Elektryczna pompka ABS

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

12groszy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt lis 25, 2005 11:29
Lokalizacja: Biała Podlaska - Nowy Sącz

Elektryczna pompka ABS

Post autor: 12groszy » ndz gru 21, 2008 20:49

Witajcie.
Mam Passata B4, 1.9TDI 1Z 1995r ale temat dotyczy szerokiej gamy modeli VW. Mam nadzieję że razem znajdziemy jakieś rozwiązanie problemu.

Jak to u Was jest z tą elektryczną pompką od ABSu?
Czytam różne wypowiedzi właścicieli B4, którzy często piszą że nie słychać u nich tych pompek. Czyżby wszyscy oni mieli mało skuteczne tylne hamulce, choćby nieświadomie?

Ja mam taki problem - słabe tylne hamulce.
ABS pracuje poprawnie, ale w jego pracy uczestniczą głównie przednie koła, w obwodzie kół tylnych jest jakby za małe ciśnienie...
Na przeglądzie (przedłużenie dowodu rej.) człowiek znaczy diagnosta też mówił, że troszkę za mała siła hamowania na tylnej osi.

VAG wykazał co następuje:
sterownik 1H0 907 379D ABS TEVES 04 (mój komentarz: mam sterownik ABS leżący samotnie pod tylną kanapą)

532 Napięcie zasilania
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem


1276 Pompa hydrauliczna ABS-V64
sygnał poza wartościami granicznymi


Instalacja elektryczna jest w porządku (połączenia, przekaźniki, bezpieczniki) ale pompka nie pracuje (oczywiście przy połączeniu "na krótko" - owszem).

Po podaniu +12V na odpowiedni styk rozłączonego wielowtyku sterownika (zgodnie ze schematem) słychać załączenie przekaźnika i pompki elektrycznej.

Przekaźnik z nadrukiem 179 i odpowiedni bezpiecznik (znajdujące się głęboko pod tablicą bezpieczników, prawie pod przednią szybą w pobliżu ściany grodziowej komory silnika) - wyjmowane, styki w porządku, brak nadpaleń - tak że tu wszystko OK.

Zasilanie sterownika ABS także wydaje się być w porządku, nie wiem skąd ten błąd 532...

Złącze na pompce jest 4-stykowe, skrajne styki to zasilanie a styki wewnętrzne są połączone z jakimś czujnikiem, prawdopodobnie ciśnieniowym (na schemacie instalacji elektrycznej nazwany jest G101 - Hydraulic Pump Sender nr 00794-3232), który widocznie jest zintegrowany z pompką.

Zgodnie ze schematem ten czujnik jest połączony ze sterownikiem ABS leżącym pod kanapą, i to dzięki niemu sterownik dostaje informację, że trzeba "dopompować" i uruchamia elektryczną pompkę, podobnie po osiągnięciu odpowiedniego ciśnienia wyłącza pompkę - to mój tok rozumowania...

Rezystancja czujnika (mierzona na tych wewnętrznych dwóch stykach) wynosi 29,5ohm. Podczas pracy pompy (na krótko) ta rezystancja szybko i chaotycznie "pływa" - od 2 do 30 ohm.
Co ciekawe po pracy pompki ("na krótko" podłączałem pompkę kilkakrotnie, w sumie łącznie mogła pracować pewno z pół minuty) ta rezystancja była niezmieniona...
Inny parametr elektryczny - indukcyjność czy pojemność raczej nie wchodzi tu w grę...

Może ktoś zmierzyć u siebie tą rezystancję?
raz - przed uruchomieniem silnika/zapłonu (przy rozładowanym ciśnieniu w układzie hamulcowym)
i drugi raz - już po zakończeniu pompowania przez pompkę.

Nie bardzo wiem co z tym można dalej zrobić?

Chyba spróbuję gdzieś dostać taki sterownik jak mój i zobaczę czy pompka zacznie się uruchamiać.

Schemat, na podstawie którego sprawdzałem instalację
Volkswagen Passat-Official Factory Repair Manual (Wiring Diagrams) 1995
http://volkswagen.msk.ru/electro/b4/b4_wd_1995.zip rozdział 13.

fotka elektrycznej pompki z allegro, taka jak u mnie...

Obrazek



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz gru 21, 2008 21:45

Piszesz o jednym przekaźniku i bezpieczniku a sa dwa od pompy jest osobny, więc jego sprawdź.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

12groszy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt lis 25, 2005 11:29
Lokalizacja: Biała Podlaska - Nowy Sącz

Post autor: 12groszy » pn gru 22, 2008 22:19

Drugi przekaźnik ma numer 79 i sprawdzałem go dużo wcześniej, parę miesięcy temu się już za to brałem...
Przekaźnik ten załącza się (czuć w palcach) po włączeniu zapłonu.

Odpowiedni dla niego bezpiecznik 30A także jest w porządku.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn gru 22, 2008 23:31

Tak myślę, czy nie jest jednak przerwany przewód do wzbudzenia któregoś z tych przekaźników, znaczy od pompy. Jest taki opis dotyczący sprawdzania starszego typu układów ABS (ze sterownikiem pod kanapą) w książce Volkswagen Golf i Vento WKŁ za pomoca zwykłego miernika, może to coś pomoże.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości