Czujnik HALLA (ABU 1,6)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
LASOT-A
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: czw mar 09, 2006 13:30
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: LASOT-A » śr wrz 20, 2006 15:02

RobertP pisze:nic nie zepsujesz w nim, ja czyściłem WD40 i benzynką i wszystko składałem jak było ładnie wysuszone ...
No to lux DZIEKI :bigok:

[ Dodano: Sro 20 Wrz, 2006 ]
lejem pisze:Jakbyś sie wybrał do Włodawy to mogę Ci pożyczyć do testów 6 pinowy. Ewentualnie poczta.
Kurczę dzięki, ale widzisz wyjazd do Włodawy odpada (w sumie nie jest daleko) tylko że bałaganią mi obroty na zimnym silniku a jak silnik ciepły to śmiga no może czasem zafalują tak że spadają na drugą kreskę od dołu i cyka ale za wolno, to i tak musiał bym go jakieś dwa dni potrzymać u siebie i wybadać bo inaczej to lipa. (Może pocztą tylko jak?)
Dodam jeszcze że jak wysprzęglam auto, to wskazówka obrotomierza spada bardzo szybko na dół i obroty biegu jałowego jakby się ratowały przed gaśnięciem. (To się dzieje na zimnym). Pozdrawiam.


Brillantschwartz perleffect - LA9V
Jeżdże nisko, leże na glebie, grunt to zawieszenie... Jedziesz?

lysyrobek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: sob wrz 03, 2005 20:55
Lokalizacja: JORDANÓW

Post autor: lysyrobek » śr wrz 20, 2006 16:58

Witam
Tez mam ABU i u mnie sie działo cos takiego ze czasami nie mogłem w ogóle zapalic (wskazówka obrotomierza nawet nie drgała jak rozrusznik krecił) wystarczyło poruszac kablami od czujnika halla i zapalał. W czasie jazdy tez potrafił zgasnąć albo wskazówka od obrotomierza spadała nagle do zera po czym znowu wracała na swoje miejsce. Badałem auto na kompie wszystko ok. Mysłałem ze to wina kabli, że po prostu gdzies jest któryś przerwany bo kazdy mi mówił ze czujnik halla albo działa albo nie działa i auto w ogóle nie zapali jakby był niesprawny. Okazało się że to była wina czujnika halla bo od czasu jak go wymieniłem wszystko jest dobrze, musiał chyba po prostu wolno umierac. Więc jezeli cos takiego Ci sie dzieje to wymieniaj.
Pozdrawiam

[ Dodano: Sro Wrz 20, 2006 17:10 ]
A co do wymiany czujnika halla w ABU jest to bardzo proste i nie dawaj zarabiac mechanikom (biorą za to chyba z 50 - 100 zł) tylko sam wymien.
Ja kupiłem orginalny czujnik halla Boscha z kostką (bo są i bez kostki tylko z kabelkami) na allegro za 140 zł (w komplecie z plastikowym kółkiem i bolcem i podkładkami)

1. Najpierw zaznacz połozenie aparatu zapłanowego zebys mógł pózniej wszystko miec tak jak przed rozkręceniem
2. sciągnij kopułkę rozdzielacza
3. odkręć 2 śruby którymi jest przymocowany aparat do silnika
4. wyciąg aparat
5. zapamietaj połozenie plastikowego kółka z wystającym bolcem (nie wiem jak to sie nazywa :) ) bo mozna go załozyc w 2 połozeniach
6. wybij bolec zabezpieczający i uwazaj zeby plastikowego bolca nie uszkodzic
7. nie zgub metalowych podkładek
8 wyciąg tulejke wraz z osłona metalowa do odczytu impulsów
9. teraz masz obudowe rozdzielacza do której jest przykręcony czujnik halla 2 srubkami
10. poskładac w odwrotnej kolejności
Jakby coś to służe pomocą :)



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » czw wrz 21, 2006 00:03

lysyrobek pisze:A co do wymiany czujnika halla w ABU jest to bardzo proste i nie dawaj zarabiac mechanikom (biorą za to chyba z 50 - 100 zł) tylko sam wymien.
Ja kupiłem orginalny czujnik halla Boscha z kostką (bo są i bez kostki tylko z kabelkami) na allegro za 140 zł (w komplecie z plastikowym kółkiem i bolcem i podkładkami)
ooo cena wydaje mi się dość niska tzn. bardzo dobra !
ale czasami a nawet cżesto da się naprawić kosztem mniej więcej 10zł i swojej robocizny :-)



Awatar użytkownika
LASOT-A
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: czw mar 09, 2006 13:30
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: LASOT-A » czw wrz 21, 2006 13:46

lysyrobek pisze:Jakby coś to służe pomocą
Dzięki z wyczerpującą odpowiedź. - Puncik dla Ciebie oczywiście.
Pozdrawiam. :bigok:

[ Dodano: Czw 21 Wrz, 2006 ]
RobertP pisze:ooo cena wydaje mi się dość niska tzn. bardzo dobra !
ale czasami a nawet cżesto da się naprawić kosztem mniej więcej 10zł i swojej robocizny
Do tego zmierzam aby koszty były jak najmniejsze - chciałbym jeszcze znać symbol samego halotronu z mojego ABU. Może ktoś ten symbol odczytał?


Brillantschwartz perleffect - LA9V
Jeżdże nisko, leże na glebie, grunt to zawieszenie... Jedziesz?

Alladyn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 19:31
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: Alladyn » czw wrz 21, 2006 20:09

Witam

Mam problem z moim VW Jetta "87 1,8 PF (pełny wtrysk).
Problem polega na tym, że niedawno wybuchł niewielki pożarek w komorze silnika nic wielkiego, „osmażyły” się tylko kabelki i trochę plastiku. Odbudowałem już instalacje elektryczną i całą pneumatykę. Problemy są z odpaleniem samochodu.
Wszystko działa OK tylko gubi się iskra, szukając przyczyny zmasowałem środkowy przewód z czujnika halla. Coś zgrzytnęło, puknęło i silnik palił jak zdrowy. Niestety kilka dni później nie odpaliłem już auta, wszystko działa OK tylko niema iskry. Ponowne próby zmasowania przewodu z czujnika halla nie dały efektu. Pomierzyłem i do czujnika i tranzystora dociera napięcie, mimo tego na zaciskach nisko napięciowych cewki pojawia się śmiesznie małe napięcie do max 0,4 volta. Wszystko wskazuje na tranzystor, ale niemam pojęcia jak sprawdzić, że jest dobry. Może ktoś miał podobny problem ??



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » czw wrz 21, 2006 22:55

lasot pisze:
lysyrobek pisze:chciałbym jeszcze znać symbol samego halotronu z mojego ABU. Może ktoś ten symbol odczytał?
nie wiem czy w ABU, ale strzelę któryś z rodziny UGN .... ? takie w VW widziałem i chyba dużej róznicy to nie robi. poprostu jedne sa jakby mocniejsze na zmiany temperatur i napięć od drugich a kazdy z nich spełni swoje zadanie ...



Awatar użytkownika
LASOT-A
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: czw mar 09, 2006 13:30
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: LASOT-A » pt wrz 22, 2006 09:14

RobertP pisze:nie wiem czy w ABU, ale strzelę któryś z rodziny UGN ....
OK. Jak rozbiorę na części pierwsze czujnik to na pewno napiszę jaki symbol ma dokładnie ten halotronik w moim ABU. :bigok:


Brillantschwartz perleffect - LA9V
Jeżdże nisko, leże na glebie, grunt to zawieszenie... Jedziesz?

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » pt wrz 22, 2006 09:26

lasot pisze:
RobertP pisze:nie wiem czy w ABU, ale strzelę któryś z rodziny UGN ....
OK. Jak rozbiorę na części pierwsze czujnik to na pewno napiszę jaki symbol ma dokładnie ten halotronik w moim ABU. :bigok:
thx za +
czekam z niecierpliwością jaki ? może jesze z literka A ..? hmm nie wiem podaj cały symbol to i ja będę widział na przyszłość,
tylko ciekawe czy siedzi w nim od początku oryginał czy już były jakieś mody bo i w dojczach potrafią to zrobić hehehe ...



lysyrobek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: sob wrz 03, 2005 20:55
Lokalizacja: JORDANÓW

Post autor: lysyrobek » pt wrz 22, 2006 15:41

mam stary czujnik halla wiec moge go rozmontowac i zapodac jakies zdjecia jak chcecie



Awatar użytkownika
LASOT-A
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: czw mar 09, 2006 13:30
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: LASOT-A » pt wrz 22, 2006 16:34

lysyrobek pisze:mam stary czujnik halla wiec moge go rozmontowac i zapodac jakies zdjecia jak chcecie
Pwnie że CHCEMY - zapodawaj !!! :bigok:


Brillantschwartz perleffect - LA9V
Jeżdże nisko, leże na glebie, grunt to zawieszenie... Jedziesz?

lysyrobek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: sob wrz 03, 2005 20:55
Lokalizacja: JORDANÓW

Post autor: lysyrobek » pt wrz 22, 2006 20:13

zdjecia dam jutro bo dzisiaj juz pózno zeby rozbierac go i robic zdjecia takze prosze o cierpliwosc (5h w kolejce u dentysty i mam już dość na dzisiaj) :)



Awatar użytkownika
rross
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: śr mar 22, 2006 22:47
Lokalizacja: Kraków/Tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: rross » pt wrz 22, 2006 23:39

z hallem jest również tak że podczas jazdy ci przerwie i zaraz odpali, ale może sie tez zdazyc że jak padnie to ni huhu nie odpalisz i stoisz i kwiczysz. U mnie tak było że jak zgasł to np po kilku godzinach odpalał, albo na drugi dzień. Może tak być że u mnie się wieszał i dopiero jak ostygł to odpalał. Zrobienie cokolwiek robili kosztowało mnie 150złociszy. Po zrobieniu hula jak trzeba Obrazek


[url=http://www.maluchy.pl][img]http://suwaczki.maluchy.pl/li-8988.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
Kolec
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: pn cze 19, 2006 16:08
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: VW Golf 7.5 150KM

Post autor: Kolec » sob wrz 23, 2006 14:09

RobertP pisze: Hall jak siądzie to du..a fura nawet nie zapali i koniec
Oj,tak strasznie to chyba nie. Książka podaje, ze będzie jeździć (tylko co to za jazda)

PS.Czy ktoś wie, czy można jakos strawdzić działanie czujników spalania stukowego?


Pozdrawiam
>KOLEC<
"Lepiej w Życiu stracić Chwilkę, niz w Chwilce stracić Życie"

Obrazek

lysyrobek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: sob wrz 03, 2005 20:55
Lokalizacja: JORDANÓW

Post autor: lysyrobek » sob wrz 23, 2006 19:18

rozwaliłem cały stary czujnik i niestety nigdzie nie widze zadnych oznaczeń. Czujnik jaki ja mam ma ozn 1 230 329 062



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości