Usunięcie zaworu pcv w tfsi- bezpieczne?

Forum techniczne związane z silnikami TSI/TFSI

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, Borys, VIP

plasteryzator1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt mar 09, 2007 20:59

Usunięcie zaworu pcv w tfsi- bezpieczne?

Post autor: plasteryzator1 » czw lut 02, 2017 18:06

Witam, zastanawiam się nad takim czymś do mojego mk5 GTI - http://www.forgemotorsport.co.uk/VAG_20 ... -1361.html" onclick="window.open(this.href);return false; znalazłem taki kit na aliexpres oczywiście nie forge tylko jakiś epman za niewiele ponad 100zl i zastanawiam się czy jest to dobre dla tego silnika? Ponieważ odprowadzenie oparów jest całkiem zaślepione( czy może się mylę i działa to na innej zasadzie)! Czy ktoś używał taki zestaw czy lepiej kupić oryginalny zawór PVC? Jeżeli nie jest to dobre rozwiązanie prosił bym o wyjaśnienie dla czego ? A jeżeli nie jest to złe rozwiązanie to też prosił bym o jakieś objaśnienia z góry dziękuję za poświęcony czas.



plasteryzator1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt mar 09, 2007 20:59

Re: Usunięcie zaworu pcv w tfsi- bezpieczne?

Post autor: plasteryzator1 » sob lut 04, 2017 10:21

Witam ponownie. Nie wiem czy kogoś to interesuje ale już wszystko wiem co i jak z tym "pcv delete kit". Mianowicie zestaw o który pytałem nie jest dobry ponieważ jest to rozwiązane w taki sposób że wszystkie opary oraz olej po zamontowaniu tego zestawu trafiają w układ dolotowy w okolice turbiny co w dalszym ciągu równa się z zasyfieniem zaworów, kolektora i dochodzi jeszcze do tego intercooler i turbo. Jedyne sluszne rozwiązanie to coś takiego- https://www.google.pl/search?q=catch+ca ... s0et_FyVSM" onclick="window.open(this.href);return false;: zestaw z separatorem oleju. Cena takich zestawów powala ale myślę że można to zrobić dużo taniej (ja już zacząłem tworzyć podobny zestaw) separator oleju można kupić za ok.100zl do tego wężyki opaski no i płytka do pokrywy zaworów z 3 krućcami - robię ją ze starego zaworu pcv - odciolem od niego gruszkę z membraną i w to miejsce wkleiłem 2 króćce do zamontowania wężyków do separatora oleju , myślę że zda to egzamin. Pozdrawiam.



Hera7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: śr cze 15, 2011 23:30
Lokalizacja: Szydłowiec

Usunięcie zaworu pcv w tfsi- bezpieczne?

Post autor: Hera7 » sob lut 04, 2017 13:44

Jeśli będziesz miał gotowy zestaw daj znać jak się to sprawuje i wrzuć jakieś foto. Sam posiadam mk5 GTI i będę musiał zrobić/kupić coś takiego.



plasteryzator1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt mar 09, 2007 20:59

Usunięcie zaworu pcv w tfsi- bezpieczne?

Post autor: plasteryzator1 » czw lut 09, 2017 19:30

Jak się sprawuje to nie wiem bo auto zimą stoi w garażu nie używane , odpala i pracuje normalnie ale jak będzie podczas jazdy napiszę dopiero wiosną. Nie jest to może pięknie wykonane ale ważne żeby spełniło swoją rolę no i kosztowało mnie to ok 150zł + trochę pracy.
Ostatnio zmieniony czw maja 11, 2017 20:58 przez plasteryzator1, łącznie zmieniany 1 raz.



Hera7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: śr cze 15, 2011 23:30
Lokalizacja: Szydłowiec

Usunięcie zaworu pcv w tfsi- bezpieczne?

Post autor: Hera7 » czw lut 09, 2017 20:10

Dobrze to wygląda robota na plus i najważniejsze żeby spełniało swoją role.



ODPOWIEDZ

Wróć do „TSI/TFSI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości