Samochód z niemiec ... - procedury

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

kubek1978
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt paź 14, 2011 22:05

Re: Samochód z niemiec ... - procedury

Post autor: kubek1978 » pt paź 14, 2011 22:23

Witojcie ... pany mam pytanko bo kupiłem kolekcjonerskie auto ale było wyrejestrowane w 2002 r u frica . Mam tylko dużego briefa czyli fahrzeugbrief + Abmeldebescheinigung (druk na białym papierze nie zielonym) ,nie ma dowodu bo było to jeszcze na starych zasadach czyli zabierali ,a i pewnie tablic nie było bo jak wyrejestrowane to i tablic nie ma to jest jasne (auto na lawecie do polski). Tylko że jak wiadomo dla naszych urzędasów może to nie byc jasne bo siedzą tam ludzie z przypadku lub po znajomości ciemni jak tabaka. Więc jak myślicie czy da sie to zarejestrowac bez problemu ?
W aucie padł silnik 10 lat temu i tyle stał w garażu . Teraz silnik dostanie i zabieram sie za rejestracje.



Awatar użytkownika
Woski
Forum Master
Forum Master
Posty: 1482
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 12:13
Lokalizacja: bad homburg

Samochód z niemiec ... - procedury

Post autor: Woski » czw lis 03, 2011 11:30

nie zarejestrujesz. Zglos sie do ludzi ktorzy oglaszaja sie z przerobkami LKW na PKW, oni sa biegli w procedurach rejestracyjnych, maja czesto znajomosci po urzedach niemieckich, to pewnie zalatwia ci jakis wtornik, czy cos.



Awatar użytkownika
henio098
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 308
Rejestracja: pt paź 27, 2006 17:19
Lokalizacja: Bytom

Re: Samochód z niemiec ... - procedury

Post autor: henio098 » pn lis 14, 2011 13:16

Witajcie, zamotałem się trochę ostatnio i zaczynam mieć pewne obawy..

Jak wygląda rejestracja samochodu z niemiec w polsce. Mam duzy i maly dowod rejestracyjny i brief. Nie mam tablic.
Trochę późno na takie pytanie ale skąd wiadomo czy samochód został wyrejestrowany/wymeldowany w niemczech?
Powinna być w moich dokumentach jakaś notatka na ten temat?
Czy mogę śmiało zaczynać zabawe w rejestracje samochodu?

Pozdrawiam, Przemek :)


VW Golf MK3 Variant 1.8 GL 1993r. Sprzedany.
VW Passat 3BG Variant 1.9 AVF 2002r. Skradziony.
VW Golf MK3 Variant 2.0 1996r. <3 @ 20VT
VW Golf MK3 Syncro 1.9t 1996r. <3 @ 24V

maciekzpiaseczna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn lis 14, 2011 21:54

Samochód z niemiec ... - procedury

Post autor: maciekzpiaseczna » pn lis 14, 2011 22:52

Informacja czy auto było wymeldowane jest na małym briefie. Powinna być tam pieczątka z datą i okrągły stempel.



Awatar użytkownika
Bayo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz lis 20, 2011 14:32

Re: Samochód z niemiec ... - procedury

Post autor: Bayo » pn lis 21, 2011 19:57

Mam takie pytanko odnoście lokalizacji, mianowicie czy po kupieniu auta "do opłat" formalności można załatwić w każdym miejscu w Polsce czy to jest jakoś powiązane z miejscem zameldowania. Nie mówię tu o rejestracji - bo to oczywiste ale o pozostałych procedurach celno-skarbowych?



Awatar użytkownika
Woski
Forum Master
Forum Master
Posty: 1482
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 12:13
Lokalizacja: bad homburg

Samochód z niemiec ... - procedury

Post autor: Woski » pn lis 21, 2011 22:46

Musisz robic w odpowiadajacych jednostkach twojemu adresowi zameldowania.



Blondynka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn gru 05, 2011 15:48

Re: Samochód z niemiec ... - procedury

Post autor: Blondynka » pn gru 05, 2011 17:28

Panowie, Blondynka :D potrzebuje pomocy!!!!

Kupiłam w Niemczech samochód i wracam nim na kołach do Polski. Powiedzcie mi czy wystarczy kupić żółte tablice które podobno kosztuja około 70 euro wraz z ubezpieczeniem, czy musze jeszcze za dodatkowe pieniądze kupic nowy Brief? Taką informacje wyczytałam w internecie. Czy do żółtych tablic dostaje sie jakiś dokument , gdzie wpisuje sie swoje dane, czy moge wracac tylko z umowa kupna samochodu i tym papierkami, które dostałam od sprzedającego?
Informacje które otrzymałam dotychczas są tak sprzeczne, ze juz sama nie wiem która jest właściwa! Dodam tylko, ze samochód kupiłam od Niemca, który równiez pojecia nie ma jak to dalej z tymi tablicami ugryżć, a że Niemcy tak samo sa kreatywni jak ...blondynki to jestem w czarnej d..........e!
W kwestii uzupełnienia informacji-samochód jest wymeldowany , na co mam stosowny papier i z duzego briefu ma obciety róg oraz stempel ze jest wymeldowany! Dla blondynki:) jest to jednoznaczne , ze nie jest dopuszczony do ruchu, w związku z tym pytanie: czy jak kupie żółte tablice z opłaconym ubezpieczeniem to upoważnia mnie to do jazdy do Polski? Bardzo prosze wytłumaczyć mi to oczywiście jak blondynce:) Pozdrawiam Joanna
:D



