Gti czy GTD? Silniki i ich wady i zalety

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Wnk12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob lip 17, 2021 10:40

Gti czy GTD? Silniki i ich wady i zalety

Post autor: Wnk12 » sob lip 17, 2021 10:56

Cześć wam wszystkim, uderzam do was forumowicze ponieważ mam problem z wyborem któregoś z w/w modeli. Posiadam obecnie Passata b8 z silnikiem 2.0 tdi 190km. I chciałbym nabyć Golfa GTI 7 w Face liftingu, tylko że nigdy nie miałem samochodu z silnikiem benzynowym,
I mam pytanie czy silniki TSI są awaryjne? I Czy olej biorą? I co możecie wy wypowiedzieć się na temat Gti bo ogólnie padło na wybór tego modelu poniewaz ma charakter sportowy, z kolei jakby okazało się że nie Gti to ostatecznie chciałem GTD ze względu na moc 190 koni i wagowo lżejszy od Passata



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1037
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: Gti czy GTD? Silniki i ich wady i zalety

Post autor: Pastusiak » sob lip 17, 2021 13:22

Powiem tak, nigdy nie miałeś benzyny bo robisz duże przebiegi czy jak? To w takim układzie tylko GTD, nie opłaca się benzyny na duże przeloty kupować.
TSI bywają kapryśne, a do tego sportowe auta mają to do siebie że nauczycielka ani emeryt na ryby tego nie kupowali, mogą być nieźle styrane.

Pytanie zasadnicze po co chcesz coś zmieniać? Zrób program w Passacie i śmigaj dalej, skoro rozpatrujesz też GTD.

Zamiast GTI to bym prędzej zrozumiał wybór Golfa "R" ale GTI? tak na prawdę przednionapędowa mocna benzyna.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10502
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Gti czy GTD? Silniki i ich wady i zalety

Post autor: doggie » pn lip 19, 2021 22:42

Zastanawiam się co konkretnie chcesz osiągnąć przechodząc z B8 do G7. Wg mnie to krok ani w przód ani w tył.

Auta z klasą to RS3, W177 45 S AMG czy emka. :) Wiem, budżet nie ten co poczciwa golfina



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14608
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Re: Gti czy GTD? Silniki i ich wady i zalety

Post autor: Michał_1977 » śr lip 21, 2021 06:35

doggie pisze:
pn lip 19, 2021 22:42
Zastanawiam się co konkretnie chcesz osiągnąć przechodząc z B8 do G7. Wg mnie to krok ani w przód ani w tył.

Auta z klasą to RS3, W177 45 S AMG czy emka. :) Wiem, budżet nie ten co poczciwa golfina
Może chłopak zwyczajnie zakochał się w Golfie, tak jak ja. Nie widzę się w innym aucie :bigok:
W mk5 zapakowaliśmy się w trójkę + full bagażu i nad morze pojechaliśmy. Mały, sprytny, łatwiej zaparkować niż Pasożytem.
Na zakupy, do pracy i na wczasy.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10502
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Gti czy GTD? Silniki i ich wady i zalety

Post autor: doggie » śr lip 21, 2021 11:32

Może. Ja swojej rodziny 2+3 nie widzę w Golfie chyba że kombi ale to już niestety skaleczony wizualnie Golf



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Gti czy GTD? Silniki i ich wady i zalety

Post autor: dreyfus » czw lip 29, 2021 13:39

doggie pisze:
śr lip 21, 2021 11:32
Może. Ja swojej rodziny 2+3 nie widzę w Golfie chyba że kombi ale to już niestety skaleczony wizualnie Golf
Też tak miałem dopóki grand Espace nie kupiłem tam to widzę na teraz nasze 2+3 :) 5 ISOFIX miejsca od groma



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości