Naprawa zacinającego się szyberdachu

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Cefaloid
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr sty 04, 2006 14:02
Lokalizacja: qqqq

Naprawa zacinającego się szyberdachu

Post autor: Cefaloid » czw sie 03, 2006 11:08

Jeżeli macie problem z prowadnicą od strony kierowcy a jeszcze nie urwał się wam zaczep tzn:
- przy otwieraniu słychać trzask
- blokuje się przy otwieraniu
- lewa strona za wcześnie się podnosi podczas zamykania i blokuje

to powodem jest wytarta(?) lewa prowadnica wskutek czego lewy zaczep (ten na zdjęciach)jest wyżej jak prawy i przy zamykaniu nie trafia tam gdzie powinien a podczas zamykania zeskakuje. Że nie chciało mi się rozbierać podsufitki i szyberdachu załatwiłem to doraźnie.
W zaczepie jest palstikowe kółeczko na ośce którą można wybić. Wywaliłem je a w zamian wstawiłem kawałek plastiku jak na zdjęciach. Podnosi on tył zaczepu zamiast kółeczka (więcej o jakieś 1.5mm jak kółko) kiedy szyberdach jest otwarty i jego końcowy "języczek" kiedy jest zamknięty. Podniesienie tyłu zaczepu powoduje obniżenie się przodu, a o to nam chodzi - bo przód jest za wysoko. W praktyce wszystkie problemy z zaninaniem się ustąpiły.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Konto usunięte.

Awatar użytkownika
azizi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 638
Rejestracja: pn sty 24, 2005 22:01
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: azizi » pt sie 04, 2006 08:10

rozwiązanie lux, sam miałem ten problem w poprzednim mk3, powstaje to w wyniku siłowego dopychania szybra gdy ten się nie chce dopchnąć, wygina się sworzeń widoczny na fotce 1 i tak jak kolega napisał kółko nie wpada w otwór i zaczynają się problemu, ja próbowałem z 3x ten sworzeń (jest na stałe) zginać ale bezskutecznie, a to rozwiązanie ma sens, lux pomysł


Były w kolorze czarnym: Mk1 Cabrio 81', Mk1 Cabrio Sportline, Mk3 GL 1.8, MK3 GTI 2.0, Mk4 GTI ARL, Lupo SDI 1.7
Jest w kolorze czarnym Audi TT 1.8

Peterus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 02:25
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Post autor: Peterus » sob paź 14, 2006 13:57

A mam pytanei bo wlasnei przed chwila bylem ogladac u siebie i co sie okazalo pekla mi prowadnica:((ten element blizej maski ktory sie przesuwa), mozna ta prowadnice jakos zlaczyc spowrotem na samym koncu mi pekl bo widze jak nie wiem 1 cm chodzi a cala reszta zostaje blizej maski:/ u musze popchnac to recznei i zamknac zeby zadzialalo zamkniecie:D.A jak sie nie da naprawic to ile ona kosztuje w ASO?
Pozdrawiam all


Dolanczam zdiecie jakiejs prowadnicy z aukcji allegro za 250zl:) w ktorym miejscu mniej wiecej mi sie urwalo
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
azizi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 638
Rejestracja: pn sty 24, 2005 22:01
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: azizi » ndz paź 15, 2006 14:19

też tak miałem, kupiłem używkę i działało jako tako, nie używaj raczej szybra bo pogniesz sobie inne elementy i wymiana linki z prowadnicą nic nie da, co do ceny nowej droga, co do naprawy, słyszałem że struną ktoś łączył ale czy wyda nie wiem, o spawaniu zapomnij bo próbowałem tego, mam wujka w wojskowej jednostce chemicznej i tam mi powiedzieli że nie da rady bo to dziwny stop jest


Były w kolorze czarnym: Mk1 Cabrio 81', Mk1 Cabrio Sportline, Mk3 GL 1.8, MK3 GTI 2.0, Mk4 GTI ARL, Lupo SDI 1.7
Jest w kolorze czarnym Audi TT 1.8

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości