Jak wyregulować drzwi?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Andrzej

Jak wyregulować drzwi?

Post autor: Andrzej » czw wrz 23, 2004 20:06

Witam wszystkich. Golf III 1,9 tdi. Opuściły mi się lewe przednie drzwi. Jak je wyregulować. Mam wrażenie, że aby dostać się do mocowania zawiasów, trzeba zdjąć błotnik. Ale to chyba niemożliwe. Może ktoś wie? Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony pn maja 04, 2009 08:26 przez Andrzej, łącznie zmieniany 1 raz.



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » czw wrz 23, 2004 21:01

właśnie też bym chciał się tego dowiedzieć! może ktoś napisze?



bandit

Post autor: bandit » sob wrz 25, 2004 23:04

witam
otwórzcie poprostu drzwi, złapcie od spodu a moooocno do góry i tak do uzyskania porządanego efektu
pozdro



Andrzej

Post autor: Andrzej » ndz wrz 26, 2004 08:25

No nie. To byłoby za proste, albo jaja sobie robisz.



Andrzej

Post autor: Andrzej » ndz wrz 26, 2004 12:17

Faktycznie Bandit jaja sobie robiłeś. Choć rozwiązanie jest równie proste jak Twoje. W zawiasach są śruby (w każdym po jednej). Założone są na nie plastikowe okrągłe kapturki i to jest mylące (nie widać, że to śruba). Wystarczy zdjąć kapturki, poluzować śruby, unieść drzwi i śruby dokręcić. Ot i cała filozofia.



Awatar użytkownika
Groszek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: wt sie 17, 2004 13:06
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Groszek » ndz wrz 26, 2004 14:30

bandit pisze:witam
otwórzcie poprostu drzwi, złapcie od spodu a moooocno do góry i tak do uzyskania porządanego efektu
pozdro

heheheh :pub: dla Ciebie .



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » ndz wrz 26, 2004 19:23

Andrzej pisze:Faktycznie Bandit jaja sobie robiłeś. Choć rozwiązanie jest równie proste jak Twoje. W zawiasach są śruby (w każdym po jednej). Założone są na nie plastikowe okrągłe kapturki i to jest mylące (nie widać, że to śruba). Wystarczy zdjąć kapturki, poluzować śruby, unieść drzwi i śruby dokręcić. Ot i cała filozofia.

mozesz napisać dokładniej?? sprawdzalem zawiasy u mnie zamocowane sa dokladnie na 3 srubach na kazdy zawias. ktore sruby odkrecales przy zawiasie? tą ktorą jest dokrecany zawias do drzwi czy te za pomocą których zawias przykręcony jest do karoseri??



bandit

Post autor: bandit » ndz wrz 26, 2004 22:08

panowie, nie robie jaj! troche miałem stres jak zrobił to w moim aucie mój koleś bo jest nieco fizyczny, ale póżniej byłem u znajomego blacharza i zrobił to samo...! może to ze względu na to że w mkII chyba takiej regulacji nie ma!! a normalna sprawa że w niektórych autach takie śruby są, i wtedy siłowe rozwiązanie raczej odpada!!!
pozdro!



Andrzej

Post autor: Andrzej » pn wrz 27, 2004 16:59

Odp. dla ku_bi. Żadnej z tych trzech śrub nie ruszaj. Poszukaj bolca wkręconego prostopadle do osi zawiasów (jeden w dolnym i jeden w górnym). Nie wyglądają jak śruby, dlatego jest to mylące. Na końcach bolców są plastikowe osłonki. Zdejmij je np. kombinerkami (ostrożnie, żeby nie uszkodzić). Odsłonisz łebki śrub (chyba na klucz 8). Poluzuj bolce, podnieś drzwi i dokręć bolce. One utrzymują oś zawiasu w stosunku do samego zawiasu w stałym położeniu pionowym. Nałóż osłonki, żeby nie rdzewiało i wszystko. Dokładniej już nie umiem.
Pozdrawiam.



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » pn wrz 27, 2004 19:13

ok dzięki za pomoc Andrzej. teraz to naprawde zrozumiałem :grin:



Awatar użytkownika
Groszek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: wt sie 17, 2004 13:06
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Groszek » pn wrz 27, 2004 21:45

Andrzej pisze:Odp. dla ku_bi. Żadnej z tych trzech śrub nie ruszaj. Poszukaj bolca wkręconego prostopadle do osi zawiasów (jeden w dolnym i jeden w górnym). Nie wyglądają jak śruby, dlatego jest to mylące. Na końcach bolców są plastikowe osłonki. Zdejmij je np. kombinerkami (ostrożnie, żeby nie uszkodzić). Odsłonisz łebki śrub (chyba na klucz 8). Poluzuj bolce, podnieś drzwi i dokręć bolce. One utrzymują oś zawiasu w stosunku do samego zawiasu w stałym położeniu pionowym. Nałóż osłonki, żeby nie rdzewiało i wszystko. Dokładniej już nie umiem.
Pozdrawiam.
:pub: Info też mi się przyda.



Zjar

Post autor: Zjar » wt wrz 28, 2004 09:17

Ja również dziekuje za info :kufel: :grin:



Andrzej

Post autor: Andrzej » wt wrz 28, 2004 17:00

Cieszę się, że mogłem pomóc.
Pozdrawiam.



Qba31

Post autor: Qba31 » ndz lis 14, 2004 16:57

Mam okazję kupić piękną III-ke ale jest problem. drzwi są opadnięte. Przy zamykaniu dźwigają się (na właściwe miejsce) do góry a jak otworzę to opadają i nie są w poziomie. Czy da się to naprawić i jak???



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 99 gości