1.4 TSI 160KM - chip tuning

Forum techniczne związane z silnikami TSI/TFSI

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, Borys, VIP

Awatar użytkownika
XenosagaII
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: czw lip 31, 2008 07:08
Lokalizacja: WaFka
Kontakt:

1.4 TSI 160KM - chip tuning

Post autor: XenosagaII » śr cze 13, 2012 08:14

ja chyba zrobie ego moda na sam koniec jak mi sie bedzie gwarancja konczyla :( ale te dodatkowe 50 kucyków korci jak cholera i dodatkowe niutki :P



mug
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob cze 05, 2010 21:05
Lokalizacja: 3miasto

Re: 1.4 TSI 160KM - chip tuning

Post autor: mug » sob cze 23, 2012 00:36

cabbage pisze:Orientuje się ktoś jak wygląda sytuacja z poprawkami i zmianami na dzisiejszy dzień z silnikiem 1.4 TSI 160 Koników? dalej występują takie kłopoty jak w początkowej fazie produkcji.? Ja na swoim mam już 6 tys, i całe szczęście nic się nie dzieje lecz przyznam szczerze że niektórych opinii się przestraszyłem :)
Pytam, bo mocno zastanawiam się nad jakąś zmianą sofciku :)
mam/miałem dwa auta z tym silnikiem (1.4 TSI 160). w poprzednim egzemplarzu produkcja 1Q 2009 przy ok 55k przebiegu wymiana łancucha rozrządu z napinaczem (gwarancja) poprzedzona charakterystycznymi odgłosami po odpaleniu auta na zmino. później nie wiem bo sprzedałem ale nowy nabywca jeszcze nie pukał do mych drzwi więc raczej wszystko gra. nowy egzemplarz 3Q 2011 na razie 15k przebiegu bez objawów niedomagania. w tym właśnie myślę nad chipem. kilka dodatkowych kucy a przede wszystkim większy moment by się przydały. chętnie bym poznał opinie kogoś, kto z chipem już parę kilometrów przejechał. w końcu kilka tych modyfikacji dla tego silnika w polsce już było. choćby w scirocco (youtube) czy ibiza.
odnośnie akcji serwisowej w latach 2009/2010 to nie zmniejszała ona maksymalnej mocy. niemniej jednak ingerowała w ecu i zmieniała przebieg wartości mocy/momentu. w aucie nr1 miałem w serwisie akcje na soft dwukrotnie.



Awatar użytkownika
cabbage
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: wt lis 15, 2011 22:55
Lokalizacja: Opole

Re: 1.4 TSI 160KM - chip tuning

Post autor: cabbage » sob lis 10, 2012 21:18

mug pisze:
cabbage pisze:Orientuje się ktoś jak wygląda sytuacja z poprawkami i zmianami na dzisiejszy dzień z silnikiem 1.4 TSI 160 Koników? dalej występują takie kłopoty jak w początkowej fazie produkcji.? Ja na swoim mam już 6 tys, i całe szczęście nic się nie dzieje lecz przyznam szczerze że niektórych opinii się przestraszyłem :)
Pytam, bo mocno zastanawiam się nad jakąś zmianą sofciku :)
mam/miałem dwa auta z tym silnikiem (1.4 TSI 160). w poprzednim egzemplarzu produkcja 1Q 2009 przy ok 55k przebiegu wymiana łancucha rozrządu z napinaczem (gwarancja) poprzedzona charakterystycznymi odgłosami po odpaleniu auta na zmino. później nie wiem bo sprzedałem ale nowy nabywca jeszcze nie pukał do mych drzwi więc raczej wszystko gra. nowy egzemplarz 3Q 2011 na razie 15k przebiegu bez objawów niedomagania. w tym właśnie myślę nad chipem. kilka dodatkowych kucy a przede wszystkim większy moment by się przydały. chętnie bym poznał opinie kogoś, kto z chipem już parę kilometrów przejechał. w końcu kilka tych modyfikacji dla tego silnika w polsce już było. choćby w scirocco (youtube) czy ibiza.
odnośnie akcji serwisowej w latach 2009/2010 to nie zmniejszała ona maksymalnej mocy. niemniej jednak ingerowała w ecu i zmieniała przebieg wartości mocy/momentu. w aucie nr1 miałem w serwisie akcje na soft dwukrotnie.
I jak kolego robił jakiegoś sofcika :D ?


Moje Maleństwo :)) Jetta MK VI TSI
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=466729" onclick="window.open(this.href);return false;


ObrazekObrazek

mug
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob cze 05, 2010 21:05
Lokalizacja: 3miasto

Re: 1.4 TSI 160KM - chip tuning

Post autor: mug » ndz lis 11, 2012 00:26

I jak kolego robił jakiegoś sofcika :D ?
Echh. Tyle czasu od tamtego posta minęło a u mnie nic. Trochę liczyłem, że ktoś się pochwali swoimi zmianami. Ja dosłownie w zeszłym tygodniu obdzwoniłem ze dwie firmy, które zmianami się zajmują. Jestem coraz bardziej przekonany ale nie wiem czy w tym roku coś zdziałam. Jak się coś zmieni na pewno napiszę.



Awatar użytkownika
XenosagaII
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: czw lip 31, 2008 07:08
Lokalizacja: WaFka
Kontakt:

1.4 TSI 160KM - chip tuning

Post autor: XenosagaII » ndz lis 11, 2012 22:42

Pare dni temu w CompSport był golf CAVD i wycisneli mu 215 kucy.
Ja mam auto z końca 2009 czyli pewnie Q1. Jak narazie wymienionej rozrzad przy 66k.
Nadal myśle o Stage1w CSie.



Awatar użytkownika
cabbage
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: wt lis 15, 2011 22:55
Lokalizacja: Opole

Re: 1.4 TSI 160KM - chip tuning

Post autor: cabbage » ndz lis 11, 2012 23:43

mug pisze:
cabbage pisze:Orientuje się ktoś jak wygląda sytuacja z poprawkami i zmianami na dzisiejszy dzień z silnikiem 1.4 TSI 160 Koników? dalej występują takie kłopoty jak w początkowej fazie produkcji.? Ja na swoim mam już 6 tys, i całe szczęście nic się nie dzieje lecz przyznam szczerze że niektórych opinii się przestraszyłem :)
Pytam, bo mocno zastanawiam się nad jakąś zmianą sofciku :)
mam/miałem dwa auta z tym silnikiem (1.4 TSI 160). w poprzednim egzemplarzu produkcja 1Q 2009 przy ok 55k przebiegu wymiana łancucha rozrządu z napinaczem (gwarancja) poprzedzona charakterystycznymi odgłosami po odpaleniu auta na zmino. później nie wiem bo sprzedałem ale nowy nabywca jeszcze nie pukał do mych drzwi więc raczej wszystko gra. nowy egzemplarz 3Q 2011 na razie 15k przebiegu bez objawów niedomagania. w tym właśnie myślę nad chipem. kilka dodatkowych kucy a przede wszystkim większy moment by się przydały. chętnie bym poznał opinie kogoś, kto z chipem już parę kilometrów przejechał. w końcu kilka tych modyfikacji dla tego silnika w polsce już było. choćby w scirocco (youtube) czy ibiza.
odnośnie akcji serwisowej w latach 2009/2010 to nie zmniejszała ona maksymalnej mocy. niemniej jednak ingerowała w ecu i zmieniała przebieg wartości mocy/momentu. w aucie nr1 miałem w serwisie akcje na soft dwukrotnie.

a gdzie to znaleźć czy mój model to 3Q cz inny bo też mam z 11roku ?:) No i jak sprawuje Ci się ten silniczek, jaki przebieg i czy wystąpiły jakies problemy z tym rozrządem ?


Moje Maleństwo :)) Jetta MK VI TSI
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=466729" onclick="window.open(this.href);return false;


ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
XenosagaII
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: czw lip 31, 2008 07:08
Lokalizacja: WaFka
Kontakt:

1.4 TSI 160KM - chip tuning

Post autor: XenosagaII » czw lis 15, 2012 23:20

Ja mam Q2 ale nie pamietam gdzie to sprawdziłem gdzieś znalazłem dekoden VINa



ODPOWIEDZ

Wróć do „TSI/TFSI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości