nie wchodzi jedynka i wsteczny po wymianie wodzika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

henio12323
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 18:10
Lokalizacja: Włodawa

nie wchodzi jedynka i wsteczny po wymianie wodzika

Post autor: henio12323 » pn lut 08, 2010 20:04

witam. tak jak w tytule. pękła mi jedna złączka taka 10-15 cm. oddałem do serwisu wymienili mi tą częsc zapłaciłem 40 zl za to. po wyjechaniu z serwisu zauważyłem że jedynke cięzko wbic. zajechałem do domu i chciałem wyjechac tyłem i niestety nie mogłem złapac wstecznego ;/ dzwignia ładnie pracuje ale zamiast wstecznego wbija mi sie 1 bieg. a jak chce wbic 1 to praktycznie nie moge bo cos jakby blokowało i musze szukac jedynki. reszta biegów jak w masełko. oddałem ponownie auto i mechanik twierdzi że to nie moze byc nic z ich jakby winy bo oni tylko to wymienili i że podobno nie ma regulacji wodzików w golfie II czy to prawda ? kolega ma np audi a3 to on tam miał regulacje. Więc dziwi mnie że dwójka nie ma nic. chyba że to taki mechanik.... poradzcie koledzy co z tym mozna zrobic. czy da sięto jakos wyregulować czy moze po prostu jakas częsc sie wytarła czy cos i trzeba cos wymienic ? z góry dzięki za odp ;D
Ostatnio zmieniony pn lut 08, 2010 21:40 przez henio12323, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

Post autor: J.B.S. » pn lut 08, 2010 22:31

Ta złączka była plastikowa czy taki pręt.Bo jesli plastikowa to tam jest kilka długosci i moze nie taką dobrali?

Poza tym trzeba by sprawdzić czy nie ma za dużych luzów w mechanizmie zmiany biegów i ewentualnie próbować go wyregulować ponownie bo może się tylko poprzestawiał jak tam na chama cos ciagneli. :grin:



henio12323
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 18:10
Lokalizacja: Włodawa

Post autor: henio12323 » pn lut 08, 2010 22:43

to jest tak ;D był mróz i zgęstniał mi olej stał kilka dni na mrozie i chciałem przed odpaleniem wybic bieg na luz :P i pękł mi kawałek wodzika od ruchów prawa lewa. taka złączka metalowa na koncach ma plastikowe koncówki je sie zakłada i wkręcikiem skręca. własnie dziwi mnie to że wczesniej biegi działały poprawnie. tylko po wymianie tej czesci nie ma wstecznego a jest 1 a sama 1 cięzko wchodzi. no i jakby było wyrobione to raczej nie miałbym reszty biegów ? bo np 5 bieg wchodzi lepiej wczesniej troche trzeba było wyczuc jak go wbijac teraz łatwiej nieco. dzisiaj mechanik mial sie tym zając ciekawe co powie.



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » pn lut 08, 2010 22:47

henio12323 pisze:podobno nie ma regulacji wodzików
Jest obejma skręcana na śrubę kluczem 10 na drążku podłużnym idącym od dźwigni zmiany biegów poniżej przegrody między komorą silnika a kabiną .Widać tę obejmę na końcu drążka, jak patrzysz pod maską głęboko za silnik. Wstępnie poluzuj ją i obróć nieco na drążku gorą w stronę lewego koła.



Awatar użytkownika
Maślak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pn lip 24, 2006 15:18
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Maślak » pn lut 08, 2010 22:57

tak jak kolega wyżej napisał, miałem tak samo z tym ze samemu ciezko jest ustawic najlepiej w dwie osoby jedna w kabinie a druga pod autem i ustawisz sobie idealnie.



henio12323
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 18:10
Lokalizacja: Włodawa

Post autor: henio12323 » pn lut 08, 2010 23:18

dzięki chłopaki :D o to mi chodziło. mechanik w sumie dobrze sie zna bo to największy serwis w moim mieście. ale mnie zapewniał że regulacji nie ma tylko sie zakłada i ma działac ;D najwyzej powtórze mu wasze słowa ;D



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » wt lut 09, 2010 10:38

henio12323 pisze:dobrze sie zna
Ale nie do konca :) Może już słabe oczy...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 130 gości