Spryskiwacz od góry

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
TheBiSHoP
Forum Master
Forum Master
Posty: 1024
Rejestracja: czw gru 16, 2004 21:35
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Spryskiwacz od góry

Post autor: TheBiSHoP » sob mar 01, 2008 20:13

Witam.

Jedną z bardziej denerwujących rzeczy w moim MK2 był spryskiwacz tylnej szyby, który przez 3/4 cyklu pracy wycieraczki pryskał prosto w ramię zamiast na szybę. Rozwiązanie problemu było na aucie ojca gdzie dysza spryskiwacza umieszczona była nad szybą. Przy okazji zmiany klapy postanowiłem wprowadzić plan w życie.

Klapę otrzymałem z zaślepioną wycieraczką i spryskiwaczem więc miałem zadanie troche ułatwone. Wywierciłem tylko spowrotem otwór na wycieraczkę. Kwestię zaślepienia otworu po spryskiwaczu pozostawiam każdemu do własnych przemyśleń.

Do przeróbek będzie nam potrzebne:
- wiertło 6,5 - 8 mm + wkrętarka, wiertarka
- szyba (z dziurami) i lotka GTI
- dysza spryskiwacza (żadna konkretna) jak najmniejsza.
- troche wężyka 5 - 6 mm (jakieś 0,5 m)

Wykonanie w/w przeróbki jest bardzo proste. Polega na usunięciu środkowej śruby mocującej lotkę i rozwierceniu miesca po śrubie do wielkości naszej dyszy. Dyszę możemy poprzecinać aby była jak najmniejsza. Wycinamy w lotce miejce którędy płyn będzie wypływał. Pod koniec powinno to wyglądać jak na zdjęciu

Obrazek

Wlot dyszy umieszczamy w środkowym otworze w szybie. Możemy go troche podkleić silikonem aby nam nic nie ciekło do środka. Teraz musimy doprowadzić wężyk do dyszy. Wymaga to wywiercenie tylko jednego otworu. Zaraz na skraju uszczelki szyby (zdjęcie poniżej) przycinamy orginalny przewód płynu i nakładamy na niego wężyk od dyszy. Orginalny wąż jest sztywny więc możemy sobie podarować jakiekolwiek złączki.

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony sob mar 01, 2008 20:29 przez TheBiSHoP, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » sob mar 01, 2008 20:24

thebishop pisze:Teraz musimy doprowadzić wężyk do dyszy. Wymaga to wywiercenie tylko jednego otworu
zabezpieczyłeś ten otwór :chytry:



Awatar użytkownika
TheBiSHoP
Forum Master
Forum Master
Posty: 1024
Rejestracja: czw gru 16, 2004 21:35
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: TheBiSHoP » sob mar 01, 2008 20:28

Cały samochód będzie niedługo lakierowany więc się tym nie przejmowałem. Ale oczywiście że należy zabiezpieczyć otwór po wierceniu


Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
VWiater
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr wrz 25, 2013 13:07
Lokalizacja: Kraków

Spryskiwacz od góry

Post autor: VWiater » wt mar 03, 2015 18:47

Świetne :pub: jakbys jeszcze fotki zaktualizowal to byloby cacy


Założyłeś temat z problemem swojego auta i ktoś Ci pomógł? Czuj się zobowiązany napisać co było przyczyną problemu i w jaki sposób go rozwiązałeś!

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości