Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
szewczi90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 660
Rejestracja: sob lip 02, 2011 22:36
Lokalizacja: - - - - - -
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: szewczi90 » czw lut 07, 2013 00:32

witam, słuchajcie może mi ktoś doradzić jaki silnik w VW Golfie będzie najlepszy z tych co podam
1.6SR 101KM
1.6 16V 105KM?

proszę mi powiedzieć czy jest wielka przepaść między tymi silnikami 1.6 a 2.0 ? chodzi mi o osiągi, spalanie mnie nie interesuje zbytnio

biorę trzy silniki pod uwagę
1.6sr
1.6 16v
2.0 115km


Obrazek

doniu92
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn kwie 02, 2012 23:24

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: doniu92 » czw lut 07, 2013 03:53

Ja kupując MK4 zdecydowałem się na benzyne (przebieg roczny 10 tys z groszami). Szukałem 1.6 16v (że ma niby lepszą kulture pracy od 8v i nie padają te skrzynie).
Trafił mi się jednak ładny mk4 1.6 SR - bałem się go kupić, ale zaryzykowałem bo jest zadbany, z dobrym wyposażeniem i nie narzekam. Jeżdżę nim od kwietnia, silnik pracuje równo, nie ma problemów z biegami (obecnie 140 tys ma przejechane), może bardziej go słychać na wolnych obrotach od 16v ale różnicy mi to nie robi bo to tylko jak zewnątrz słucham.
Mówią że do gazu jest lepszy 8v niż 16v, chociaż znam gościa co na 16v długo jeździ na gazie i problemów żadnych nie mial z LPG.
Na Twoim miejscu chyba bym szukal i 8v i 16v i brał tego który się trafi w lepszym stanie.
Aaa i 8v chyba lepiej od dolu ciągnie, nawet jest filmik na YT jak dwa mk4 podejmują dwie-trzy próby i 8v w delikatnie objeżdża 16v na przyśpieszeniu.


Obrazek

Awatar użytkownika
szakulvip
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 603
Rejestracja: pt sty 02, 2009 23:09
Lokalizacja: WP
Auto: Audi a4 b8
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: szakulvip » czw lut 07, 2013 11:33

nie polecany jest na pewno 1.6 16v azd, wydaje mi sie, że z benzynowych ma najwiecej "bolączek", choć wiadomo jak ktoś dba to i tym długo pojeżdzi. 1.6 8v lepiej sprawuje się na lpg, osiągi i spalanie porównywalne ma z 16v. a 2.0 z tego co mi wiadomo to też jest 8v i do gazu również w sam raz.
szewczi90 sprzedajesz swoje tdi? ja noszę się z zamiarem sprzedania, i szukam coś w 5d własnie z PB


Obrazek

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: herbu » czw lut 07, 2013 11:42

szewczi90 pisze:witam, słuchajcie może mi ktoś doradzić jaki silnik w VW Golfie będzie najlepszy z tych co podam
1.6SR 101KM
1.6 16V 105KM?

proszę mi powiedzieć czy jest wielka przepaść między tymi silnikami 1.6 a 2.0 ? chodzi mi o osiągi, spalanie mnie nie interesuje zbytnio

biorę trzy silniki pod uwagę
1.6sr
1.6 16v
2.0 115km
Zdecydowanie 2.0, ewentualnie 1.6 8V, na końcu 16V.
doniu92 pisze:Szukałem 1.6 16v (że ma niby lepszą kulture pracy od 8v i nie padają te skrzynie).
Nie zgodzę się z tym - dużo lepszą kulturę pracy ma 8V, a skrzynie padają w obydwu (ale tylko w tych robionych do maja 2001). 1.6 8V ma zdecydowanie lepszą elastyczność, fajniej się nim jeździ przy niskich obrotach, czego nie da się powiedzieć o 16V. Owszem, 16V jest dynamiczniejszy, ale tylko pod warunkiem otrzymywania obrotów powyżej 4000, dodatkowo trochę mniejsze jest spalanie. Jednak jeżdżąc normalnie, zmieniając biegi przy około 3000 obr. dużo fajniej sprawdza się 1.6 8V. Ma też prostszą budowę i tańsze części eksploatacyjne (rozrząd, świece, nie mówią już o lambdzie, która do 16V kosztuje minimum 450 zł i nie ma zamienników).
Ale jeśli miałbym wybór zdecydowanie wybrałbym 2.0 - ma wszelkie cechy 1.6 8V, czyli jest prosty, tani i dość ekonomiczny, a dodatkowo ma zauważalnie lepsze osiągi od 1.6. No i rewelacyjnie współpracuje z LPG, zresztą tak samo jak 1.6 8V (16V w sumie też - miałem i nie narzekałem).


