Sprzedam Golf 2 GTI 2.0 16V ABF 1990r. Cena 2021zł

Tylko ogłoszenia modeli MK2/Jetta

Moderatorzy: palio, QQxQ, Adek99, VIP

ODPOWIEDZ
camel
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

Sprzedam Golf 2 GTI 2.0 16V ABF 1990r. Cena 2021zł

Post autor: camel » wt wrz 14, 2021 09:39

Witam serdecznie wszystkich.
Sprzedaję Golfa 2 z kawałkiem historii. W skrócie - uszkodzona jest uszczelka pod głowicą, auto ma ważny przegląd i ubezpieczenie, odpala, jeździ. Cena 2021zł
Jeśli jesteś zainteresowany szczegółami to przeczytaj opis poniżej.

Golf został zakupiony przeze mnie i osobiście przywieziony z włoch w 2006 roku, był to oryginalny GTI.
Pierwotnie siedział tam 1.8 8V PB 112KM na elektronicznym wtrysku Digifant II.
Krótko po zakupie okazało się, że uszkodzony jest silnik, kopcił na niebiesko.
Po rozeznaniu sprawy postanowiłem zrobić swapa zamiast remontować obecny silnik.
Za dawcę posłużył Seat Toledo I z 1995r. a silnik to 2.0 16V ABF 150KM.
Jest to prawdopodobnie pierwszy w polsce Golf 2 ze swapem na ABF.
Dawca miał wtedy przebieg ~250kkm. Podmieniony z niego został silnik wraz z całym układem klimatyzacji, tylna belka wraz z tarczami i zaciskami, przednie sanki wraz wszystkimi elementami zawieszenia i tarcze (280mm), zaciski, servo hamulcowe (z ABS) oraz fotele i kanapa.
Dołożyłem też licznik skalowany do 260km/h i obrotomierzem do 8 tys obr. i MFA.
Praktycznie z zewnątrz i w dużej mierze wewnątrz nie widać śladów swapa.
Przez 15 lat zrobiłem ok 240kkm, byłem nim wielokrotnie na zlotach w Warszawie, Gdańsku, Nysie, Pęczniewie, Bautzen, innych mniejszych oraz w Chorwacji.
Ubezpieczenie i przegląd ważne są do 10.05.2022r.
Akumulator wymieniony na nowy w 2019r. - Yuasa
Rozrząd - do wymiany
Oleje, filtry i paski - do wymiany
Trochę golfowych rarytasów które są w aucie:
Centralny zamek, oryginalny pneumatyczny, ale rozbudowany o drzwi kierowcy - wszystkie zamykają się z pilota (wlew baku też). Jest też oryginalny scyzor z Passata B5
Czarna podsufitka, czarne boczne tylne i przednie słupki z regulacją wysokości pasów.
Elektryczne lusterka.
Elektryczne szyby.
Fabryczny immobilizer.
Fotele z regulacją wysokości siedziska.
Regulowana wysokość kolumny kierownicy.
Zagłówki w tylnych siedzeniach, tylna kanapa dzielona 1/3 na 2/3.
Na zdjęciach widać instalację gazową - już jej nie ma i nie ma śladu (typu wiercenie w dolocie). W dowodzie rejestracyjnym nie ma wbitej instalacji.
Posiadam dość obszerną dokumentację zdjęciową ze swapa, a nawet oryginalne zdjęcia z włoskiej aukcji na ebay z 2006 roku.
W sierpniu br pękł króciec wodny montowany do głowicy z prawej strony. Wydaje mi się, że zareagowałem dość szybko *#cenzura#* dalszej jazdy, króciec oczywiście wymieniłem ale okazało się że prawdopodobnie uszkodzeniu uległa uszczelka pod głowicą (choć to dziwne bo przecież jest stalowa). Technicznie auto odpala i jeździ, ale po nagrzaniu rośnie ciśnienie w układzie chłodzenia, temteratura rośnie powyżej 90st. itd.
Koszt kompleksowej naprawy głowicy oscyluje między 2 - 2,5 tyś. zł.
Mimo ogromnego przywiązania do tego auta, kawałka historii oraz sentymentu, nie mam zamiaru wydawać takiej kwoty aby znów jeździł. Obecnie mam małe dzieci, pozmieniały mi się troche priorytety i zwyczajnie nie mam na to czasu.
Obecnie auto stoi i czeka na nowego właściciela który sie nim zaopiekuje, jeśli się nie znajdzie to nowym właścicielem zostanie złomowisko.
Chcę je sprzedać za 2021 zł na zwykłych stalowych felgach (BBSy też są na sprzedaż, osobno, z oponami 195/45/16 po 2 sezonach).
Bardzo proszę o poważne traktowanie oferty, mam poczucie humoru ale teksty typu "wezmę za 1000" mnie nie śmieszą (na złomie zapłacą więcej). W kilku miejscach jest pordzewiały - maska, przy wlewie, przy przedniej szybie, drzwi i nie tylko. Jest też kilka połamanych plastików albo zacinających się mechanizmów - są to rzeczy na których dopieszczenie już nie miałem czasu. Jeśli ktoś chciałby o coś dopytać to proszę dzwonić 887-749_353

Po więcej zdjęć zapraszam do linka: https://1drv.ms/u/s!As1ESuYpVPK5pjTmr6- ... 1?e=2AyQjf
Obrazek

Loża szyderców & slow and low squad

camel
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

Re: Sprzedam Golf 2 GTI 2.0 16V ABF 1990r. Cena 2021zł

Post autor: camel » śr wrz 15, 2021 09:13

Sprzedane.

Loża szyderców & slow and low squad

ODPOWIEDZ

Wróć do „MK2/Jetta”