1.4 TSI 125KM zwiększenie mocy w Superbie III

Forum techniczne związane z silnikami TSI/TFSI

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, Borys, VIP

Fable94
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr gru 11, 2019 19:43

1.4 TSI 125KM zwiększenie mocy w Superbie III

Post autor: Fable94 » śr gru 11, 2019 19:59

Witam Panowie
Wcisne się tutaj z pytaniem o zwiększenie mocy w moim Superbie.
Sprawa wygląda tak. 1.4 TSI o mocy 125 KM daje rade w tym aucie ale gdy jadę sam. Jeśli jednak mam pełny samochód to już trochę gorzej.
Stąd pomysł na zwiększenie mocy. Wychodziła też wersja 150KM w tym samym silniku więc mam do Was pytanie czy orientuje ie się skąd taki przyrost mocy? Dowiedziałem się, że była tam montowana większą turbina. Zna ktoś może temat? Chciałbym zeby profesjonalny warsztat zrobił mi nową mapę ale nie chciałbym by turbina obecna musiała to kręcić stąd pomysł na zmianę turbiny jeśli faktycznie była inna.
Naprowadzcie mnie proszę bym wiedział co mówić tunerowi :)
PS tak na marginesie nie wiecie może czy w Superbie III znajdzie się miejsce na ten wydech https://www.otomoto.pl/oferta/tlumik-wy ... BR3LK.html



Awatar użytkownika
flo89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Golf MK7 2016
Silnik: CZCA

Re: 1.4 TSI 125KM zwiększenie mocy w Superbie III

Post autor: flo89 » czw gru 12, 2019 08:34

Ty masz coś mówić tunerowi? Dobry tuner sam doradzi co trzeba zrobić, to bardzo popularny silnik, na pewno zrobił już takich dziesiątki jak nie setki. Wersja oprócz większego (innego) turbo różni się też międzyinnymi wałkami rozrządu. W słabszej wersji tylko na zaworach ssących jest zmienna faza rozrządu. W mocniejszej wersji również na wydechowych. To takie dwie największe różnice. Nie mniej jednak w necie jest pełno wersji 125 zrobionych nawet na 160 koni.
Jeśli o różnice w turbo chodzi to wygląda to tak: koło turbiny 37 vs 39.2 mm średnicy, koło kompresora 40 vs 41 mm średnicy, maksymalne doładowanie 1.8 vs 2.2 bara.


MK7 2016 1.4 TSI CZCA Highline

ODPOWIEDZ

Wróć do „TSI/TFSI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości