2.0 TSI - falujące obroty.

Forum techniczne związane z silnikami TSI/TFSI

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, Borys, VIP

Awatar użytkownika
ptaku
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 530
Rejestracja: czw mar 15, 2007 21:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

2.0 TSI - falujące obroty.

Post autor: ptaku » pn sty 31, 2011 11:27

Witam,
Od jakiegoś czasu mam problem z moim autem, problem polega na tym ze na rozgrzanym silniku ( bieg jałowy ) zdaża się że faluja mi obroty od 1100 do 1300 RPM. Zgłosiłem to w ASO, sprawdzili wszystko i po podłączeniu komputera wyskoczył im błąd przepustnicy więc ja przeczyścili i zrobili adaptacje jednakże to nie pomogło. Po kilku dnich był kolejny serwis i wymiana przepustnicy wraz za adaptacją na nową co dalej nie pomogło obroty dalej raz faluja a raz nie na rozgrzanym silniku na biegu jałowym, Czy miał ktoś już ten problem i wie co może być przyczyną ? W środę kolejny serwis :/


MY 2017| MK 7.5 .:R | Variant | DSG| Indium Grey
Mój VaRia(n)t
Grupa na FB Golf R/R32 Polska
Gdyby Golf R był dla wszystkich nazywałby się GTI

filipo2005
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw lut 25, 2010 23:10
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: 2.0 TSI - falujące obroty.

Post autor: filipo2005 » czw lut 03, 2011 16:17

Ja mam tak już od 17 tys km, i niewiadomo co to było, aż ostatnio po sciganiu z kolegą samochod przestał pracowac na jeden cylinder, i mechanik stwierdził ze albo cewka albo wtrysk. Cewka była ok, wiec miałem miec wymieniony wtrysk, lecz po wykasowaniu błedu przez serwis vw problem sie nie pojawił, ale drgania jak były tak są, wiec pewnie ten wtrysk jest walnięty i przez niego są te drgania,a predzej czy pozniej znowu przestanie działac to go wtedy wymienie,a do drgań się przyzwyczaiłem, wiec mi bardzo na tym już nie zależy :jezor:



kubzach
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr cze 09, 2010 23:50
Lokalizacja: mazowsze

2.0 TSI - falujące obroty.

Post autor: kubzach » ndz lut 06, 2011 00:29

mam taka sama sytuacje jak ptaku:)



Awatar użytkownika
ptaku
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 530
Rejestracja: czw mar 15, 2007 21:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: 2.0 TSI - falujące obroty.

Post autor: ptaku » sob lut 19, 2011 15:20

U mnie problem ustał ( 2 tyg ) po updejcie sterownika silnika. Puki co nie zauważyłem ponownych problemów z obrotami a innych dolegliwości silnik nie ma i nie miał. Mam nadzieję że problem nie powruci.


MY 2017| MK 7.5 .:R | Variant | DSG| Indium Grey
Mój VaRia(n)t
Grupa na FB Golf R/R32 Polska
Gdyby Golf R był dla wszystkich nazywałby się GTI

Awatar użytkownika
ptaku
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 530
Rejestracja: czw mar 15, 2007 21:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

2.0 TSI - falujące obroty.

Post autor: ptaku » sob sty 07, 2012 14:03

Problem po niecałym roku znów się pojawił. Ma ktoś jakieś pomysły bo ASO twierdzi że wszystko jest ok i nic nie mogą zrobić :) Sytuacja zdarza się raz na kilka/kilkanaście dni :/


MY 2017| MK 7.5 .:R | Variant | DSG| Indium Grey
Mój VaRia(n)t
Grupa na FB Golf R/R32 Polska
Gdyby Golf R był dla wszystkich nazywałby się GTI

mirass
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 633
Rejestracja: czw lut 23, 2006 21:23
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: 2.0 TSI - falujące obroty.

Post autor: mirass » ndz sty 08, 2012 01:09

ptaku pisze:Problem po niecałym roku znów się pojawił. Ma ktoś jakieś pomysły bo ASO twierdzi że wszystko jest ok i nic nie mogą zrobić :) Sytuacja zdarza się raz na kilka/kilkanaście dni :/

spawdzic odme


www.vagtune.pl tel. 502730289

Geno17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: sob sie 28, 2010 13:47
Lokalizacja: WWA

2.0 TSI - falujące obroty.

Post autor: Geno17 » pn sty 23, 2012 16:23

U mnie od pierwszych kilometrów wpadał w wibracje, nauczyłem się z tym żyć, bo serwis rozkłada ręce :chytry:



kierownik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: sob mar 28, 2009 11:36
Lokalizacja: pomorze

2.0 TSI - falujące obroty.

Post autor: kierownik » pn sty 23, 2012 19:35

MAM leona cupra07 u mnie padł zawór odpowietrzający silnik, tak zwana odma można to sprawdzić w 5 min zdejmując pokrywe silnika i zdjecie rury od odmy w która należy dmuchać i sprawdzać czy blokuje w jedna strone jak nie blokuje to ona właśnie padła. Pozdrawiam



theOne_
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: wt maja 03, 2011 17:19

Re: 2.0 TSI - falujące obroty.

Post autor: theOne_ » sob lut 18, 2012 11:22

Geno17 pisze:U mnie od pierwszych kilometrów wpadał w wibracje, nauczyłem się z tym żyć, bo serwis rozkłada ręce :chytry:
a ja tak mam w 1.8 tsi, manual (drgawki, nie falują obroty) ;) oczywiście serwis nie wie co z tym zrobić. zauważyłem, że drgawki mają tsi z manualem, nie słyszałem o przypadku z dsg. sam w tyg. mam zamiar zamówić gti dsg... mam nadzieje, że chociaż teraz tego nie uświadczę, choć da się przyzwyczaić.


był Passat 1.8 tsi '10, jest Golf GTI 35 '12 + ford mondeo '14 2.0 tdci @ 188hp

Awatar użytkownika
fixxxer
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: pn maja 09, 2011 10:03
Lokalizacja: SMI...

2.0 TSI - falujące obroty.

Post autor: fixxxer » wt paź 23, 2012 20:32

Hmm.. Panowie drodzy a czy macie przy okazji wrażenie, że np jadać na obrotach 1700-1800 (np powoli na 2-ce po rondzie) tak jakby silnik nerwowo pracował i tracił trochę mocy (bo nie wiem czy o takie drgawki chodzi).

ja mam takie coś od 3 dni i niby nie przeszkadza mocno, ale ciągłe wrażenie że coś jest nie tak z autem boli :? szczególnie mając w głowie historię o rozsypujących się rozrządach,



ODPOWIEDZ

Wróć do „TSI/TFSI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości