zamek tylnej klapy w Mk4

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ksionc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: wt paź 04, 2005 13:45
Lokalizacja: Białystok,Bielsk Podlaski
Kontakt:

zamek tylnej klapy w Mk4

Post autor: ksionc » czw mar 30, 2006 00:43

mam seryjny alarm sterowany z kluczyka. po otwarciu autka i nie otwieraniu drzwi alarm po jakims tam czasie sam sie uzbraja i jest ok. ostatnio zauwazylem ze jak otwieram autko z pilota i otwieram bagaznik to alarm sie uzbraja tak jakby nie byly otwarte zadne drzwi! otwarcie klapy nie przerywa obwodu? jesienia mialem problemy z zamykaniem autka i moze bylo to spowodowane tym ze zamek klapy swirowal? nie dziala mi także oświetlenie bagażnika (żarówka ok). na poczatku dzialalo ok, potem zapalalo sie jak np klapa byla juz w górze. czy powinno sie zapalać zaraz po otwarciu klapy i czy ma to cos wspolnego z zamkiem? moze ktos sprawdzic czy w innym mk4 z seryjnym alarmem tez dzieja sie chece z zamykaniem autka nawet po otwarciu klapy? dodam ze zamek dziala poprawnie tzn zamyka i otwiera.
Ostatnio zmieniony pn mar 02, 2009 08:32 przez ksionc, łącznie zmieniany 1 raz.


Mody mode on in one point najn ti di aj endzajn

Awatar użytkownika
martines
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw sie 19, 2004 17:00
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontakt:

Post autor: martines » czw mar 30, 2006 07:37

Witam! Nie wiem czy to zbieg okoliczności ale mam podobne problemy. Do dziś nie zrozumiałem teorii działania tylnego zamka... czasem zamyka bagażnik automatycznie a czasem trzeba manualnie. Co do podświetlenia bagażnika to równiez nie wiem co jest żarówka ju 3 a światła jak nie było tak nie ma.



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » czw mar 30, 2006 09:05

W moim przypadku otwarcie klapy również nie przerywa obwodu i powoduje ponowne uzbrojenie alarmu lecz oświetlenie bagażnika działa prawidłowo.
Pozdr.



Awatar użytkownika
ksionc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: wt paź 04, 2005 13:45
Lokalizacja: Białystok,Bielsk Podlaski
Kontakt:

Post autor: ksionc » czw mar 30, 2006 10:50

coś jest w tych zamkach niepokojącego :sad: jak miałem problemy z alarmem to nie mrugał kierunkami po zamknięciu, czasem pomagało podniesienie klapy i ponowne zamknięcie... dziwne rzeczy się dzieją.
kiss pisze:W moim przypadku otwarcie klapy również nie przerywa obwodu i powoduje ponowne uzbrojenie alarmu
dzięki za informacje :prayer:
martines pisze:Co do podświetlenia bagażnika to równiez nie wiem co jest żarówka ju 3 a światła jak nie było tak nie ma.
u mnie na początku czyli w grudniu było ok. potem zaczynało mrugać, zapalać się z opóźnieniem aż w końcu całkiem padło. chyba wybiorę się do elektryka, może on coś poradzi.


Mody mode on in one point najn ti di aj endzajn

psokol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob sty 07, 2006 12:30
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

zamek nieszczęsny

Post autor: psokol » czw mar 30, 2006 11:03

Witam
Ja poszedlem dalej i rozebrałem swoj zamek w klapie bagaznika.
W zamku jest wyłącznik (dochodzą do niego 3 kabelki-2 brązaowe-masa i jeden kolorowy+12V)
Światełko nie działa bo poprostu wyłącznik jest zabrudzony-a to dlatego ze pomimo szczelności uszczelek itp. zawsze gdzies troche syfu sie dostanie. Po wykręceniu zamka moża bez problemu wyjąć ten wyłącznik i przeczyścić.
Co do centralnego, to jest to całkiem osobny obwód i nie ma nic wspólnego z oświetleniem baażnika. (tak wydedukowałem z układu kabli)

Zatem jak macie ochote to trzeba rozebrać zamek, a mozna tez na początek ściągnąc plastikowe obicie klapy i przeczyścić sam mechanizm klamki i zamka w klapie.

Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
ksionc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: wt paź 04, 2005 13:45
Lokalizacja: Białystok,Bielsk Podlaski
Kontakt:

Post autor: ksionc » czw mar 30, 2006 11:17

no i to może być prawidłowy trop. swego czasu pryskałem wd40 na zamek bo sprawiał problemy a tego typu specyfiki wspomagają przywieranie kurzu do elementów :? może przez weekend się do tego zabiorę, zrobię fotki i udokumentuję dla potomnych :grin:


Mody mode on in one point najn ti di aj endzajn

Awatar użytkownika
ksionc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: wt paź 04, 2005 13:45
Lokalizacja: Białystok,Bielsk Podlaski
Kontakt:

Post autor: ksionc » czw mar 30, 2006 16:59

adisb pisze:w sumie po tylu wypowiedziach i tym samym problemem OZNAJMUJE TEN TYP TAK MA
i to jest bardzo dobra koncepcja :grin: a jakby założyć taki czyjnik w bagażniku, taki co np zakłada się montując alarmy? nie chcę poprawiać fabryki i narobic bałaganu, tak tylko hipotetycznie rozważam patenty :-k


Mody mode on in one point najn ti di aj endzajn

luk99
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 16:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: luk99 » czw mar 30, 2006 22:07

umnie natomiast inny problem :) zazywczaj 8 na 10 zamek blokuje otwarcie klapy (tzn odskakuje ona troche ale jej nie otwiera, podnoszenie klamki nic nie daje). Trzeba krecic kluczykiem w lewo , prawo az wkoncu , i ruszac klamka az uda sie otworzyc. (mam otwieranie tylko mechaniczne - kluczyk ).
Mial ktos taki problem ? :)



Awatar użytkownika
ksionc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: wt paź 04, 2005 13:45
Lokalizacja: Białystok,Bielsk Podlaski
Kontakt:

Post autor: ksionc » czw mar 30, 2006 23:00

dziwny problemluk99. wygladan na to że ci nie odblokowuje języczka w zamku do końca. nie wiem jak jest zbudowny zamek w środku wiec nie pomoge ale myśle że po weekendzie będe bogatszy o ta wiedzę i zdjęcia :)


Mody mode on in one point najn ti di aj endzajn

Awatar użytkownika
granite
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: ndz paź 30, 2005 22:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: granite » pn kwie 24, 2006 10:10

Witam i stwierdzam jak zresztą powyżej, że ten typ tak ma! Zarówno w mojej IV jak również w golfie "mojej teściowej" istnieje identyczny problem. Odkąd pamiętam zawsze jak trzeba było załoadować większą ilość bagażu na parkingu pod hipermarketem (co automatycznie zabierało oczywiście większą ilość czasu) należało otworzyć najpierw drzwi kierowcy a następnie można było spokojnie ładaować zakupy do bagażnika :grin:



Awatar użytkownika
pasio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: śr maja 03, 2006 22:51
Lokalizacja: małopolskie
Kontakt:

Post autor: pasio » czw maja 04, 2006 01:28

Witam
Mam ten sam problem w golfie IV lampka w bagażniku nie świeci i zapalniczka nie dziala a zarowka jest nowa i bezpieczniki tez sa w porzadku. Kolo ktory mi zakladal alarm powiedzial ze przez ten wyłączik w zamku tylnej klapy. Jakby ktos mial doswiadczenie w tym temacie to prosze o pomoc ktore to to ten wyłącznik i co trzeba z nim zrobic zeby mi dzialalo swiatelko. A jakbyscie mieli zdjecia to juz wogole byloby git.



wolfik66
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw lut 26, 2009 06:12
Lokalizacja: plska

Post autor: wolfik66 » pn mar 02, 2009 04:37

problem mam ten sam swiatelko nie dziala w bagazniku w drzwiach u kierowcy tez nie dziala i na dodatek nie otwieraja sie i nie zamykaja tylne drzwi mam palony z kluczyka co moze byc zle



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 98 gości