Wymiana filterka gazu(LPG)

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Wymiana filterka gazu(LPG)

Post autor: lolo_golf » sob gru 17, 2005 16:34

Chciałem tutaj opisac jak wymienić filtr w instalacji gazowej.
Wymiana jest bardzo prosta i łatwo zaoszczędzić 50zł(bo tyle biorą za to gaziarze.)

1. Na samym początku trzeba zakręcić butle z gazem co jest BARDZO WAŻNE. A więc kręcąc w prawo zaworem pokazanym czerwoną strzałką zakrecamy gaz.

Obrazek

2.Potem odpalamy auto na gazie i czekamy aż samo zgaśnie-po to aby wypalić gaz który znajduje sie jeszcze w przewodach.

3.W moim przypadku musiałem odkręcić rure do filtra powietrza.

Obrazek

4. Nastepnie odpinamy przewody od gazu.

Obrazek

5.Odkręcamy jeden z przewodów doprowadzających gaz-klucz 13

Obrazek

6. Potem drugi-klucz 13.

Obrazek

7. Potem dla ułatwienia sobie pracy odkrecamy calą obudowe filtra od samochodu.

8. Zauważamy na obudowie filtra metalową zawleczke ktorą ściąga sie specjalnymi szczypczykami, wsadzajac w dziurki i sciskając podnosze do gory.

Obrazek

9. Gdy wyjmiemy to zawleczke naszym oczom ukarze sie filterek ktory wyciagamy i zakładamy nowy-mozna dmuchnąć w obudowe filtra aby wydmuchac rusze nieczystości- opiłki itp.

Obrazek

10. Wsadzamy nowy i skrecamy wszystko w odwrotnej kolejności.

11. Na koncu odkręcamy butle i odpalamy auto.

12. Warto wtedy jeszcze sprzawdzic szczelnośc przewodów urzywając specjalnego sprayu albo zwyklego namaoczonego mydła(smarujemy)tam gdzie odkrecalismy i patrzymy czy nie robia sie bąbelki.Jak wszystko dokładnie zrobimy to nie mają prawa lecieć :grin:

13. To tyle :okej:

Osobiście polecam jednak pojechac co drugą taka "własną" wymiane do gaziarzy zeby ustawili gaz na komputerze.

Czas pracy: ok 1h.

POWODZENIA :bigok:



Awatar użytkownika
GTomek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: wt cze 14, 2005 21:54
Lokalizacja: Stolica
Kontakt:

Post autor: GTomek » sob gru 17, 2005 17:49

lolo_golf pisze:Na samym początku trzeba zakręcić butle z gazem co jest BARDZO WAŻNE. A więc kręcąc w prawo zaworem pokazanym czerwoną strzałką zakrecamy gaz.
BZDURA w twoim przypadku nie trzeba
lolo_golf pisze:Nastepnie odpinamy przewody od gazu.
tak samo nie trzeba odpinać


[url=http://www.userbars.com/][img]http://www.userbars.com/galerie/images/files/3/7/vw.gif[/img][/url]

Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » sob gru 17, 2005 23:25

GTomek pisze:lolo_golf napisał/a:
Na samym początku trzeba zakręcić butle z gazem co jest BARDZO WAŻNE. A więc kręcąc w prawo zaworem pokazanym czerwoną strzałką zakrecamy gaz.



BZDURA w twoim przypadku nie trzeba
Wiem o tym ze można sobie odpiąć jeden z kabelków przy butli i wyjdzie na to samo ale wole byc pewny zakrecająć zawór.



Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » sob gru 17, 2005 23:28

GTomek pisze:lolo_golf napisał/a:
Nastepnie odpinamy przewody od gazu.


tak samo nie trzeba odpinać
Napisałem tak bo to ułatwia prace, a pozatym zeby to wyjac z auta czy tak czy tak trzeba je odpiąć :D Pozatym nie opisalem tego zeby sie ktos czepial ze to mozna odpiac ale nie trzeba i na odwrót tylko zeby ktos wiedział jak sobie poradzić! A jak zrobi tak jak ja opisalem to moze byc spokojny ze mu sie nic nie stanie a duzo czasu nie straci zeby odiac dwa kabelki co nie :p



Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » wt gru 20, 2005 23:24

1. Filtr mozna kupić w sklepach motoryzacyjnych(do kazdej instalacji jest inny).
2. Zaleca sie wymiane co 10tyś :grin:



Artur D.
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: wt sty 10, 2006 10:37
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Artur D. » czw sty 12, 2006 13:06

Wyczytałem, że dobrze jest po zdjęciu filtra na moment odkręcić zawór przy butli, żeby wydmuchało osady z głównego przewodu zasilającego (jeszcze tego nie robiłem, a zastanawiam się - czy pozwoli na to elektrozawór przy butli?).

Pytanie: czy ktoś wie, jak samemu wyczyścić reduktor i wymienić membrany?
Wiem, że nie jest to jakaś filozofia, a kity do reduktorów są dostępne w handlu.
Pozdro



Awatar użytkownika
krolo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pt lip 15, 2005 22:23
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Post autor: krolo » czw sty 12, 2006 17:53

GTomek napisał/a:
lolo_golf napisał/a:
Na samym początku trzeba zakręcić butle z gazem co jest BARDZO WAŻNE. A więc kręcąc w prawo zaworem pokazanym czerwoną strzałką zakrecamy gaz.



BZDURA w twoim przypadku nie trzeba


Wiem o tym ze można sobie odpiąć jeden z kabelków przy butli i wyjdzie na to samo ale wole byc pewny zakrecająć zawór.

Nic nie musisz zdejmowac ani zakrecac zbiornika, masz elektrozawor na zbiorniku i gdy nie ma na nim napiecia zbiornik jest zamkniety, wiec wystarczy tylko ze zaplon nie bedzie wlaczony
Pozatym zapomniales napisac ze po odkreceniu rurki gazowej od zaworu gazowego bedzie nia uciekal gaz (przez chwile az wyleci to co w samej rurce bylo)
Pozatym wymiana filterka nie jest zalecana co 10 tys km wszystko zalezy jaki silnik ale mozna przyjac mniej wiecej ok 10-20 tys
A pozatym filterek nie ma nic do spalania gazu jesli ktos mysli ze dlatego mu duzo pali to jest w bledzie, gdyz filterek jak bedzie zapchany samochod bedzi mniej palil, ale za to bedzie slabszy
i to by bylo na tyle moich wypocin co do tematu

PS jak macie jakis problem z gazem to walcie postaram sie udzielic porad na tyle ile jestem w stanie, gdyz sam montuje instalacje gazowe, ale mniejsz o to :bigok:

[ Dodano: Czw Sty 12, 2006 17:01 ]
Artur D. pisze:Pytanie: czy ktoś wie, jak samemu wyczyścić reduktor i wymienić membrany?
Wiem, że nie jest to jakaś filozofia, a kity do reduktorów są dostępne w handlu
Jesli nie masz zielonego pojecia co sie w takim reduktorze znajduje to lepiej sobie odpusc
Wiadomo ze zestawy naprawcze sa ogolnie dostepne w sklepach ( ale co teraz nie jest)
Wiec z mojej dobrej rady jak chcesz sie uczyc i samemu to robic to prosze bardzo ale powiem tak ze zbyt latwe to nie jest, ale znowu trudne nie jest. Lecz watpie by ci sie to za pierwszym razem udalo
Pozatym w reduktorze nie wymienia sie tylko membran, sa takze rozne dzwigienki, sprezyniki, grzybki ( wszystko zalezy od tego jaki model reduktora)

No ale na czyms uczyc sie trzeba, a najlepiej na swoim ( ja sie wlasnie tak uczylem )
Wiec powodzenia
A i jeszcze jedno podczas wymian i czyszczenia najlepiej czyscic reduktor nitrem


[url=http://www.vwteamkutno.pun.pl/forums.php]WWW.VWTEAMKUTNO.PUN.PL[/url]

Awatar użytkownika
kesier
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: pn lut 07, 2005 21:03
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

Post autor: kesier » czw lut 02, 2006 10:35

u mnie jest tak
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



KazikGold
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr maja 20, 2009 20:40
Lokalizacja: Łódź

Post autor: KazikGold » pn cze 29, 2009 09:48

U mnie mechanik najpierw wyjął przewodzik później zakręcił butle a później kazał mi odpalić samochód i przełączyć go na gaz. Później wcisnąć pedał gazu i trzymać samochód na obrotach ciągle bez przerwy dopóki mi sam nie zgaśnie. W ten sposób pozbyłem sie gazu z instalacji :) Później już tylko wymiana :)



weryfany
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: sob cze 14, 2008 19:31
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: weryfany » czw lis 19, 2009 11:16

kesier pisze:u mnie jest tak
nie lepiej pokazać foto od razu:
Obrazek



A tu moja wymiana filterka

1 Zakręcamy zawór przy butli i pamiętajmy o tym.
Czasem przypadkowo przekręcimy stacyjkę (bo radio włączyć czy coś i już bida się robi).

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek

Jak widać opiłków jest dużo te magnetyczne wyłapał magnes, reszte aluminiowe i inne śmieci filterek zatrzymał.
Ja przejechałem 30 tyś km, a wcześniejszy właściciel więcej jak 30 tyś km


98% ludzi nienormalnych czyta posty z ręką na myszce.
Nie zdejmuj reki, już jest za późno...

czarny0690
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr lis 25, 2009 23:17
Lokalizacja: turek

Wymiana filterka gazu(LPG)

Post autor: czarny0690 » ndz gru 26, 2010 14:58

a prawda to ze sekwencja agis ma dwa filterki od gazu



Awatar użytkownika
konter
--------
--------
Posty: 14
Rejestracja: ndz paź 10, 2010 22:57
Lokalizacja: Węgrów, Piastów

Wymiana filterka gazu(LPG)

Post autor: konter » pt sty 07, 2011 23:55

dwa filtry

tak, filtr fazy ciekłej i filtr fazy lotnej

Co do smago założenia filtra gazu i ja mam pytanie:

zrobiłem tak:
filtr gazu.JPG
1. najpierw założyłem tą gumową nibytuleję o długości ok 1 cm na śrubę włożoną w komorę filtra
2. założyłem filtr (w pozycji takiej jak na zdjęciu) na ten trzpień z tuleją.
3. do fitra wrzuciłem magnesik.


Pytanie, czy dobrze to zrobiłem?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


jeśli pomogłem - daj plusik :)

komorniq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn sty 09, 2017 14:08
Kontakt:

Wymiana filterka gazu(LPG)

Post autor: komorniq » pt sty 13, 2017 17:21

Czy zabrudzony filtr może powodować problemy przy rozruchu samochodu na gazie, gdy jest on rozgrzany? Tzn. zaparkuje, zgasze silnik i przykładowo za 5 min chce wrócić i odpalić go dalej na gazie, i kręci, i kręci, i nic. Czy to może być spowodowane filtrem gazu? ;) Podpowiem, że instalacja jest dość stara, chyba drugiej generacji, bo współpracuje z gaźnikowym silnikiem także żadne sekwencje.



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości