Kluczyk "scyzoryk"

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Kluczyk "scyzoryk"

Post autor: ku_bi » czw sty 26, 2006 02:01

Moze ktoś przerabiał juz ten temat. Mam w kluczykach transponder od immobilajzera, wiec do scyzoryka musze go przełożyc, czy w scyzoryku jest jakies miejsce na to przygotowane, czy tez samemu trzeba cos wymysleć :?: Moze ktos juz to robił wiec czekam na jakis opis oraz najlepiej fotki.
Ostatnio zmieniony czw mar 08, 2007 10:09 przez ku_bi, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Wojtes3mkIII
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: śr paź 26, 2005 23:35
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Post autor: Wojtes3mkIII » czw sty 26, 2006 02:03

też to chcę zrobić, fajna sprawa z tym scyzorykiem



Awatar użytkownika
Pabloss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 224
Rejestracja: sob lut 05, 2005 22:08
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: Pabloss » czw sty 26, 2006 08:34

Tez mam i rozeznawałem sprawę. Wygląda to tak z tego co ja wiem to nikt ci tego nie zaprogramuje (elektroniki w kluczyku). Można dokupic do tego orginalny autoalarm VW ale oczywiscie to kosztujeeeeeee. Ale jest firma w która produkuje autoalarmy, gdzie elektronika jest dopasowana do wymiarów kluczyka. Dokonuje sie przekłądki i wszystko podobno ok. Piszę podobno bo ja jeszcze tego nie zrobiłem ze względów na kaskę której brakuje. Ale byłbym nieuczciwy jak bym nie wspomniał o Rydzu z naszego forum. On wie o tym jeszcze wiecej i pisze troche o tym na swojej stronie http://www.rydzu.cba.pl/ w poradach o tematyce :. Sterowanie centralnym zamkiem z pilota .:



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » czw sty 26, 2006 12:02

Skoro zostałem tutaj wspomniany :-) to należy zająć jakieś stanowisko.

Najpierw sprawa immo: W scyzoryku jest miejsce na org. pestkę z kluczyka MK III, kolega wsadzał grot z fiata i przekładał rurkę z immo to obudowy. Niestety musiał zniszczyć logo VW na scyzoryku(pod spodem jest śrubka do rozłożenia obudowy) ale jest też inny sposób, można zrobić otwór w który można wsadzić immo. Mam zdjęcia jak robią to niemcy więc poszukam i zapodam na forum(może nawet zrobię update na mojej stronie)

Alarm obsługujący kluczyk scyzoryk na zasadzie zmiany płytki w pilocie to top safe firmy quasarelectronic. Miałem montować go sam u siebie ale na ten moment siano idzie na wymianę tylniej klapy więc sprawa znowu odsuneła się na dalszy plan.

Cena takiego alarmu zależy od modelu któy dobierzecie do swoich potrzeb. na forum można kupić jedną z wersji tego alarmu. Ja osobiście miałem zakłądać Top safe 30 z obsługa modułu komfortu, syreną z własnym zasilaniem i czujnikami ultradzwiękowymi w kabinie samochodu i obsługą dodatkowego kanału do otwierania klapy z pilota.



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » czw sty 26, 2006 12:16

rydzu proszę o te zdjęcia, chciałbym to zobaczyć zanim coś rozwalę, w zasadzie na sam początek chodzi mi jak tam wstawić chip od immo, bo dorobiony kluczyk w punkcie dorabiania wygląda słabo....



milyx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr gru 28, 2005 16:37
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: milyx » czw sty 26, 2006 12:40

Sprawa jest całkiem prosta. czajnik para i logo VW schodzi jak znaczek pocztowy z listu. przerabiałem to w swoim Mk4.
miałem zwykłe kluczyki a teraz mam scyzoryk. podobnie jak rydzu planuję jeszcze wstawić centralkę do otwierania i zamykania drzwi taką za 70 zł z allegro.

nie wiem jaki jest transponder w Mk3 , ja miałem szklaną fiolkę której nie da się wyjąć (przy takiej próbie pękła) na szczęście na allegro dokupiłem takie transponderki zaprogramowałem i wszystko gra. powodzenia fajna sprawa



