golf v gti zmiana silnika z axx na ....

Forum techniczne związane z silnikami TSI/TFSI

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, Borys, VIP

axon1979
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr lis 19, 2014 23:44

golf v gti zmiana silnika z axx na ....

Post autor: axon1979 » czw lis 20, 2014 08:43

Witam
Mam prośbę do szanownych kolegów z forum.
Od wczoraj stałem się na nowo posiadaczem golfa gti z 2005r. oznaczenie silnika AXX
Golfa kupiłem okazyjnie z uszkodzonym silnikiem (pęknięta głowica, zerwany łańcuszek rozrządu)
Nie chcę się bawić w naprawę silnika gdyż koszty z tym związane mogą przekroczyć wartość używanego silnika.
Oryginalnie w tym samochodzie siedzi silnik AXX, praktycznie nieosiągalny na allegro, wiem że zamiennie powinien pasować silnik o oznaczeniu BWA który jest montowany poprzecznie w autach takich jak golf,passat,octavia,leon,
ale też jest problem ze znalezieniem takiego z małym przebiegiem a większość które są w przystępnej cenie mają najechane około 170 tys. km. (sam nie wiem czy to dużo jak na silnik turbo fsi ?)
I tu moje pytanie : czy da się założyć silnik np. o oznaczeniu BGB który jest montowany w Audi A4 (jest tam montowany wzdłużnie) czy łapy silnika da się przekręcić tak aby go założyć poprzecznie ? oczywiście kolektory przekręciłbym z mojego silnika AXX pewnie też miska olejowa do wymiany zw względu na inne mocowanie silnika i nie wiem jak z pompą olejową czy trzeba by było zmienić całą pompę czy tylko przekręcić smok ?? Oczywiście cały osprzęt silnika zostanie oryginalny, chcę kupić tylko sam silnik bez osprzętu ale niestety nie wiem na 100% czy będzie pasował......

Może któryś z kolegów przerabiał temat zmiany silnika?
Będę wdzięczny za pomoc



Awatar użytkownika
golfer_1984
VW Baron
VW Baron
Posty: 3387
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 12:43
Lokalizacja: PODKARPACIE
Kontakt:

golf v gti zmiana silnika z axx na ....

Post autor: golfer_1984 » czw lis 20, 2014 19:11

Szukaj poprzecznego silnika TFSI, może z ED30 albo wsadzaj z MK6 GTI.



axon1979
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr lis 19, 2014 23:44

Re: golf v gti zmiana silnika z axx na ....

Post autor: axon1979 » pt lis 21, 2014 12:09

Wczoraj zakupiłem silnik o oznaczeniu BWA z wymontowany z VW EOSa z przebiegiem 105 mil silnik bez osprzętu jedynie zostały nie zdemontowane wtryskiwacze. W sobotę będę "walczył" z przełożeniem motoru



PLCali
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw paź 31, 2013 11:14

Re: golf v gti zmiana silnika z axx na ....

Post autor: PLCali » śr lis 26, 2014 00:50

Czyli turbo dokupujesz osobno?


Obrazek
Cupra MY08/Eibach ProKit/DP+Sport Cat/Forge TwinTake+QuickShifter+SideShifter/RS4 Valve/CDLA+Autotech/ MilltekCat-Back/S3 IC/SachsPerformance/APsportfahrwerke/GSG/RCD 510/Gladen+Crunch/Zimmermann/JR JR3 18"

ODPOWIEDZ

Wróć do „TSI/TFSI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości