[MK3 1,4] Czujnik położenia przepustnicy.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: miś fazi, Qto, italiano_83, edzio, VIP

[MK3 1,4] Czujnik położenia przepustnicy.

Postprzez niunioit » Śr gru 13, 2006 12:40

Witam
Mam pbolemik z obrotami w golfie mk3 silnik 1,4.
bylem na komputerze i wykazalo ze mam zamkniety czujnik polozenia przepustnicy ( czujnik F60).
Mozna go samemu wymienic i gdzie on sie wogole znajduje...?
I ile kosztuje?Jak wyglada??...Szukalem na allegro ale nie ma...
pozdrawiam i dziekuje za pomoc
niunioit
Mały gagatek
Mały gagatek

Online: 0s

Postprzez undertow » Śr gru 13, 2006 13:01

be quick or be dead..
undertow
Mały gagatek
Mały gagatek

Online: 1h 43m

Postprzez Paweł_G » Śr gru 13, 2006 14:06

Czujnik ten jest nie wymienialny!!!!!
Jest on przykręcany do dolnego elementu wtrysku na podczas montarzu w fabryce i jest to jedyne właściwe położenie tego czujnika. Nie da się go wymienic i ustawić ręcznie jak to ktoś podaje w wątku przytoczonym wyżej - totalna bzdura!!! Ja też go miałem do wymiany bo robił zwarcie do masy i kupiłem sam czujnik - ustawił mi go mechanik używając do tego Vaga i był spokój z obrotami jakieś 2 miesiące. Po tym czasie usterka znów się pojawiła i dopiero po trafieniu do pożądnego douczonego mechanika dowiedziałem się że nie wolno tego w ogóle odkręcać!!!Musiałem kupić cały wtrysk (choś potrzebny jest tylko dół gaźnika ale nie sprzedają tego osobno) na szrocie. Dopiero za 4 razem trafiłem taki wtrysk w którym nie był odkręcany czujnik i od tego czasu auto chodzi mi równo 850 obr/min na jałowym po rozgrzaniu. Jak chcesz mieć spokój to tylko taka naprawa jaką przedstawiłem jest możliwa. A jak chcesz próbować to moge ci za 100 zł oddać cały wtrysk z 2 czujnikami i baw się.
Pozdrawiam Paweł
Obrazek
Paweł_G
Ma gadane
Ma gadane

Online: 0s

Powrót do Techniczne (archiwum)