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » czw sty 26, 2006 12:53

ku_bi Zdjęć nie znalazłem ale znalazłem link do porady, miałem ją kiedyś przetłumaczyć ale mi się nie... nie miałem czasu :-)
Jest po niemiecku ale dużo fotek
http://coolchip.co.funpic.de/cc2/index. ... chluessel1

Co do sterowania centralnym z pilota to raczej żadna centralka za 70-80 pln z Allegro sobie z tym nie poradzi, chyba że ktoś zamierza robić taką sztukę jak koleś z linku powyżej.
Jeśli ktoś bardzo chce to mam kilka linków do takich pilotów samoróbek ale sam nie polecam takiego cudowania.

Porada ze ściągnieciem loga może okazać sie przydatna, dzięki, trzeba będzie spróbować.
Z tego co pamiętam to w MK III transponder jest taki jak na zdjęciach z linku, czyli stały, nie szklany więc nie powinno być problemu.

Jak zrobisz to daj znać, chętnie dopiszę coś na ten temat na stronie dla potomności :-)



milyx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr gru 28, 2005 16:37
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: milyx » czw sty 26, 2006 13:04

http://coolchip.co.funpic.de/cc2/index. ... chluessel1

naprawdę niezła foto porada, tylko widać że gościu nie zbierał znaczków pocztowych co psuje cały efekt. co prawda po spięciu w całość i tak tego nie widać. ale po co robić "źle " jak można dobrze

z takim transponderem 0 problemu. nawet immo nie będzie trzeba kodować



Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Tak patrze

Post autor: Razal » czw sty 26, 2006 13:24

Tak patrze na te fotoparady i mam coraz większą chęć zrobić to samo :hmm:

Wygląda to całkiem przyzwoicie :okej:

Swoją drogą ciekawe ile kosztuje sama surówka w ASO i nie wiadomo czy podejdzie bo MkIV miało trochę inne rozwiązanie rzeźby klucza ;)


Pozdrooo


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

milyx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr gru 28, 2005 16:37
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: milyx » czw sty 26, 2006 13:33

podejdzie podejdzie. poza tym są scyzoryki na nową i starą rzeźbę



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » czw sty 26, 2006 13:50

Na Allegro za 35 pln możesz kupić surówkę kluczyka MK III pasującą do scyzoryka z MK IV.
Ale jeśli masz odrobinę zdolności manualnych to na mojej stronce znajdziesz opis jak przerobić wszystko ze zwykłego kluczyka.

[ Dodano: Czw Sty 26, 2006 12:55 pm ]
Znalazłem fotkę jak to wygląda w scyzoryku w AUDI, w kluczyku z MK IV może być podobnie jeśli nie tak samo.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » czw sty 26, 2006 14:54

teraz wazne pytanie, czy trzeba zachowac identyczna odległość transpondera jak była oryginalnie :?: czy moze ktos przetłumaczyc tą czesc porady odnosnie montazu transpondera :?: http://coolchip.co.funpic.de/cc2/index. ... chluessel1

2 pytanie, który wybrac kluczyk, 2 czy 3 przyciskowy :?:

rydzu podaj link do sprzedawcy tych surowek :smoke:



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » czw sty 26, 2006 15:30

Co do surówki kluczyka:
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=82103172

Ja kupiłem kluczyk na trzy przyciski, ponieważ przerabiam klapę na otwieraną przyciskiem z deski rozdzielczej i z pilota. Dlatego potrzebowałem kluczyk na trzy przyciski, jeśli nie planujesz nic innego to do otwierania wystarczy kluczyk na dwa przyciski.

Co do odległości immo to nie będzie chyba problemu jak wsadzisz go w scyzoryk, kolega wsadzała z Fiata i nie zwracał na to uwagi. Dzisiaj wszystko działa.



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » czw sty 26, 2006 16:08

Dzieki. a kupowałes moze surówkę z allegro :?: ta z nr 4 pasuje ?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 111 gości