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

genLODOWAmk2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 557
Rejestracja: czw lis 13, 2008 22:59
Lokalizacja: poznań
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: genLODOWAmk2 » czw lut 07, 2013 12:00

Nie zgodzę się z tym - dużo lepszą kulturę pracy ma 8V,
ja sie jednak z tym nie zgodze, jezdzilem bora 1.6 8v, i potem golfem 1.6 16v, roznica kolosalna na korzyść tego drugiego.... elastyczność... jak ktoś jezdzi po mieście to i tak tego nie wykorzystuje.... ja w swojej toyocie tez mam 16v i przy 40-50km/h moge wbic 5bieg i auto nie szarpie (ale oczywiście tak nie jeżdze)
Ale jeśli miałbym wybór zdecydowanie wybrałbym 2.0
to popieram... bardzo fajny silnik, nieźle sie jeździ


był golf 2 1.3.....

Awatar użytkownika
szakulvip
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 603
Rejestracja: pt sty 02, 2009 23:09
Lokalizacja: WP
Auto: Audi a4 b8
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: szakulvip » czw lut 07, 2013 12:17

genLODOWAmk2 pisze:ja w swojej toyocie tez mam 16v i przy 40-50km/h moge wbic 5bieg i auto nie szarpie
też to moge potwierdzic w mk4 1.6 16v, moj tato tak jeżdzi :D 50km/h i piąteczka i można spokojnie odpalić fajka :smoke:


Obrazek

Awatar użytkownika
szewczi90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 660
Rejestracja: sob lip 02, 2011 22:36
Lokalizacja: - - - - - -
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: szewczi90 » czw lut 07, 2013 12:34

szakulvip, tak zamierzam sprzedać TDI z wiosną/latem mój jest z połowy 98roku trochę już stary, zresztą już się trochę nim pobujałem, chce coś młodszego minimum 2002 rok skupiam się właśnie na Golfie IV bo myslalem jeszcze o o toyocie corolli ale nie wiem jestem bliższy VW, mam pytanko czy te 1.6SR były jeszcze w rocznikach 2002-2003? sam chciałbym 2.0 ale wiem że ten temat jest trudny bo mało jest takich aut z tym silnikiem i jeszcze w ładnym stanie, jednak 1.6 jest więcej i bardziej oklepane, chyba będzie tak jak radzicie brać co będzie w lepszym stanie, to co wniosek jest taki że jak by co to 1.6 16V będzie droższy w utrzymaniu niż 2.0 ? autko na pewno nie bedzie zatrute gazem to wiem na pewno, a jak to jest z tym olejem? jedni piszą że może go ubywać nie wiem co o tym myśleć.

a jeszcze jedno pytanie znajomy mnie kiedys przewiózł Golfem 2.0 automat trochę kombinowany wyglądał jak wersja USA moje pytanie czy jest silnik 2.0 z wiekszą mocą niż 115km? bo wtedy ta jazda tym golfem mnie zachwyciła osiągami z trudem mi uwierzyć że 115 km mogło robić taka robotę.


mniej więcej skupiam się na czymś takim tyle że to akurat rok 2001 (przykładowo)
http://otomoto.pl/volkswagen-golf-1-6-1 ... 56177.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ostatnio zmieniony czw lut 07, 2013 20:14 przez szewczi90, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek

Awatar użytkownika
szakulvip
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 603
Rejestracja: pt sty 02, 2009 23:09
Lokalizacja: WP
Auto: Audi a4 b8
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: szakulvip » czw lut 07, 2013 13:06

szewczi90 pisze:szakulvip, tak zamierzam sprzedać TDI z wiosną/latem mój jest z połowy 98roku trochę już stary, zresztą już się trochę nim pobujałem, chce coś młodszego minimum 2002 rok
no ja tak samo latem bedę sprzedawał, w moich rękach już idzie 5rok, odpukać jak dotąd żadnych awarii silnikowych przez 80kkm(jedynie wymiana napinacza), rodzina się powiększa i chce koniecznie coś w 5d, myślałem nad mk4 też min 02' PB lub a3 8l - tu już naprawde wybrać coś w 5d jest cięzko. Na dzień dzisiejszy: ceny oleju + stan 10 letni diesli przemawia do mnie, żeby szukać benzynki :)


Obrazek

doniu92
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn kwie 02, 2012 23:24

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: doniu92 » czw lut 07, 2013 16:29

Ja mam porównanie co do kultury pracy 1.6 8v i 1.6 16v. Wujek ma Bore 16v i na wolnych obrotach jest cichsza, w moim 8v słychać jakby delikatne "cykanie" i jak przygazuje to też głośniejszy, lecz podczas jazdy całkiem przyjemnie mi się nim jeździ. Jedyne co w tym moim SR mnie denerwuje (oprócz spalania) to brak 6 biegu - przy ponad 120 km/h w środku słychać już ryk silnika co jest mało przyjemne w trasie.
Co do elastyczności - wg. mnie 8v ma dosyć fajną elastyczność, często jeżdżę pod taką górkę i nawet na 4 biegu mi przyjemnie ciągnie, 5 bieg na równej drodze mogę wrzucić przy 50-60 km/h i jest w sam raz, nie szarpie ani nic podobnego. Ja od siebie mogę polecić ZADBANEGO 1.6 SR, gorzej jak ktoś mu wcześniej dawał w palnik to nity w skrzyni mogą się odezwać nowemu właścicielowi...
W sumie żałuję trochę, że nie szukałem 2.0 bo bym sobie go od razu zagazował i miał przynajmniej jakiś zapas mocy. Ten 1.6 niby ma swoje przyśpieszenie ale te 101 koni to zdecydowane minimum do golfa mi czasem przy wyprzedzaniu brakuje mocy, a jak się go zagazuje to lepiej nie będzie a może być trochę gorzej z mocą.
Lepiej szukać 2.0 ale w razie znalezienia jakiegoś 1.6 w dobrym wypasie i stanie to chyba bym go wziął. Ja tak trafiłem na Highline ze 132 tys przebiegu (raczej prawdziwy bo auto nic nie ma do wymiany w zawieszeniu itd) a weź znajdź TDI z takim przebiegiem...
Ostatnio zmieniony czw lut 07, 2013 16:37 przez doniu92, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

Awatar użytkownika
eGabeleXxX
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: czw lut 07, 2013 15:40
Lokalizacja: Szczerców

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: eGabeleXxX » czw lut 07, 2013 16:37

Witam,

przed wakacjami zamierzam kupić sobie (z pomocą budżetu rodzinnego) Golfa IV.
Od jakiegoś czasu głowię się nad silnikiem.
W grę wchodzi TDI lub benzyna z gazem, ponieważ chciałbym, żeby to wszystko było w miarę ekonomiczne.

Nie jeżdżę dużo, miesięcznie jakieś 700-800 km.
Jeżdżę też spokojnie, dlatego zależy mi nie tak bardzo na mocy, tylko tak jak napisałem, ekonomiczności i niezawodności.

Pod uwagę brałem oczywiście 1.9TDI 90KM, 110KM a z benzyn 1.6SR, 1.8 125KM i 2.0 115KM (wszystkie z LPG).
Chciałbym, aby auto nie miało problemu z odpalaniem w zimę i nie kopciło, gdy jednak się wciśnie ten pedał.
Nie chciałbym, żeby przy normalnej jeździe koszt 100 km przekroczył 35 zł.

Który silnik polecacie najlepiej jeśli chodzi o niezawodność / ekonomiczność?
Dodam, że budżet nie może przekraczać 11-12 tys. zł.

Z góry dziękuję, pozdrawiam!


Obrazek

doniu92
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn kwie 02, 2012 23:24

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: doniu92 » czw lut 07, 2013 16:44

eGabeleXxX, ja na Twoim miejscu bym odrzucił napewno 1.8 125KM jeśli ma współpracować z LPG.
Z TDI to szukałbym 110 konnego, tylko podstawa trafić w dobrym stanie bo wiadomo jakie są ceny napraw w dieslu w porównaniu do benzyniaka. Czasem to jest pozorna oszczędność, zaoszczędzisz na ropie, a nadrobisz w naprawie diesla.
U mnie ojciec tak się uchciwił na diesla w Oplu, to do tej kasy co wydał na remont bym dołożył drugie tyle i kupił Golfa IV jak marzenie w jakiejś dobrej opcji.


Obrazek

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: jhosef » czw lut 07, 2013 16:51

eGabeleXxX, jak robisz 12 tysięcy max rocznie to w ogóle nie patrz na diesla.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10537
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: doggie » czw lut 07, 2013 16:54

jhosef, no chyba że ideał od księdza ze Szwajcarii z przebiegiem 40 tyś km :D

eGabeleXxX, po co ci LPG przy tak niskich przelotach?



Awatar użytkownika
eGabeleXxX
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: czw lut 07, 2013 15:40
Lokalizacja: Szczerców

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: eGabeleXxX » czw lut 07, 2013 17:02

Po prostu szkoda mi pieniędzy na paliwo, do dziewczyny mam 50 km w jedną stronę i gdyby we wakacje wyszło zobaczyć mi się z nią więcej niż raz w tygodniu, to koszt już znacznie wzrasta.

W takim razie, jeśli nie diesel, to który z silników byłby fajny z LPG?
Teraz jeżdżę Focusem MK1 rodziców z silnikiem 1.6 i taka moc jest dla mnie spokojnie wystarczająca :).


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości