Passat B5 klamka od strony kierowcy-do zamkniecia!!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Passat B5 klamka od strony kierowcy-do zamkniecia!!!!

Post autor: kawowy19 » czw lip 15, 2010 12:43

witam
mam taki problem z drzwiami kierowcy.
zamek sie otwiera ale od zewnatrz jakby klamka nie działała....
od środka wszystko ok.
rozebralem wczoraj drzwi i co zauwazyłem. Na zamku u góry zamocowana jest taka króciutka linka, która łączy własnie zamek z klamką. Nie jest zerwana, mimo to naciaga się prawidłowo ale drzwi nie otwiera. kiedy popchnę dzwignie zamka na której zamocowana jest ta linka drzwi się otwierają. czy mozliwe zeby linka sie wyciągnęła???
Jeszcze jedno jak wyjąc klamkę zewnetrzną bo nie mogłem dojść jak to zrobić i sie wku.... i złożyłem wszystko z powrotem.
Czekam pilnie na odpowiedź bo mnie to irytuje strasznie, z góry dziękuje za pomoc.
Ostatnio zmieniony sob lip 17, 2010 09:19 przez kawowy19, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
GMS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn sie 11, 2008 00:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: GMS » czw lip 15, 2010 23:07

może trzeba naciągnąć tą linkę , klamka się wyciąga po przez wykręcenie śruby z boku drzwi na maksymalnie odciągniętej klamce zewnętrznej potem wyciągasz wkładkę zamka i masz dostęp do regulacji linki i klamki



Awatar użytkownika
macbu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: pt lis 03, 2006 22:43
Lokalizacja: Oleśnica/Wrocław
Kontakt:

klamka

Post autor: macbu » pt lip 16, 2010 09:09

jak otworzysz drzwi zobaczysz na wysokoci klamki srube na torkasa ... odkecaj ja powoli i probuj wysunąc wkładke z obudowa...

nie odkrecaj srubki do konca bo wypadnie blaszka zabezpieczajaca i bedziesz musiac sciagac tapicerke...

jak juz wyciagniesz wkładke zobaczysz linke z czarnym plastikiem na koncu, wsunieta w gniazdo ... ( patrzac w otwor po lewej stronie )

ten plastik ma wyżłobione zabki... Tak samo gniazdo tez ma zabki, czasem sie zdarza ze jeden dwa przeskocza i linka jest luzna i nie otwiera zamka...

wyciagnij ja naciagnij i jeszcze raz włuz... w gniazdo, pamietaj ze przy naciagani poczujesz pierwszy opor to znaczy ze zaczyna sie otwieranie zamka wiec nie naciagaj zabardzo...

zamontuj wkładke i sprawdz czy lepiej... wieczorem wrzuce jakies fotki bo teraz nie chca sie załadowac...


Macbu

kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Post autor: kawowy19 » sob lip 17, 2010 09:18

dzieki Panowie, już zrobione :grin:
:pub:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 119 gości