Awatar użytkownika
Woski
Forum Master
Forum Master
Posty: 1482
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 12:13
Lokalizacja: bad homburg

Samochód z niemiec ... - procedury

Post autor: Woski » pn gru 05, 2011 23:50

Oprocz tego briefu z obcietym rogiem, nie masz nowego duzego briefu ? Zielona, jednostronna karta A4 ?
Wystarczy, ze wykupisz tablice z zoltym paskiem Kurzzeitkennzeichen (W kazdym niemeickim urzedzie). Ich cena to od 70 do 120e, dowod rejestracyjny do tych tablic wypelniasz sama danymi auta. Dodatkowo otrzymasz do nich ubezpieczenie w postaci zielonej kartki A5 z twoimi danymi. Do wykupienia tablic wystarczy ci dowod osobisty i kasa, nie potrzebujesz znac danych auta, takze mozna je nabyc juz wczesniej, a nawet przy granicy po polskiej stronie u handlarzy. Mozesz na nich przyjechac do polski, nawet gdy auto bedzie wymeldowane (jak to zazwyczaj ma miejsce) ;)



Blondynka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn gru 05, 2011 15:48

Samochód z niemiec ... - procedury

Post autor: Blondynka » wt gru 06, 2011 00:23

Bardzo ci dziekuję Puchatku za odpowiedz, oczywiscie mam nowy duzy brief , tylko wiesz, przepatrzyłam internet na wszystkie strony i sa tak sprzeczne informacje, ze juz cała głupia jestem. W jednej publikacji pisza ze na żóltych nie możesz przekroczyc granicy Niemiec w innej publikacji pisza, że możesz, w trzeciej ze musisz jakis nowy brief kupic, no mówie Ci szaleństwo jakies> Juz nie wiem czy Ci którzy takie informacje zamieszczaja są blondynami czy ja typowa blondynka :elegant:
W kazdym razie chodzi mi o to czy przy żółtych tablicach dostane równiez te zielona kartę, bo wyczytałam ze tylko jakas różową, a do wyjazdu poza terytorium niemiec potrzebna jest zielona! Poza tym samochód ma TUV wazny do konca grudnia, wiesz generalnie chodzi mi o to zeby zaoszczedzic pare groszy no bo czerowne tablice sa droższe! Jeśli starczy ci cierpliwosci dla blondynki :D to jeszcze poprosze o potwierdzenie czy aby napewno do tych zołtych tablic dostane zielona karte! Joanna
A tak na marginesie to czy uwazasz ze 2400 euro za seata ibize 2004 rok ,klima, elektryczne gadżety i przebieg 137 tyś km to jest dobra cena czy przepłaciłam???



Awatar użytkownika
Woski
Forum Master
Forum Master
Posty: 1482
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 12:13
Lokalizacja: bad homburg

Samochód z niemiec ... - procedury

Post autor: Woski » wt gru 06, 2011 01:53

Jesli chcesz przekroczyc granice to musisz miec zielona karte. Kupujac tablice powiedz ze ja potrzebujesz, bo rownie dobrze mozna kupic tablice z zoltym paskiem bez niej.. Choc sprzedawcy widzac polaka zazwyczaj wiedza co jest potrzebne ;) Oczywiscie rozowy dowod do recznego wypisania tez dostaniesz.
Cena za ibi, jesli jest w dobrym stanie calkiem w porzadku ;)
W razie pytan mozesz odezwac sie na pw, czy gg to podpowiem adresy urzedow, i jak tam dokladnie pozalatwiac wszystko ;)



Blondynka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn gru 05, 2011 15:48

Re: Samochód z niemiec ... - procedury

Post autor: Blondynka » wt gru 13, 2011 23:19

Woski, bardzo Ci dziekuję, jeszcze raz ogromnie mi pomogłeś! Cieplutkie pozdrowienia posyłam!
Joanna



mik33
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 19:31
Lokalizacja: KS_LBL_LZA

Samochód z niemiec ... - procedury

Post autor: mik33 » śr gru 14, 2011 00:17

a jakby kolezanka miala problem z dogadaniem sie ,to sluze pomoca telefoniczna mieszkam w kassel niemiecki 015772913418 :-)



Awatar użytkownika
chudy87_CSW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 21:00
Lokalizacja: Świecie

Samochód z niemiec ... - procedury

Post autor: chudy87_CSW » czw sty 05, 2012 19:02

mam pytanie odnośnie kupna w polsce z komisu auta które zostało sprowadzone niedawno z niemiec,

właściciel komisu powiedział że wystawia fakturę, reszta załatwiona i wystarczy tylko jechać do urzędu komunikacyjnego u siebie i rejestrować,

jakie faktycznie powinienem mieć dokumenty, aby bez problemu zarejestrować auto?



Awatar użytkownika
Woski
Forum Master
Forum Master
Posty: 1482
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 12:13
Lokalizacja: bad homburg

Samochód z niemiec ... - procedury

Post autor: Woski » pt sty 06, 2012 16:15

niemieckie papiery, tlumaczenie, przeglad polski, oplacony 500zl recyklimg,dokument oplacenia akcyzy, wpis do ewidencji dzialalnosci handlarza, fakture



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości