Wymiana maglownicy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

MarianSŁW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: sob kwie 24, 2010 21:55
Lokalizacja: SŁW (MMZ)
Kontakt:

Wymiana maglownicy

Post autor: MarianSŁW » pt lip 23, 2010 14:35

Witam.
Musze wymienić maglownicę w swoim golfie IV 1.9 TDI 110 KM i mam w związku z tym kilka pytań. Czy maglownice są takie same do wszystkich silników golfa IV czy każdemu silnikowi odpowiada inny rodzaj maglownicy? Czy mógłby ktoś podpowiedzieć jak to po kolei sie wymienia, ponieważ mam zamiar sam sie za to zabrać? Szukałem na forum ale nie ma w tym temacie za dużo informacji. Czy mógłby ktoś polecić jakiś dobry szrot na którym rozbierają golfy, lub jakieś miejsca gdzie sprzedają używane części do golfa a konkretnie maglownice. Jestem z okoli Mińska Mazowieckiego. Musze kupić używaną bo jak sie zapytałem o ceny regeneracji lub nowych to dostałem szoku.



koperson
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: wt sty 12, 2010 16:01
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Post autor: koperson » pt lip 23, 2010 15:08

Widze ze brak zainteresowania tematem . Postaram sie pomoc chociaz co do miejsca , poniewaz nie wiem jak dostac sie do maglownicy i jak ją rozebrac . Gdzies na forum na pewno był temat o rozebraniu maglownicy i ktos to ładnie rozpisał wiec poszukaj .

Jesli chodzi o dostęp do używanych czesci to w mojej okolicy są 2 ciekawe miejsca . Z tym ze bedziesz miał do zrobienia ze 150km

1 - Wielka Wieś (miejscowość pomiędzy Starachowicami a Skarżyskiem - Kamienną) woj.Świętokrzyskie - Tutaj na pewno jest maglownica używana ( niedawno sam pytałem bo wydawało mi sie ze mam problem z maglownicą , tez jak usłyszałem o nowych lub regeneracji do mnie poskręcało :) wiec używaną mają za 150 zl )

2 - Jak pytałem na wielkiej wsi powiedzieli mi o szrocie , gdzie głownie są kasowane golfy . Z tym ze dokladnie miejsca nie znam bo nigdy tam jeszcze nie byłem . Miejscowosc jest gdzies za Starachowicami . Z tego co mowił to jak jedziemy od strony Skarżyska - Kamiennej w strone Starachowic to gdzies na trasie za Starachowicami jest jakaś Knajpa (nie pamietam w tej chwili nazwy) i za tą knajpą trzeba skrecic w lewo i do konca tą uliczką sie dojedzie . Więc jesli bedziesz chciał sie wybrac na Wielką wieś , to na miejscu zapytaj o szrot i a pewno Ci wytlumaczą lepiej niż ja :)
Ostatnio zmieniony pt lip 23, 2010 15:12 przez koperson, łącznie zmieniany 3 razy.



MarianSŁW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: sob kwie 24, 2010 21:55
Lokalizacja: SŁW (MMZ)
Kontakt:

Post autor: MarianSŁW » pt lip 23, 2010 15:18

150 zł to naprawdę dobra cena za maglownicę. Na allegro najtańsze zaczynają sie od 400 zł. To nawet opłaca sie jechać te 150Km. Tylko żebym wiedział że napewno ją mają na składzie. masz może jakiś numer tel na ten szrot?



koperson
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: wt sty 12, 2010 16:01
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Post autor: koperson » pt lip 23, 2010 15:56

667 374 199 :)

Ciesze sie ze moglem pomoc

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pt lip 23, 2010 15:57 przez koperson, łącznie zmieniany 1 raz.



MarianSŁW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: sob kwie 24, 2010 21:55
Lokalizacja: SŁW (MMZ)
Kontakt:

Post autor: MarianSŁW » pt lip 23, 2010 19:30

Dzieki ale jakby mógł jeszcze ktoś dokładnie opisać jak to sie wymienia.... byłbym wdzięczny



marikak97
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr lut 10, 2010 13:21
Lokalizacja: okolice 100licy

Post autor: marikak97 » sob lip 24, 2010 10:26

ja mialem wymieniany magiel i kupilerm na allegro jakis czas bylo ok teraz jak skrecam sysze trzaski jak by deske szczypal mechanik kazal mi jezdzic az sie coas wiecek rozwali .

a co do wimiany to bedziesz musial opuscic cale zawieszenie aby sie dostac wygodnie do magla widzialem jak to on robil...jest z tym troche roborty



MarianSŁW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: sob kwie 24, 2010 21:55
Lokalizacja: SŁW (MMZ)
Kontakt:

Post autor: MarianSŁW » sob lip 24, 2010 14:08

OK. Już zamówiłem na allegro za 430 zł. Zobaczymy jak będzie śmigała.



Awatar użytkownika
maziarz00
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn paź 05, 2009 06:07
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: maziarz00 » sob lip 24, 2010 14:30

witam ostatnio przerabiałem temt. kosztowało mnie to 500zł. sam magiel 450zł i płyn wspomagania tylko FEBI ZIELONY!!! I KILKA PIW HEHE. spuszczasz płyn zeby sie nie popaprać chyba ze przy maglu odkrecisz i zleci do pojemnika. bo i tak zalejesz nowy. opuszczasz całe sanki (czyt.zawieszenie) cztery dośc okazałe śruby . ja robiłem w kanale i dałem na deske podnosnik i powoli opuszczałem. oczywiście nie zapomnij o rozpieciu wieloklinu w środku pod kierownica. zaznacz sobie zeby potem kiera była prosto. jak sobie nieco opuścisz to odkrecasz przewody zasilające magiel, potem rozpinasz po oby stronach drazki kierownicze. ale nie przy zwrotnicy tylko przy maglu. nie trzeba zbieżnośći ustawiać. magiel trzyma sie na czterech sróbach tylko potem dobrze dokreć bo mi sie odkręcił..i potem odpowietrzyć trzeba układ. zalewasz płynem i krecisz sobie max w lewo max w prawo. hehe to tak ogolnie, pozdrawaim



MarianSŁW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: sob kwie 24, 2010 21:55
Lokalizacja: SŁW (MMZ)
Kontakt:

Post autor: MarianSŁW » ndz lip 25, 2010 16:50

Dzieki za instrukcje. Zobaczymy jak mi to wyjdzie w praktyce. Pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 134 gości