POMOCY !!!!! jak wymienic plyn chlodniczy?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Sebastiannnn

POMOCY !!!!! jak wymienic plyn chlodniczy?

Post autor: Sebastiannnn » śr lis 23, 2005 13:06

Witam mam problem, probowalem zmienic plyn chlodniczy ale po 2 godz zrezygnowalem, prosze mi powiedziec jak to zrobic, ile wchodzi plynu w uklad do golfa 3 1.8 75km z 92 roku ????



barnej19

Post autor: barnej19 » śr lis 23, 2005 13:15

ściągnij worz na dole od chłodnicy i ci wszystko zleci anajlepiej jak by był rozgrzany wtedy otworzy sie termostat 5li niecałe



Awatar użytkownika
gribu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: pt paź 28, 2005 23:23
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: gribu » śr lis 23, 2005 16:21

Najlepiej po sciagnieciu weza wykrecic jeszcze termostat (jest pewnosc ze wszystko zleci). Z jego wyjęciem jest co prawda dużo więcej roboty i kanał potrzebny, szczególnie jak jest wpomaganie, ale za to nie ma ryzyka poparzenia..
Jak cos to na gg mogę napisać po kolei co i jak.
pozdro



barnej19

Post autor: barnej19 » śr lis 23, 2005 16:57

wystarczy że termostat się otworzy i wtedy spuścisz wszystko bez problemu



Awatar użytkownika
DmX_81
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: czw lis 17, 2005 23:07
Lokalizacja: Sląsk
Kontakt:

Post autor: DmX_81 » śr lis 23, 2005 17:52

waz z chlodnicy zabezpieczony jest taka klamra - musisz ja zlapac czyms - bo rekami ciezko - pod spod auta mozesz podlozyc np miske zeby nie lac po ulicy :) jak spusci sie wszystko - pozaciskaj rekami na tych gumowych grubych wezach - powietrze wypchnie reszte plynu a reszta krok po kroku opisana jest w innym poscie jak znajde to wkleje - ale z dzisiaj on byl chyba

[ Dodano: Sro Lis 23, 2005 16:53 ]
a zrobilem tak: 3 dni temu gdzies( hmm ) -
1.zdjalem weza przy chlodnicy - tez 1 raz to robilem:) ale patrzylem jak dzien wczesniej kupel mechan ik robil
2.podlozylem miske pod spod (bo robilem pod blokiem)
3.plyn splywal do miski
4.jak juz splynal to zaczalem sciskac te grube gumowe weze - tak ze powietrze wypchalo reszte plynu - przez kilka minut energicznie raz jeden raz drugi albo oba naraz weze)
5. jak juz bylo dobrze to wlalem plyn - weszlo wlasnie troche ponad 3 litry (1.6 benz)
6. zadzwonilem do tego kumpla co dalej ( bo on odpalal silnik - wiec zapytalem czy trzeba)
7. powiedzial ze jesli bede za chwile gdzies jechal ( a jechalem) to ze nie musze. ale po trasie jak juz ostygnie sprawdzic poziom plynu - bo jesli sie ogrzeje a potem schlodzi to jesli byly jakies zapowietrzenia jeszcze czy cos - to mi po "polknie" i trzeba bedzie jeszcze dolac -
8 - nie ubylo nic - bo po dolaniu plynu od razu tak samo z wezami robilem - zaciskalem je - troszke chlapnelo ze zbiorniczka - ale potem delikatnie to robilem - i czylem jak troszke powietrza jeszcze ucieklo
9 - dzis jest wszystko ok.
10, 11, i 12 - pozdro narka i pub no i zakrec potem zbiorniczek :) a plyn wymieniaj na zimnym silniku:) tzn taki jak go mozesz zlapac reka i sie nie poparzysz to moze byc:)©
Ostatnio zmieniony śr lis 23, 2005 18:49 przez DmX_81, łącznie zmieniany 1 raz.


===slucham tylko najlepszej muzy, jezdze autem najlepszej marki===
(O===vw===O)

barnej19

Post autor: barnej19 » śr lis 23, 2005 18:06

zrub tak jak kolega napisał elegancko ci wytłumaczył



Awatar użytkownika
DmX_81
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: czw lis 17, 2005 23:07
Lokalizacja: Sląsk
Kontakt:

Post autor: DmX_81 » śr lis 23, 2005 18:47

mam nadzieje ze sie przydalem - hehe:) jak mozna dostac punkcik:P nikt mi nie chce dac <smutny> hehe®®®


===slucham tylko najlepszej muzy, jezdze autem najlepszej marki===
(O===vw===O)

Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » czw lis 24, 2005 00:22

Daj mu tego punkta jak się tak rozpisał… :jezor: :jezor: :jezor: :bigok: :pub: ...


Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

Awatar użytkownika
gribu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: pt paź 28, 2005 23:23
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: gribu » czw lis 24, 2005 00:25

ja jednak polecam wykrecic termostat. zapewniam ze po jego wyjeciu lacznie zleci okolo 6 litrow plynu i tylez samo bedzie trzeba wlac. :pub: pozdrawiam


To jest miejsce na Twoja reklamę

Awatar użytkownika
mr_simon
..::INTRUDER::..
..::INTRUDER::..
Posty: 509
Rejestracja: pn lut 07, 2005 13:52
Lokalizacja: Dębno
Kontakt:

Post autor: mr_simon » czw lis 24, 2005 00:27

A nielepiej spuścić ile się spuści zalać 3 litry koncentratu a resztę uzupełnić wodą?


Volskwagen - Das Auto.

Awatar użytkownika
gzes83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz lut 27, 2005 21:26
Lokalizacja: Lipsk
Kontakt:

Post autor: gzes83 » czw lis 24, 2005 12:39

znalazlem na jetta.prv.pl

Wymiana płynu chłodzącego.

Tak samo jak wymienia się w samochodzie olej i filtry, tak i wymienia się płyn chłodzący. Powinno się to robić co dwa lata. Należy też pamiętać o kontrolowaniu poziomu tego właśnie płynu. Dlatego właśnie poniżej napisałem w jaki sposób można bez problemu wymienić płyn nawet na parkingu przed blokiem.



Najlepiej jest spuszczać płyn chłodzący, kiedy silnik jest chłodny. Jeżeli to niemożliwe, należy umieścić szmatę na korku zbiornika wyrównawczego i kręcić nim wolno w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, do momentu aż ciśnienie zacznie maleć. Po całkowitym wyrównaniu ciśnienia zdjąć korek. Ustawić otwór nagrzewnicy na maksimum ( włączyć ogrzewania na max. ), następnie umieścić odpowiedni pojemnik ( musi mieś około 6-7 litrów pojemności, najlepiej sprawdza się zwykła miska ) poniżej lewej strony chłodnicy w silnikach 1.3 oraz poniżej prawej strony chłodnicy w silnikach 1.6, 1.6 diesel i turbo diesel oraz 1.8 litra. Następnie należy poluzować zacisk i odłączyć dolny wąż gumowy od wyjścia w chłodnicy. W tym momencie płyn zacznie lecieć, następnie należy odpalić silnik i poczekać aż się rozgrzeje i termostat się otworzy i wylecą resztki płynu chłodzącego. Następnie należy założyć z powrotem gumowy wąż na wyjście w chłodnicy i dokręcić zacisk, potem wlać płyn chłodzący do zbiorniczka wyrownawczego, następnie odpalić silnik i dolewać płynu do maksimum oznaczonego na zbiorniczku, gdy płyn przestanie już ,,wchodzić" należy zakręcić dokładnie korek na zbiorniczku wyrównawczym. Pojemność układu chłodzenia wynosi około 6,3 litra, jeśli wejdzie mniej, to znaczy że albo poprzedni płyn nie spłynął do końca, albo trzeba rozgrzać silnik i upewnić się czy po tym nie będzie się dało jeszcze dolać.

UWAGA!! NIE WOLNO ODKRĘCAĆ KORKA NA ZBIORNIKU WYRÓWNAWCZYM BEZPOŚREDNIO PO WYŁĄCZENIU SILNIKA NAGRZANEGO DO NORMALNEJ TEMPERATURY PRACY. GROZI TO POPARZENIEM !
pzd



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 97 gości