Pytanie odnosnie zniżek po stłuczce??

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: zajac, doggie, VIP

Pytanie odnosnie zniżek po stłuczce??

Postprzez Dyziu14021991 » Pn kwi 20, 2009 22:47

Witam wszystkich :) Mam pewien problem nie wiem czy zostałem zrobiony w bambuko czy nie :/ We czerwcu ubiegłego roku miałem mała kolizje z samochode marki VW Passat B4 facet dosłownie miał tylko drasiniety zderzak pogieta rejestracje i połamana obramówke od rejestracji. Spisałem orzeczenie ze to była moja wina itd. Mówił on tez ze ma znajomego w tej firmie co jestem ubezpieczony i ze zaraz zadzwoni i zapyta sie co i jak. Po jakims miesiacu dostaje pismo ze musieli mu zapłacic z ubezpieczenia jakies 1600zł. Nie dostałem zadnego telefonu z Allianzu ze mam cos podpisac albo potwierdzić swoje zeznania opisac jak to był nic. Dzisiaj dostałem list z zapłata za ubezpieczenie patrze a oni mi wszystkie zniżki cofneli było chyba 15 albo 20%. Żadnego listu ile mi zniżek cofaja nic, żadnego podpisu dopiero dziasiaj sie dowiaduje ze nie mam już żadnych zniżek. Więc moje pytanie czy ta cała sytuacja jest w pożadku i według prawa czy mam jutro odwiedzić biuro Allianzu i zapytać sie co jest grane??
RAJEK

Obrazek
Dyziu14021991
Ma gadane
Ma gadane

Online: 32m
Auto: Audi A3 1.9 TDi
Silnik: BKC

Postprzez zajac » Pn kwi 20, 2009 23:08

powinni ci zabrac 10-20% zalezy ile miales wczesniej znizek
Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

Mobilny serwis klimatyzacji i diagnostyka komputerowa
zajac
_
_

Online: 5d 2h 5m
Auto: golf 4

Postprzez Dyziu14021991 » Pn kwi 20, 2009 23:23

to ze mi zabrali zniżki to sie zgodze ale nie napisali mi ile za co, i ciekai mnie jedna sprawa moi kumple jak mile stłuczke czy cos w tym stylu to za każdym razem dzwonił do nich ubezpieczyciel i sie pytał jak to było musieli cos podpisywac a ja nic
RAJEK

Obrazek
Dyziu14021991
Ma gadane
Ma gadane

Re: Pytanie odnosnie zniżek po stłuczce??

Postprzez doggie » Pn kwi 20, 2009 23:50

Dyziu14021991 napisał(a):Witam wszystkich :) Mam pewien problem nie wiem czy zostałem zrobiony w bambuko czy nie :/ We czerwcu ubiegłego roku miałem mała kolizje z samochode marki VW Passat B4 facet dosłownie miał tylko drasiniety zderzak pogieta rejestracje i połamana obramówke od rejestracji. Spisałem orzeczenie ze to była moja wina itd. Mówił on tez ze ma znajomego w tej firmie co jestem ubezpieczony i ze zaraz zadzwoni i zapyta sie co i jak. Po jakims miesiacu dostaje pismo ze musieli mu zapłacic z ubezpieczenia jakies 1600zł. Nie dostałem zadnego telefonu z Allianzu ze mam cos podpisac albo potwierdzić swoje zeznania opisac jak to był nic. Dzisiaj dostałem list z zapłata za ubezpieczenie patrze a oni mi wszystkie zniżki cofneli było chyba 15 albo 20%. Żadnego listu ile mi zniżek cofaja nic, żadnego podpisu dopiero dziasiaj sie dowiaduje ze nie mam już żadnych zniżek. Więc moje pytanie czy ta cała sytuacja jest w pożadku i według prawa czy mam jutro odwiedzić biuro Allianzu i zapytać sie co jest grane??

Może tu być jakaś mała ściema, tym bardziej, że gość mówił o znajomym, zgodnie z zasadami firma ubezpieczeniowa powinna się z tobą skontaktować i uzyskać od ciebie potwierdzenie zaistniałej kolizji i twego uczestnictwa w niej.

Hmmm, ciekawe co teraz by zrobili, gdybyś nagle im powiedział, że kolizja nie miała miejsca i żądasz zwrotu zabranych zniżek :ass:
Ostatnio edytowano Pn kwi 20, 2009 23:52 przez doggie, łącznie edytowano 1 raz
"....w samochodzie ważniejszy jest stan techniczny od stanu licznika..."

VCDS, przydatne informacje, kodowania, bloki pomiarowe
doggie
V.I.P.
V.I.P.

Online: 52d 14h 6m
Auto: inny VW 4WD
Silnik: CBAB

Postprzez zajac » Wt kwi 21, 2009 16:39

mettenos napisał(a):uzyskać od ciebie potwierdzenie zaistniałej kolizji i twego uczestnictwa w niej.

taka jest procedura i wynika to także z ustawy o ubepieczeniach, że ubezpieczciel musi wysłać do sprawcy prośbę o potwierdzenie okoliczności, jeśli odbierzesz list i w ciagu 7 dni nie odpowiesz to uznaja,że sie przyznajesz. Inaczej wyglada sprawa jesli była policja bo wtedy nie ma obowiązku wysyłania takiego listu.

Zeby sie nie okazało, że chłop z twojego ubezpieczenia zrobił sobie inne rzeczy w aucie.

na twoim mijscu poszedłbym do ubezpieczalni i poprosił o wyjaśnienia
ps. zapisz obie nazwisko osoby z którą będziesz rozmawiał

zajac
_
_

Postprzez Dyziu14021991 » Wt kwi 21, 2009 18:50

Własnie policji nie było a dostałem tylko pismo od ubezpiczyciela ze musza oni zapłacic 1600zł za naprawe ;/
RAJEK

Obrazek
Dyziu14021991
Ma gadane
Ma gadane

Postprzez zajac » Wt kwi 21, 2009 19:22

Informacja jaka kwota została wypłacona jest zawsze przesyłana dziwna jest tylko sprawa z tymi znizkami bo tak nie może być

zajac
_
_

Postprzez Dyziu14021991 » Wt kwi 21, 2009 22:25

Własnie wiem jutro ide do ich biura i albo mi oddadza utracone zniżki albo po prostu rezygnuje z ich usług bo tak sie nie da przeciez tym bardziej ze znowu bede musiał płacic taka kosmiczna cene za ubezpieczenie :/
RAJEK

Obrazek
Dyziu14021991
Ma gadane
Ma gadane

Postprzez $iwy » Śr kwi 22, 2009 23:05

Hmm nie jesteś sam kolego.
Miałem w tamtym roku na wakacjach kolizję w Krakowie-wjechałem w tył nowego Jeepa ale uciekałem i w sumie otarłem sie o Niego i miał rysę na zderzaku a ja wgnieciony blotnik-mam go do dziś.
W tamtym miesiącu dostałem list z Alianz i wywaliłem do na stertę papierów.Ale nadszedł dzień w którym postanowiłem iść zapłacić OC na kolejny rok i kobiera mówi mi 760,- :goof: mało z krzesła nie spadłem bo wcześniej płaciłem 400 za rok razem z NWK (50)
Ale przeszedłem się po innych ubezpieczalniach i pupa i tam tam wyszło mi najtaniej :kac:

Podobno jeśli nie masz wieku... i nie zrobisz szkody to Ci nie liczą za wiek ale gdy zrobisz szkodę wtedy już nie ma odwrotu.No i zniżki baj baj :grrr:
$iwy
Użytkownik
Użytkownik

Online: 5d 16h 35m
Auto: A3 i SC57B
Silnik: ASZ

Postprzez art180 » Śr maja 27, 2009 20:18

A ile procent sie traci w PZU przy drugiej kolizji i po ilu latach one powracają?
Ostatnio edytowano N maja 31, 2009 21:36 przez art180, łącznie edytowano 1 raz
art180
Nowicjusz
Nowicjusz

Online: 0s

Postprzez figurel » Cz maja 28, 2009 07:00

Dyziu14021991 napisał(a): Spisałem orzeczenie ze to była moja wina itd.

Kompletnie nie rozumiem po co ta dyskusja, to takie bicie piany. Nie wystarczy, że napisałeś, iż stłuczka powstała z twojej winy? Jeszcze czekasz na pismo od ubezpieczyciela? Żeby jeszcze raz to samo potwierdzić? Uważasz, że za mało biurokracji? Tym bardziej, ze to drobna sprawa. Pismo o wypłacie odszkodowania ma na celu weryfikację okoliczności szkody, jeśli ktoś podrobił twoje oświadczenie, masz szansę teraz iść do firmy i sprawę wyjaśnić. Jeśli nie to ok. za błędy się płaci, utratą zniżek między innymi.
figurel
Użytkownik
Użytkownik

Online: 30d 10h 35m
Auto: Golf IV TDI
Silnik: ALH++

Postprzez doggie » Cz maja 28, 2009 11:33

figurel napisał(a):Kompletnie nie rozumiem po co ta dyskusja, to takie bicie piany. Nie wystarczy, że napisałeś, iż stłuczka powstała z twojej winy? Jeszcze czekasz na pismo od ubezpieczyciela? Żeby jeszcze raz to samo potwierdzić? Uważasz, że za mało biurokracji? Tym bardziej, ze to drobna sprawa. Pismo o wypłacie odszkodowania ma na celu weryfikację okoliczności szkody, jeśli ktoś podrobił twoje oświadczenie, masz szansę teraz iść do firmy i sprawę wyjaśnić. Jeśli nie to ok. za błędy się płaci, utratą zniżek między innymi.

figurel
jak na razie to ty bijesz pianę. A chciałbyś, żeby ktoś podpisał się za ciebie na oświadczeniu albo dopisał, że uszkodzeniu uległo to.. to.. i to...??? Mnóstwo jest oszustw i oszustów wyłudzających odszkodowania pokolizyjne tak więc osobiście uważam, że takie procedury jak najbardziej powinny być.
"....w samochodzie ważniejszy jest stan techniczny od stanu licznika..."

VCDS, przydatne informacje, kodowania, bloki pomiarowe
doggie
V.I.P.
V.I.P.

Online: 52d 14h 6m
Auto: inny VW 4WD
Silnik: CBAB

Postprzez gregoryb1 » Cz maja 28, 2009 12:03

figurel napisał(a):Kompletnie nie rozumiem po co ta dyskusja, to takie bicie piany. Nie wystarczy, że napisałeś, iż stłuczka powstała z twojej winy? Jeszcze czekasz na pismo od ubezpieczyciela? Żeby jeszcze raz to samo potwierdzić? Uważasz, że za mało biurokracji? Tym bardziej, ze to drobna sprawa. Pismo o wypłacie odszkodowania ma na celu weryfikację okoliczności szkody, jeśli ktoś podrobił twoje oświadczenie, masz szansę teraz iść do firmy i sprawę wyjaśnić. Jeśli nie to ok. za błędy się płaci, utratą zniżek między innymi.

Ja jak spowodowałem stłuczke z udziałem dwoch innych pojazdow i spisałem oswiadczenia to po tygodniu przyszło pismo gdzie zawarty był formularz - opis miejsca zdarzenia , co i jak gdzie i dlaczego (trzeba było go wypełnic) oraz byłem informowany o postepie sprawy i o tym ile znizek mi zabrano.
gregoryb1
vel Młody
vel Młody

Online: 1h 38m
Auto: Golf MK4
Silnik: ALH

Postprzez Baracus86 » Cz maja 28, 2009 14:21

ja z Allianz-u dostałem wezwanie tydzień po kolizji do złożenia wyjaśnień (z mojej winy stłuczka) a potem dostałem pismo ile gościowi wypłacili (coś kolo 1800zl na to co miał mogło byc warte ceny) a oprócz tego mama dostała tez pisma informacyjne ze miałem stłuczkę bo jest golfik na nią jako właścicielka a ja współwłaściciel :) ale co do tego ile zniżek mi zabiorą to nie wiem :/
:satan: My DEVIL :satan: juz nie ma :(
Jest e36 M52b20 :)
Obrazek
Baracus86
Użytkownik
Użytkownik

Online: 12h 56m
Auto: MK3
Silnik: ABS

Następna strona

Powrót do Ubezpieczenia, porady prawne