos Golfa i mam pytanie o procedury. Czy na granicy trzeba jakies specjalne procedury czy cos przechodzic? czy normalnie sie przejezdza granice? No i co dalej robic pokolei po przejechaniu granicy. Z gory dzieki :bigok: Wiem ze wielu z was juz przez to przechodzila i wie co gdzie i jak, a ja wole wiedziec za wczasu niz puzniej sie denerwowac :pub:
na granicy nie masz zadnych problemow.

nastepnie:
1. tlumaczysz brief u tlumacza przysieglego.
2. idziesz do urzedu papier VAT 25 wypelniasz (jesli nie jestes platnikiem watu) tydzien sie na niego czeka.
3. robisz pierwszy w kraju przeglad - koszt 160-200zl.
4. jak dostaniesz wat 25 idziesz do urzedu, ze wszystkimi papierami, umowa itd. i rejestrujesz auto :]
5. pamietaj zebys w ten sam dzien co zarejestrujesz wykupil ubezpieczenie bo sa kary...

no to chyba wszystko, nic wiecej nie ma :) a szczegolow nie ma co :>


[b]"..."[/b]
[img]http://quattroteam.nazwa.pl/pawel/mod.jpg[/img]
[img]http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF[/img] [url=http://tnij.org/pisownia_pcf][color=red]Piszę poprawnie po polsku[/url][/color].
[img]http://img516.imageshack.us/img516/4493/88x31rt7.gif[/img]

Awatar użytkownika
Dawca_Nerek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1887
Rejestracja: ndz kwie 24, 2005 10:08
Lokalizacja: F1 DAWCA

Post autor: Dawca_Nerek » wt maja 24, 2005 22:07

1. Kupujesz od niemca (pamietaj o karcie abmeldung)
2. przez granice przejezdzasz bez problemu nic nie zglaszasz (na lawecie najlepiej)
3. tlumaczysz dokumenty
4. przeglad w polsce
5. urząd celny
6. urzad skarbowy
7. wydzial komunikacji
8. ubezpieczyciel

Koniec auto jest twoje i mozesz jezdzic :D

p.s. kolega wyżej mnie wyprzedzil :blush:
Ostatnio zmieniony wt maja 24, 2005 22:10 przez Dawca_Nerek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
mr_simon
..::INTRUDER::..
..::INTRUDER::..
Posty: 509
Rejestracja: pn lut 07, 2005 13:52
Lokalizacja: Dębno
Kontakt:

Post autor: mr_simon » wt maja 24, 2005 22:08

Zapomniałeś o najważniejszym! - AKCYZA!!! Bez tego ani rusz.
Musisz przetłumaczyć również umowę kupna sprzedaży - jak masz niemiecką.
1. Przegląd - 160-200 lub 220 bez samochodu ;)
2. Akcyza - zależy ile masz w umowie jeżeli 100 Euro to 148zł + 30zł + 6zł znaczek skarbowy
3. Tłumaczenia - 80 - 120zł
4. VAT-25 - 150zł + 6zł znaczek skarbowy
5. Wydział Komunikacji - dostajesz tablice i miękki dowód - 676zł - rejestracja + znaczki skarbowe w zależności od załączników
6. Ubezpieczenia - POCZTA POLSKA!!!
7. Za dwa, trzy tygodnie po stały dowód.
To wszystko!


Volskwagen - Das Auto.

Awatar użytkownika
Ostrry
Panzerwagen fahrer
Panzerwagen fahrer
Posty: 107
Rejestracja: pn gru 27, 2004 18:14
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Ostrry » wt maja 24, 2005 23:44

to to abmeldung, sie w urzedzie zalatwia? bo ja chce przyjechac samochodem o wlasnych silach nie na lawecie :)


PANZERWAGEN FAHERE

WWW.DREAMCARAUDIO.COM <--Takie małe ale pomocne :)

http://vwzone.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=1572

Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » wt maja 24, 2005 23:47

jak jest w koncu z ta akcyza bo niby jest sprzeczna z unia i co niby dalej pobieraja? :panna:



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » śr maja 25, 2005 02:44

Mieszkasz w Polsce, a nie w Unii Europejskiej - i zacznij się do tego przyzwyczajać, to unikniesz wielu rozczarowań :helm:


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
Banas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr maja 04, 2005 11:49
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Banas » śr maja 25, 2005 11:34

Jeśli chcesz sam przyjechac autem to troche sie nabiegasz w urzędzie w Niemczech za blachami i ubezpieczeniem no i wymeldowaniem(abmeldung) no chyba ze auto bedzie wymeldowane już,ale i tak lepiej sie opłaca laweta jechac bo paliwo w Niemczech nie jest tanie,blachy tez nie sa tanie około 160 euro kosztuja


Member of VW-Cult

Awatar użytkownika
Bolo_3m
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: ndz maja 15, 2005 11:49
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: Bolo_3m » śr maja 25, 2005 11:46

Banas pisze:Jeśli chcesz sam przyjechac autem to troche sie nabiegasz w urzędzie w Niemczech za blachami i ubezpieczeniem no i wymeldowaniem(abmeldung) no chyba ze auto bedzie wymeldowane już,ale i tak lepiej sie opłaca laweta jechac bo paliwo w Niemczech nie jest tanie,blachy tez nie sa tanie około 160 euro kosztuja
to taniej wyjdzie pojechanie np 700 km w jedna strone laweta po auto niz przyprowadzenie go o walsnych silach.



Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » czw maja 26, 2005 02:18

a daloby rade przyjechac na niemieckich blachach a potem je odeslac ?
tak zeby nie kupowac tych czerwonych :D



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » sob maja 28, 2005 00:44

daaroo pisze:a daloby rade przyjechac na niemieckich blachach a potem je odeslac ?
tak zeby nie kupowac tych czerwonych :D
Jesli się sprzedający zgodzi - w co wątpie...


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
qra
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 518
Rejestracja: wt lut 01, 2005 17:21
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: qra » sob maja 28, 2005 07:17

daaroo pisze:a daloby rade przyjechac na niemieckich blachach a potem je odeslac ?
tak zeby nie kupowac tych czerwonych :D
zero szans raczej. chociaz jak ja kupowalem swoje mk2 to mialem na zwyklych niemieckicj blachach i to dlugo czasu bo z miesiac jezdzilem na dojcze :> potem w miescinie tutaj nieopodal mnie wyrejestrowalem (niemieckiej miescinie) i dalej juz wiecie co sie robi :P


[b]"..."[/b]
[img]http://quattroteam.nazwa.pl/pawel/mod.jpg[/img]
[img]http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF[/img] [url=http://tnij.org/pisownia_pcf][color=red]Piszę poprawnie po polsku[/url][/color].
[img]http://img516.imageshack.us/img516/4493/88x31rt7.gif[/img]

Awatar użytkownika
PrZeMoL_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt kwie 19, 2005 21:17
Lokalizacja: Radzionków
Kontakt:

Post autor: PrZeMoL_ » pn maja 30, 2005 00:38

:wazup:

wujek przywiozl mi wczoraj z niemiec polo i mam takie pytanie

ile czasu potrwa cala rejestracja i sprawy papierkowe po ktorych auto bedzie juz moje?

bo wiecie.... jest zarejestrowane na razie na niego i jakby mnie ktos stuknal albo ja kogos to bedzie mial zawalone ubezpieczenie.... :)

ile Wam to zajelo? bo jednak troche jezdzenia i zalatwiania jest ...... :panna: oczywiscie mam zamiar to zrobic jak najpredzej :food:

tablice sa 'czerwone'


www.desire.pl jazdaa :)

dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » pn maja 30, 2005 00:59

Szczerze??Kupa czasu i nerwow...

Jak sie nie ma znajomosci to trzeba kolo poltora miesiaca...

U mnie bylo tak:

Najpierw przeglady itp. + zlozenie papierow w urzedzie celnym- 1 dzien (jak ma sie farta i nie ma kolejki- bo u nas w celnym to od kolejek az sciany sa czarne jak sie tam wszyscy opieraja o sciany)

Potem tlumaczenia papierow z niemieckiego i zaplata akcyzy (przewaznie ze 2 dni)

W miedzyczasie przynajmniej tydzien na decyzje z celnego...

Jak sie ma owa decyzje jedzie sie do skarbowki sklada papiery i znowu ponad tydzien (ja bylem tam 4 razy a czekalem 2 tygodnie)

Potem majac potwierdzenie ze skarbowego ze sie nie musi placic podatku od zakupu samochodu jedzie sie do wydzialu komunikacji i tu sie dopiero zaczyna problem- od chwili wprowadzenia systemu komputerowej ewidencji pojazdow i kierowcow w wydziale komunikacji najpierw idzie sie zeby dostac numerek- tzn karteczke kiedy ma sie przyjsc. Nasza kolej nadchodzi mniej wiecej po 3-4 tygodniach a wtedy idziemy z samego rana i stoimy w kilometrowej kolejce patrzac jak urzednicy pija kawe a z 10 okienek czynne jest jedno...w tym okienku odbieramy stos papierkow ktory mamy wypelnic i do ktorych mamy przykleic znaczki skarbowe...a kuku- zeby miec znaczki trzeba wystac w nastepnej kilometrowej kolejce do kasy...potem sie to sklada i jakos tak calkiem niedlugo (po uiszczeniu oplat) odbiera sie tablice i miekki dowod...na ten dowod mozna juz normalnie zrobic ubezpieczenia a staly dowod dostaje sie po miesiacu ale to juz kwestia pol godziny...

Jednym slowem: powodzenia

Ja to wszystko przeszedlem i zastanawialem sie czy to nie jest jakis reality show w ktorym badaja ludzka wytrzymalosc...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości